Bitcoin Ani Düşüşten Sonra Düzeltme Yapmaya Hazır Görünüyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatı, yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Bitcoin 9.400 dolardaki ara destek seviyesine tutundu, en yakındaki direnç bölgesi ise 9.700-9.800 dolar arasında bulunuyor.

  • Ana direnç bölgesi 10.500 dolarda varlığını sürdürüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı 2 Haziran’da ani bir düşüş yaşadı ve bir saat içinde yaklaşık 600 dolar değer kaybetti.

SponsorSponsor

Bu analizin yazımı sırasında BTC, ara destek seviyesinin biraz üzerinde, 9.500 dolar yakınlarında fiyatlanıyordu.

SponsorSponsor

Yutan Ayı Mumu

Bitcoin, 2 Haziran’da 10.500 dolardaki direnç bölgesinden güçlü bir şekilde reddedildi ve yutan ayı mumu oluşturdu. Bu düşüşten sonra 13 Mart’taki dip seviyeden beri varlığını koruyan yükselen destek çizgisi yakınlarına kadar geri çekilme yaşandı. Fakat günlük kapanış, 1 Haziran’daki yeşil mumun açılış seviyesinin üzerinde gerçekleşti ve alttan kısa bir fitil oluştu. Bu da alım baskısı olduğuna işaret ediyor.

Yine de Bitcoin için teknik göstergeler düşüş eğilimli bir tablo çiziyor. İlk olarak düşüşten önce günlük RSI’da çok önemli bir negatif uyumsuzluk görülmüştü. Bu sıradan düşüş işaretine ek olarak 2 Haziran’daki yutan ayı mumunun hacmi de önceki boğa mumlarından daha yüksekti. Hacimlerdeki bu görünüm, 30 Nisan’daki düşüş eğilimli Doji mumundan beri geçerliliğini koruyor.

Ayrıca hacmin, yükselen destek çizgisi boyunca sürekli bir biçimde düştüğü de görülüyor. Bu da yükseliş trendi boyunca meydana gelen bir başka düşüş göstergesi olarak öne çıkıyor. Buna göre trend, yorgunluk noktasına ulaşmış durumda ve yakın bir zaman sonra tersine dönme ihtimaliyle karşı karşıya bulunuyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Bitcoin Fiyatındaki Olası Düzeltme

Bitcoin fiyatı, saatlik grafikte 9.400 dolar bölgesi üzerinde destek buldu. Kısa bir süre içinde bu seviyenin altına düşse de alttan uzun bir fitil oluşturdu ve hızlı bir şekilde sıçradı.

Buna ek olarak yükseliş yönlü bir çekiç formasyonu oluştuğu görüldü. Burada da alttan çok uzun bir fitil ve ortalama üstü bir hacim görülüyor. Dolayısıyla 2 Haziran’da yaşanan düşüşe tepki olarak düzeltme gerçekleşebilir ve fiyat artışı görülebilir.

Eğer düzeltme başlarsa öne çıkan direnç bölgeleri 9.700-9.800 dolar civarında bulunuyor. Bu seviye aynı zamanda Bitcoin fiyatındaki tüm düşüş hareketinin de 0,5-0,618 Fib seviyeleri arasına tekabül ediyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı, 2 Haziran’daki düşüşün ardından geçici olarak duraksamış olsa bile 9.700-9.800 dolara doğru bir düzeltmeyle vitesi biraz yükseltecek gibi görünüyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki BTC analizini okumak için tıklayınız click here.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın