Bitcoin (BTC) Değer Kaybetmeye Devam Edecek mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleştirdi.

  • Direnç seviyeleri, 33.600 dolarda ve 35.450 dolarda yer alıyor.

  • BTC bir düşüş impulsünün üçüncü dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 19 Mayıs’ta simetrik üçgen formasyonu içinde hareket etmeye başladı ancak 7 Haziran’da formasyondan bir kırılım gerçekleşti.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleştirdi ve düşüş hareketi devam etti. Öte yandan bu süreçte, 31.000 dolar seviyesinde güçlü bir sıçrama meydana geldi. Ancak BTC, dip seviyeye henüz ulaşmamış olabilir. Dolayısıyla değer kaybının devam etmesi muhtemel görünüyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Kırılım Gerçekleştirdi

Bitcoin 7 Haziran’da simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleştirdi. Kırılımın ardından düşüş hareketi devam etti ve BTC fiyatı, ocak ayından bu yana en düşük günlük kapanışını yaptı.

7 Haziran’da aşağı sarkan uzun bir fitil meydana geldi ve BTC, sıçrama gerçekleştirdi. Ayrıca bu fitilin 19 Mayıs’ta ve 23 Mayıs’ta oluşan fitil (yeşil ok) ile benzerlik taşıdığı da görülüyor.

Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, bazı yükseliş işaretleri göze çarpıyor. RSI’da muhtemel bir pozitif uyumsuzluk bulunuyor. Ancak Stokastik Osilatör, bir kez daha ölüm kesişimi oluşturmaya yaklaşıyor.

Ana destek bölgesi, 27.000 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesinde yer alıyor. Bu fib. düzeltme seviyesi ise yükseliş hareketinin tamamı esas alınarak hesaplandı.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Sıçramaya rağmen altı saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, herhangi bir yükseliş işareti bulunmuyor. MACD negatif bölgede yer alıyor ve RSI, 50 seviyesi altında hareket ediyor. Ayrıca her iki teknik gösterge de düşüş kaydediyor.

Ana direnç seviyeleri, 33.600 dolarda ve 35.450 dolarda yer alıyor. Diğer yandan Bitcoin, şu anda 33.600 dolar civarında hareket ediyor.

Dolayısıyla dirençten bir çıkış gerçekleşmediği ve direnç seviyesi bir destek olarak onaylanmadığı müddetçe kısa vadeli yükseliş trendinden söz etmek mümkün görünmüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizine Göre Bitcoin

Bitcoin için dalga sayımı analizine bakıldığında, simetrik üçgen formasyonundan gerçekleşen kırılım ile başlayan bir düşüş impulsünün üçüncü dalgası (siyah) içinde hareket edildiği görülüyor.

BTC, şu anda dördüncü alt dalga (kırmızı) içinde hareket ediyor ve dördüncü dalga geri çekilmesini tamamlıyor olabilir. Ayrıca dördüncü dalga geri çekilmesi tamamlandıktan sonra değer kaybının devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan ikinci alt dalganın 36.800 dolarda yer alan tepe seviyesi (kırmızı çizgi) üzerine bir artışın yaşanması halinde düşüş hareketinin devam etme ihtimali ortadan kalkabilir.

Daha uzun vadeli dalga sayımı analizi için buraya tıklayınız.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 8 Haziran 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın