Bitcoin (BTC) Bu Seviyeden Sıçrama Gerçekleştirdi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • 58.000 dolarda ve 64.900 dolarda direnç bulunuyor.

  • Haftalık grafik nötr bir görünüm sergiliyor ancak günlük grafik yükselişe işaret ediyor.

  • 53.300 dolarda ve 51.800 dolarda destek yer alıyor.

  • promo

    BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 25 Nisan’da bir düzeltmeyi tamamladı ve daha sonra yükseliş hareketi başladı. BTC’nin kısa vadeli fib. düzeltme seviyelerinden birinde bir destek bulması ve kademeli olarak artış kaydetmeye devam etmesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin fiyatının, 53.300 dolarda ve 51.800 dolarda yer alan fib. düzeltme seviyelerinden birinde kısa vadeli bir destek bulması ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru artış sergilemesi bekleniyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Fiyatında Haftalık Görünüm

Bitcoin 25 Nisan tarihinde 46.930 dolar seviyesinde lokal bir dip oluşturdu ve daha sonra artış gerçekleştirdi. Yükseliş hareketi, 3 Mayıs ve 9 Mayıs tarihleri arasında da devam etti ancak fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamadı.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, nötr bir görünüm sergiliyor. MACD düşüş kaydediyor ve Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi meydana gelebilir. Dolayısıyla grafikte önemli zayıflık işaretleri görülüyor. Ancak MACD hala pozitif bölgede yer alıyor ve Stokastik Osilatör de ölüm kesişimini henüz onaylamadı. RSI’a bakıldığında ise gizli pozitif uyumsuzluk göze çarpıyor. Gizli pozitif uyumsuzlukların, genelde trendin devam edeceğine dair güçlü işaretler olduğu biliniyor.

Haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, trendin yönünü saptamak için yeterli görünmüyor.

Grafik (TradingView)

BTC Fiyatında Günlük Görünüm

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde yükseliş eğilimi daha çok öne çıkıyor. 58.000 dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesinde direnç bulunmasına rağmen teknik göstergeler, yükselişe işaret etmeyi sürdürüyor.

MACD artış kaydediyor ve pozitif bölgeye çok yakın duruyor. RSI, 50 seviyesi üzerine geçti ve Stokastik Osilatör’de ise altın kesişim meydana geldi.

Dolayısıyla Bitcoin fiyatının artış kaydetmesi ve yükseliş trendinin devam etmesi muhtemel görünüyor. 

58.000 dolarda yer alan 0,618 fib. düzeltme seviyesinden bir çıkış gerçekleşmesi halinde ise sıradaki direnç, 64.900 dolar bölgesinde bulunuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

Bitcoin için dalga sayımı analizine bakıldığında, Mart 2020’de başlayan uzun vadeli bir yükseliş impulsünün beşinci dalgası (beyaz) içinde hareket edildiği görülüyor. Bu formasyon içindeki dördüncü dalganın da bir running flat düzeltmesi olduğu biliniyor. Running flat düzeltmelerini ise genelde diğer yöne doğru keskin bir fiyat hareketi takip ediyor.

Dalga sayımı, aşağıdaki grafikte turuncu ile gösterildi.

Fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedefler, 81.150 dolarda ve 102.150 dolarda bulunuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Kısa vadeli dalga sayımına bakıldığında, Bitcoin fiyatının yükselen takoz formasyonuyla sonlanan bir diyagonali takip ettiği ve ardından 53.300 dolarda bulunan 0,5 fib. düzeltme seviyesinden sıçrama gerçekleştirdiği görülüyor.

Öte yandan 0,618 fib. düzeltme seviyesine doğru bir düşüş gerçekleşebilir. Ancak iki saatlik grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, hala yükselişe işaret ediyor. Dolayısıyla BTC’nin mevcut seviyeden yükseliş hareketine devam etmesi daha muhtemel görünüyor.

Grafik (TradingView)

Sonuç

Bitcoin fiyatının 53.300 dolarda ve 51.800 dolarda yer alan kısa vadeli fib. düzeltme seviyelerinden birinde destek bulması bekleniyor. Daha sonra ise kademeli bir artış oranıyla yeni bir rekora imza atılması muhtemel görünüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Mayıs 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın