Bitcoin, Adem ve Havva Tepesinden Sonra Nereye Gidecek?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC, 9.350 dolar bölgesinde destek buldu ve kademeli bir düzeltmeye başladı.

  • Fiyat destek seviyesi yakınlarında bir çift dip oluşturma sürecine girmiş gözüküyor.

  • Bitcoin fiyatı, negatif yönlü bir dönüş formasyonunu tamamladı ve şu anda kırılım sürecinde bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin bir hafta boyunca içinde fiyatlandığı yükselen üçgenden 20 Mayıs tarihinde kırılım gerçekleştirdi.Kırılımın ardından meydana gelen yükseliş hareketi, ilk direnci aşmakta başarısız oldu. Bu da düzeltmenin henüz tamamlanmadığını gösteriyor.Bitcoin Fiyatında Kırılım

Bitcoin bir hafta boyunca içinde hareket ettiği yükselen üçgenden 20 Mayıs tarihinde kırılım gerçekleştirdi. Kırılım, kayda değer bir hacimle gerçekleşti. Dolayısıyla hareketin geçerliliği de güç kazandı.

Bitcoin fiyatı, kırılımın ardından 9.350 dolar bölgesinde destek buldu ve kademeli bir düzeltmeye başladı. Fakat 200 saatlik hareketli ortalamadaki (MA) desteğin kaybedildiği görüldü. Bu da düşüş eğilimine işaret eden bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Aşağıdaki grafiğe bakıldığında, keskin bir düşüşün ardından düzeltmenin başladığı ve diğer yükselişlerin de düzeltme olarak görülebileceği söylenebilir.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Daha kısa vadeli grafiklerde 9.600 dolar yakınlarındaki 0,5-0,618 Fib seviyeleri arasında düzeltmenin başarısız olduğunu görüyoruz. Bu seviyeler, düzeltmelerin genellikle sona erdiği seviyeler olarak bilinir.

Düşüşün ardından fiyat, 9.350 dolardaki asıl destek seviyesi yakınlarında bir çift dip oluşturma sürecine girmiş gözüküyor. Bu çift dip, RSI’daki pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor ve fiyatın 0,5-0,618 Fib seviyelerine doğru bir kez daha yükselme ihtimalini artırıyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Çift Tepe

Uzun vadeli grafiğe tekrar döndüğümüzde, BTC’nin kırılım öncesinde Adem ve Havva formasyonu olarak belirginlik kazanan bir çift tepe oluşturduğunu görüyoruz. Bu da negatif yönlü bir dönüş formasyonu olarak biliniyor. Ayrıca bu formasyon RSI’daki negatif uyumsuzlukla da destekleniyor.

 

Eğer kırılım gerçekleşirse en yakındaki destek seviyesi 8.600 dolarda bulunuyor. İlginç bir biçimde yukarıda belirtilen şeklin yüksekliğini, kırılımın büyüklüğünü hesaplamak için kullandığımızda da destekle kesişen bir hedef elde ediyoruz.

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı, negatif yönlü bir dönüş formasyonunu tamamladı ve şu anda kırılım sürecinde bulunuyor. Eğer bu kırılım gerçekleşirse BTC’nin fiyatında bir kez daha değer kaybı yaşandığı görülebilir. Bu durumda en yakındaki destek bölgesi 8.600 dolar yakınlarında bulunuyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

BeInCrypto Türkiye YouTube kanalında 20 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanan Bitcoin ve diğer altcoin’lere ilişkin analiz videosunu izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın