Bitcoin Ağında Rekorlar Kırılmaya Devam Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yükselişini sürdürüyor.

  • Lider kripto para birimi yeni günde 57.700 dolar seviyelerini yakaladı.

  • Analist Kevin Rooke tarafından paylaşılan grafiğe göre, Bitcoin ağında gerçekleşen günlük toplam işlem değeri geçtiğimiz hafta içerisinde 31 milyar dolar seviyesine yükselerek tüm zamanlar rekorunu kırdı.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni günde yükselişte. Dün 54.000 dolar seviyelerine çekilen BTC, yeni günde yakaladığı trend ile birlikte 57.000 dolar seviyesini aşmayı başardı. Yakın dönemde büyük bir yükseliş trendinin yakalayan Bitcoin’e yönelik yeni günde önemli bir zincir üstü veri paylaşıldı. Analist Kevin Rooke tarafından paylaşılan grafiğe göre, Bitcoin ağında gerçekleşen günlük toplam işlem değeri geçtiğimiz hafta içerisinde 31 milyar dolar seviyesine yükselerek tüm zamanlar rekorunu kırdı.

SponsorSponsor

Yeni hafta lider kripto para birimi açısından olumlu başladı. Yeni ayla birlikte büyük bir ivme başlayan Bitcoin, son dönemde piyasa hâkimiyetini de artırarak yükselişini sürdürüyor. Yeni günde 57.000 dolar seviyesini aşmayı başaran lider kripto para birimi tüm zamanlar fiyat rekorunu kırmaya da oldukça yaklaşıyor.

SponsorSponsor

Bitcoin Ağında Rekor Hacim

Bu süreçte Bitcoin’e yönelik olumlu zincir üstü veriler gelmeye ise devam ediyor. Analist Kevin Rooke’nin Coinmetrics.io aracılığıyla kişisel sosyal medya hesabında paylaştığı grafiğe göre, 6 Ekim günü Bitcoin ağındaki toplam işlem değeri 31 milyar dolara çıktı. Rooke, bu değerin tüm zamanların en yüksek seviyesi olduğunu belirtirken, aynı zamanda 2020’nın başındaki rakamların yaklaşık olarak 40 katına olduğuna da dikkat çekti. Bu paylaşımı alıntılayan kripto para piyasasının tanınan isimlerinden Anthony Pompliano ise konuya dair düşüncelerini şu sözlerle açıkladı:

“Geçen hafta tek bir günde Bitcoin ağında 31 milyar dolarlık işlem gerçekleşti. Bu, tek bir gün için tüm zamanların en yüksek seviyesi. Küresel, merkezi olmayan ödeme sistemleri daha baskın hale gelmeye devam ediyor.”

Milyon Dolarlık İşlem Sayısı da Artıyor

Coinmetrics verilerine göre, 6 Ekim’den ulaşılan rekor seviye sonrası işlem değerinde önemli bir düşüş gözlendi. Dün ağ üzerindeki işlemlerin 11 milyar dolar seviyelerine geriledi. Ağ üzerinde son dönemde artan hacmi yorumlayan popüler analist Willy Woo ise Bitcoin’in Visa, MasterCard gibi ödeme şirketlerini hacim olarak geride bıraktığını vurguladı. Kripto para piyasasının tanınan gazetecilerinden Colin Wu ise kişisel sosyal medya hesabında yaptığı son paylaşımda, 10 milyon dolardan fazla değere sahip işlem sayısındaki artışa dikkat çekti:

“Glassnode’un sağladığı son verilerde 10 milyon dolardan büyük işlem sayısının hızla arttığı ve yüksek değerli işlemlerin %70’e ulaşarak rekor seviyelere ulaştığı görülüyor.”

Popüler zincir üstü veri analiz sitesi tarafından yeni günde paylaştığı verilerde de bazı kripto para borsalarındaki vadeli işlem hacimlerinin rekor seviyelere ulaştığı vurgulandı. Glassnode’un paylaştığı son verilere göre, ABD merkezli kripto para borsası FTX’teki açık vadeli işlem pozisyon hacmi 3,3 milyar dolar seviyelerini yakaladı. Bitfinex’teki açık pozisyonların değeri ise 726 milyon dolar seviyelerine yükselerek son 5 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Mayıs ayındaki sert düşüş sonrası Bitcoin ağındaki işlem ve kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Uzmanlar, ağ üzerindeki artan bu etkinliğin fiyat açısından da oldukça olumlu olduğunu vurguluyor. Ayrıca bu hareketliliğin lider kripto para birimini yakın süreçte tüm zamanlar fiyat rekoruna taşıyabileceği belirtiliyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın