Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Sıçrama Gerçekleştirebilir

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Direnç bölgesi, 41.250 dolarda yer alıyor.

  • BTC yükselen destek çizgisini takip ediyor.

  • Destek bölgesi, 38.000 dolarda bulunuyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 15 Haziran’da dirençten reddedildi ve değer kaybı yaşandı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) düşüş hareketiyle birlikte kısa vadeli yatay destek seviyesine ulaştı. Ancak destek bölgesinden bir sıçrama gerçekleşebilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Direnci Aşamadı

Bitcoin 15 Haziran’da 41.330 dolar seviyesine ulaştı ve bu süreçte bir tepe meydana geldi. Bu tepe, 41.250 dolardaki direnç seviyesinde yer alıyor. Bu direnç ise 0,382 fib. düzeltme seviyesine karşılık geliyor. Ancak tepe oluşumunun ardından değer kaybı yaşayan ve 16 Haziran’da kırmızı bir mum oluşturan BTC, 38.116 dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca burada bir dip meydana geldi.

Düşüş hareketine rağmen günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret eden bir görünüm sergiliyor. MACD’ye bakıldığında, pozitif bölgede oluşmuş üç ivme çubuğu göze çarpıyor. Hem Stokastik Osilatör hem de RSI, artış kaydediyor. Ayrıca Stokastik Osilatör’de altın kesişim meydana geldi ve RSI, 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor.

Dolayısıyla 41.250 dolardaki direnç bölgesinden bir çıkış gerçekleşmesi muhtemel görünüyor. Direncin aşılması halinde ise en yakın direnç, 44.755 dolarda yer alıyor ve 0,5 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Fiyatında Kısa Vadeli Görünüm

İki saatlik grafiğe bakıldığında, bir yükselen destek çizgisi görülüyor. Ayrıca yükselen destek çizgisinin 8 Haziran’dan bu yana varlığını koruduğu ve BTC’nin 16 Haziran’da gerçekleştirdiği düşüş hareketi sonucunda yükselen destek çizgisinin üçüncü kez onaylandığı da biliniyor (yeşil ok).

Buna ek olarak, 38.000 dolardaki yatay destek bölgesi ile 17 Haziran’da oluşan dip seviye arasında bir kesişim bulunuyor. Dolayısıyla Bitcoin, bu bölgeden bir sıçrama gerçekleştirebilir. Ancak MACD’de yukarı doğru dönüş işaretleri bulunmasına rağmen hem MACD hem de RSI, yukarı doğru dönüşü henüz onaylamadı.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımı Analizi

Dalga sayımı analizine göre Bitcoin, 19 Mayıs’ta meydana gelen dip seviyeden bu yana bir yükselen paralel kanal içinde hareket ediyor olabilir. Dolayısıyla fiyat hareketinin A-B-C şeklindeki bir düzeltme olması muhtemel görünüyor.

Ayrıca A ve C dalgalarının 1:1 oranını vermesi, 43.950 dolar civarında yer alan tepeye işaret ediyor. Dolayısıyla BTC, yükselen paralel kanalın direnç çizgisine doğru hareket edebilir.

Öte yandan alt dalga sayımı (kırmızı) analizine bakıldığında, son düşüş hareketinin bir sonlanan diyagonal olabileceği görülüyor. Dolayısıyla BTC, düşüş kaydetmeye devam edebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 16 Haziran 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın