Bitcoin Artış Sergiliyor: Hangi Seviyelere Ulaşabilir?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinde tutundu.

  • Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor.

  • A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin C dalgası içinde hareket ediliyor olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 19 ila 25 Temmuz tarihlerinde değer kaybetti ve 29.278 dolar seviyesinde bir dip oluşturdu. Ancak dip oluşumunun ardından yükseliş hareketi başladı. Böylece BTC, 31.300 dolardaki yatay destek bölgesinde tutunmayı başardı.

SponsorSponsor

Bitcoin (BTC) şu anda 40.550 dolarda bulunan tepeye doğru yaklaşıyor. Tepe seviyeden bir çıkış gerçekleşmesi halinde keskin bir yükseliş hareketinin başlaması muhtemel görünüyor.

SponsorSponsor

Fiyat Hareketinde Uzun Vadeli Görünüm

Bitcoin (BTC) 19 Temmuz ile 25 Temmuz tarihleri arasında düşüş sergiledi ve 29.278 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi. Ancak dip oluşumunun ardından önemli bir yükseliş hareketi başladı. Böylece BTC, 35.398 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu ve kapanış, 35.381 dolar seviyesinde gerçekleşti. Ayrıca bu süreçte, yutan boğa mumu meydana geldi.

BTC şu anda 27.050 dolardaki destek seviyesi üzerinde hareket etmeyi sürdürüyor. Bu destek ise 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

Destek seviyesinin üzerinde hareket edilmesine rağmen haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, hala düşüşe işaret ediyor. MACD, negatif bölgede yer alıyor ve düşüş sergiliyor. RSI, 50 seviyesi altına geriledi. Buna ek olarak, Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi oluştu.

Dolayısıyla uzun vadede düşüş trendi devam ediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin Destekte Tutundu

Günlük grafik, haftalık grafiğe kıyasla daha olumlu bir görünüm sergiliyor. Grafiğe bakıldığında, 20 Temmuz’da yaşanan değer kaybının hemen ardından Bitcoin fiyatının 31.300 dolardaki yatay bölgede tutunduğu görülüyor. Dolayısıyla 20 Temmuz’da gerçekleşen düşüş, yalnızca bir sapma olarak belirginlik kazandı. Buna ek olarak, destekte tutunmanın ardından hızlı bir yükseliş hareketi başladı ve art arda altı tane yeşil mum oluştu.

Ayrıca 39.799 dolar seviyesinde bir tepe meydana geldi. Dolayısıyla bu tepe, 31.300 dolar ile 40.550 dolar aralığının tepe noktasına oldukça yakın bir konumda yer alıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, haftalık grafik ölçeğindeki teknik göstergelerin aksine, yükselişe işaret ediyor. RSI, 50 seviyesi üzerine geçti ve Stokastik Osilatör’de altın kesişim oluşmaya başladı. Öte yandan MACD sinyal çizgisinin henüz pozitif bölgeye geçmediği ancak artış sergilediği görülüyor. 

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı Analizi

En muhtemel dalga sayımı analizine göre Bitcoin, uzun vadeli A-B-C şeklindeki bir düzeltmenin B dalgası (beyaz) içinde hareket ediyor. Ayrıca A-B-C şeklindeki düzeltmenin rekor seviyeye ulaşılan nisan ayından bu yana varlığını koruduğu görülüyor.

Öte yandan alt dalga sayımı, turuncu ile gösterildi. Alt dalga sayımına göre C alt dalgası içinde hareket ediliyor.

Fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedef, 42.181 dolar ile 42.435 dolar aralığında yer alıyor. A ve C dalgalarının 1:1.61 oranını (turuncu) vermesi, bu hedefe işaret ediyor. Ayrıca 42.435 dolar seviyesi, 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve burada bir direnç bulunuyor.

Fiyat hareketinin tepe noktası için bir sonraki olası hedef ise 50.218 dolar ile 50.986 dolar aralığında yer alıyor. A ve C dalgalarının 1:2.61 oranını (turuncu) vermesi, bu hedefe işaret ediyor. Buna ek olarak 50.986 dolar seviyesi, 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve burada bir direnç bulunuyor.

Dolayısıyla BTC, bu seviyelere doğru artış kaydedebilir. Ancak yükseliş hareketinin ardından bir kez daha düşüş sergilenmesi bekleniyor.

BTC Grafiği (TradingView)

İki saatlik grafiğe bakıldığında, Bitcoin fiyatının beş dalgalı bir düşüş impulsünün üçüncü alt dalgası (kırmızı) içinde hareket ettiği görülüyor. Ancak şu anda yukarıda belirtilen her iki hedef de aynı olasılığı paylaşıyor. Dolayısıyla bir hedefin geçerlilik kazanması, üçüncü ve dördüncü alt dalgaların nerede sona ereceğine bağlı olarak değişebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 23 Temmuz 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın