Bitcoin 60 Bin Dolar Üzerindeki Hedeflere Yaklaşıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 11 Ekim'de büyük gövdeli yeşil bir mum oluşturdu.

  • Teknik göstergeler, yükseliş hareketinin devam edeceğine ilişkin senaryoyu destekliyor.

  • BTC, kısa vadeli bir yükseliş hareketinin beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) şu anda 57.200 dolardaki direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirmeyi deniyor. Direncin aşılması halinde 2021 yılı Nisan ve Mayıs ayında ulaşılan tepe seviyeler test edilebilir.

SponsorSponsor

Ayrıca Bitcoin (BTC), 57.200 dolardaki direnç bölgesini geride bırakırsa 60.000 dolar seviyesine ulaşabilir. Bunun yanı sıra, yükseliş hareketi devam edebilir ve yeni bir fiyat rekoruna imza atılabilir.

SponsorSponsor

Bitcoin Direnci Aşmayı Deniyor

Bitcoin 11 Ekim’de önemli bir artış yaşadı. Bu süreçte fiyat, büyük gövdeli yeşil bir mum oluşturdu ve 57.200 dolardaki direnç bölgesine ulaştı. Bu direnç ise 0,786 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve rekor seviye olan 64.640 dolardan önceki son yatay bölgeyi teşkil ediyor. Ayrıca satış, mevcut seviyeden daha düşük bir seviyede gerçekleşemediği için yükseliş hareketi devam ediyor. Dolayısıyla Bitcoin fiyatının 57.200 dolardaki dirence ulaşması, önemli bir yükseliş işaretini oluşturuyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler de açık bir şekilde yükseliş eğilimi taşıyor. Teknik göstergelerden biri olan RSI, 50 seviyesi üzerine geçti. Öte yandan 50 seviyesinin aşılması, BTC’nin yükseliş trendinde olduğunu gösterirken, 50 seviyesi altına bir gerileme yaşanması, BTC’nin düşüş trendinde olduğu anlamına geliyor. Ayrıca RSI’ın 21 Temmuz’da da 50 seviyesi üzerine geçtiği ve daha sonra yaklaşık olarak iki ay süren bir yükseliş hareketini başlattığı biliniyor.

Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA) bir kombinasyonunu oluşturan MACD, şu anda artış sergiliyor ve pozitif bölgede yer alıyor. MACD’nin pozitif bölgede artış kaydetmesi ise kısa vadeli trendin, uzun vadeli trende kıyasla, daha hızlı bir oranda hareket ettiği anlamına geliyor.

Ayrıca trendin yönünü belirlemek için en düşük ve en yüksek seviyeleri esas alan Süpertrend, şu anda yükselişe işaret ediyor (yeşil çizgi). Bu durum, BTC’nin Süpertrend çizgisi üzerinde hareket ettiği anlamına geliyor. Grafiğe bakıldığında da BTC’nin Süpertrend direnç çizgisini (yeşil ok) aştığı ve çizginin yükselişe işaret etmeye başladığı göze çarpıyor.

Dalga Sayımı Analizi

Altı saatlik grafik ölçeğindeki RSI’da gizli bir pozitif uyumsuzluk oluştu. Gizli pozitif uyumsuzluk, trendin devam ettiğine ilişkin güçlü bir işaret olarak değerlendiriliyor. Dolayısıyla Bitcoin, uyumsuzluğun hemen ardından yükselişe devam etti.

Teknik göstergelere benzer şekilde, dalga sayımı analizi de BTC’nin yükseliş trendinde olduğuna ilişkin senaryoyu destekliyor.

Dalga sayımına göre Bitcoin, bir yükseliş impulsünün beşinci ve son dalgası içinde hareket ediyor. Dolayısıyla yükseliş trendi devam etmesine rağmen BTC, yükseliş hareketinin son parçası içinde işlem görüyor.

Ayrıca dördüncü dalga, bir üçgen şeklinde meydana geldi. Öte yandan dördüncü dalgaların sıklıkla üçgen formu kazandığı biliniyor. Bu durum da dalga sayımı analizinin geçerliliğini artırıyor.

Fiyat hareketinin tepe noktası için olası hedef, 60.000 dolar ile 60.600 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedef bölge ise birinci ve üçüncü dalganın 0,382 fib. düzeltme seviyesi uzunluğu (siyah) ile birinci dalganın 1:1 uzunluğu (beyaz) kullanılarak hesaplandı.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Ekim 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın