Bitcoin (BTC) Bu Seviyelere Kadar Gerileyebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleştirdi.

  • Uzun vadeli destek seviyesi, 27.000 dolarda yer alıyor.

  • BTC beş dalgalı bir düşüş impulsünün son dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 7 Nisan’da simetrik üçgen formasyonundan kırılım gerçekleştirdi. Ayrıca simetrik üçgen formasyonunun 19 Mayıs’tan bu yana varlığını koruduğu da biliniyordu.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) beş dalgalı bir düşüş impulsünün son dalgası içinde hareket ediyor olabilir. Dolayısıyla fiyat, 30.000 dolar seviyesinin altına kadar gerileyebilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Kırılım Gerçekleştirdi

Bitcoin 19 Mayıs’ta bir simetrik üçgen formasyonu içinde hareket etmeye başladı. Fiyat hareketi, yaklaşık olarak 30 gün süren yatay bir seyir izledi ve 7 Haziran’da formasyondan bir kırılım gerçekleşti.

Düşüş hareketiyle birlikte BTC, 32.351 dolar seviyesine kadar geriledi ve burada bir dip meydana geldi.

Diğer yandan en yakın destek bölgesi, 27.000 dolar civarında yer alıyor. Ayrıca bu destek bölgesi, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizine Göre Bitcoin

Bitcoin için dalga sayımı analizine bakıldığında, fiyat rekorunun kırıldığı 14 Nisan’da (turuncu) başlayan bir düşüş impulsü göze çarpıyor. Dolayısıyla son düşüş hareketi, beş dalgalı düşüş impulsünün son dalgasını oluşturuyor olabilir. Ayrıca BTC’nin alçalan paralel kanalın önceki destek çizgisinden reddedilmesi de (kırmızı ok) bu düşüş impulsü senaryosunu destekliyor.

Fiyat hareketinin dip bölgesi için en olası hedefler ise 24.200 dolarda ve 22.100 dolarda yer alıyor. Bu hedefler, dördüncü dalganın (siyah) dış fib. düzeltme seviyesi kullanılarak ve birinci dalga (turuncu) uzunluğu yansıtılarak hesaplandı.

Buna ek olarak mevcut düşüş hareketinin uzaması halinde BTC, 17.000 dolar seviyesine kadar düşüş kaydedebilir. Ancak uzamanın gerçekleşeceğinden söz etmek henüz mümkün görünmüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Öte yandan daha uzun vadeli dalga sayımı analizine göre düşüş hareketi, 2018 yılı Aralık ayında başlayan bir yükseliş impulsünün dördüncü dalgasının (kırmızı) bir kısmını oluşturuyor olabilir.

Dolayısıyla fiyat hareketi, bir dördüncü dalga geri çekilmesini tamamlayabilir ve dördüncü dalga geri çekilmesinin ardından yükseliş döngüsünü tamamlayacak bir yükseliş hareketi başlayabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Aşağıda yer alan iki saatlik grafikte, Bitcoin fiyatının takip edeceği muhtemel yol gösterildi. Ayrıca alt dalga sayımı, siyah renk ile belirtildi. Ancak ikinci alt dalganın 36.811 dolarda yer alan tepe seviyesi (kırmızı çizgi) üzerine bir artış yaşanması halinde bu dalga sayımı analizi geçerliliğini yitirebilir.

Öte yandan iki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde herhangi bir yükseliş işareti bulunmuyor. Dolayısıyla teknik göstergeler, değer kaybının devam etme ihtimalini destekliyor.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 7 Haziran 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın