Bitcoin Bu Kritik Destekte Tutunmayı Deniyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC haftalık kapanışını kırmızı bir mumla gerçekleştirdi.

  • Destek bölgesi, 43.960 dolarda yer alıyor.

  • Günlük ve haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, düşüşe işaret ediyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Bitcoin (BTC) 6 Eylül ile 12 Eylül tarihleri arasında önemli bir düşüş yaşadı. Bu süreçte, 42.843 dolar seviyesinde bir dip oluştu. Ancak fiyat, daha sonra sıçrama gerçekleştirdi ve 46.000 dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin (BTC) şu anda destek bölgesi üzerinde hareket ediyor. Ayrıca kısa vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, yükseliş işaretleri bulunuyor. Ancak uzun vadeli grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, düşüşe işaret etmeye başladı.

SponsorSponsor

Bitcoin Değer Kaybetti

Bitcoin fiyatı, 6 Eylül’e 51.756 dolar seviyesinden başladı. Ancak haftalık kapanış, 46.025 dolar seviyesinde gerçekleşti. Ayrıca bu süreçte, bir yutan ayı mumu meydana geldi.

SponsorSponsor

6 ila 12 Eylül tarihlerinde BTC, Süpertrend direnç çizgisi ile daha önce kırılım gerçekleştirdiği yükselen destek çizgisinin kesişim bölgesinden reddedildi ve değer kaybetmeye başladı. Yükselen destek çizgisi ise bir direnç olarak onaylandı.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, düşüşe işaret ediyor. Grafiğe bakıldığında, RSI’ın 50 seviyesi üzerinde hareket etmesine ve MACD’nin pozitif bölgede yer almasına rağmen zayıflık işaretleri görülüyor. Dolayısıyla her iki teknik gösterge de düşüş sergilemeye başlayabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Desteğe Yakın Hareket Ediyor

Bitcoin hala 43.950 dolardaki destek bölgesi üzerinde hareket ediyor. Ayrıca bu destek, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir destek bölgesiyle de kesişiyor.

Buna ek olarak, günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerin düşüşe işaret etmeye başladığı da göze çarpıyor. RSI, 50 seviyesi altına geriledi ve MACD, neredeyse negatif bölgeye geçti.

Dolayısıyla günlük grafikten hareketle, bir düşüş trendinin başlaması muhtemel görünüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Öte yandan iki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, Bitcoin fiyatının bir sıçrama gerçekleştireceğine ilişkin senaryoyu destekliyor. Hem MACD’de hem de RSI’da pozitif uyumsuzluk görülüyor. Ayrıca her iki teknik göstergenin trend çizgisi, hala kırılmadı.

En yakın direnç seviyeleri, 47.850 dolarda ve 49.050 dolarda yer alıyor. Bu dirençler ise sırasıyla, 0,5 fib. düzeltme seviyesini ve 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizi

En muhtemel dalga sayımı analizine göre Bitcoin, A-B-C şeklindeki bir düz düzeltmenin B dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Dolayısıyla fiyat, 7 Eylül’de dip oluşturduğu 42.855 dolar seviyesine bir kez daha ulaşabilir. Ancak daha sonra 0,5 fib. düzeltme seviyesinde ve 0,618 fib. düzeltme seviyesinde bulunan dirençlere doğru bir yükseliş hareketi başlayabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 10 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın