Bitcoin Bu Formasyonla Yön Belirlemeye Çok Yakın Duruyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatı simetrik bir üçgen içinde hareket ediyor.

  • 11.200 dolar seviyesinde direnç, 10.200 dolar seviyesinde ise destek bulunuyor.

  • Günlük grafikteki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC), simetrik üçgen formasyonu içindeki konsolidasyonunu tamamlamaya yakın görünüyor.

SponsorSponsor

Simetrik üçgenin üst sınırından gerçekleşecek çıkış ya da reddedilme, trendin belirlenmesinde kritik bir rol oynayacak.

SponsorSponsor

Bitcoin Simetrik Üçgen İçinde

Bitcoin fiyatı, 8 Eylül’de 9.825 dolar seviyesinde lokal bir dip oluşturduktan sonra simetrik bir üçgen içinde hareket etmeye başladı. Simetrik üçgen formasyonu, genel olarak nötr bir formasyon olarak değerlendirilir. Bu analizin yazımı sırasında ise BTC, destek ve direnç çizgilerinin kavuştuğu noktaya doğru yaklaşıyordu.

Fiyat şimdiye kadar birçok defa destek çizgisinin yakınındaki seviyelere dönüş yaptı. Önceki yükseliş hareketi esas alındığında, düşüşün de 0,618-0,786 fib. seviyelerinden döndüğü ve düzeltmenin sonlandığı söylenebilir.

Destek çizgisinin veya 10.380 dolardaki dip seviyenin (aşağıdaki grafikte ikinci mavi ok) altına gerçekleşecek bir gerileme, üçgenden kırılım gerçekleştiği anlamına gelecek. 10.805 dolar tepesinin aşılması ise üçgenden çıkış gerçekleştiğine işaret edecek.

BTC Grafiği (TradingView)

Günlük grafiğe göre ana direnç seviyesi 11.200 dolarda, ana destek seviyesi ise 10.200 dolarda yer alıyor.

Öte yandan tüm formasyonun yüksekliğini katedecek olan bir çıkış veya kırılım, fiyatı daha yukarı/aşağı taşıyıp 11.900 veya 9.400 dolar seviyelerinin hedeflenmesine sebep olabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Geçmişi

Günlük grafikteki teknik göstergeler, daha önce devamlılığını koruyan yükseliş hareketlerini yaratmış bir dizi kombinasyon yarattı.

Stokastik Osilatör altın kesişim oluşturdu, MACD pozitif bölgeye ulaşmak üzere bulunuyor. MACD’nin pozitif bir görünüm aldığı daha önceki örneklerde %55, %75 ve %36 oranında artış yaşanmıştı.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyatın Geleceği

BeInCrypto’da yayımlanan 6 Ekim tarihli Bitcoin analizinde şunları ifade etmiştik:

BTC 9 Eylül’de yükseliş yönlü bir impuls başlatmış ve şu anda da üçüncü dalga içinde hareket ediyor olabilir.

Yukarıda belirtilen senaryo hâlâ en muhtemel senaryo olsa da üçgen formasyonundan ötürü bir diğer dalga sayımı ihtimalini de göz önünde tutmak zorundayız.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat, 8 Eylül’de düşüş hareketinin bir kısmını tamamladı. Bu kısımdan daha büyük olan B dalgası ise üçgen formasyonu içinde fiyata yön veriyor gibi görünüyordu. Bu dalga da 6 Eylül’de 10.805 dolar tepesine (yeşil çizgiyle gösterildi) ulaşılmasıyla sonlanmış olabilir. Dolayısıyla BTC kısa bir süre sonra üçgenden kırılım gerçekleştirip 9.400 dolara doğru değer kaybedebilir.

10.805 dolar tepesinden gerçekleşecek bir çıkış ise bu dalga sayımını geçersiz kılacaktır. Fakat 10.380 dolardaki dip seviye (kırmızı çizgiyle gösterildi) altın gerçekleşecek düşüş, bu dalga sayımının doğru dalga sayımı olduğuna dair kanıyı güçlendirecektir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak BTC daha çok bir yükseliş trendi içinde görünse de 10.805 dolar tepesinin aşılamaması, BTC’nin şu anda içinde fiyatlandığı üçgenden kırılım gerçekleşmesine sebep olabilir.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın