Bitcoin 60.000 Dolar Hedefinden Önce Hangi Seviyede Fırsat Sunabilir?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin yükselen bir destek çizgisini takip ediyor.

  • Yükseliş trendi devam etse de teknik göstergelerde zayıflık göze çarpıyor.

  • BTC üçüncü alt dalganın tepe noktasına yaklaşıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı yükseliş hareketini 11 Şubat’ta da sürdürdü ve 12 Şubat’ta yeni bir rekora imza attı.Bitcoin (BTC) için trendde zayıflıklar göze çarpsa da düzeltmeden önce son bir yükseliş hareketi meydana gelebilir.Günlük Grafikte Fiyat Hareketi

11 Şubat’ta küçük bir yükseliş yapan BTC, bu süreçte yeşil bir mum oluşturdu. 12 Şubat’ta ise 48.985 dolar seviyesine ulaşarak yeni bir fiyat rekoru kırdı.

Yükselişle birlikte teknik göstergelerde bazı zayıflıklar gözlemlenmeye başladı. Son fiyat artışı esnasındaki hacim oldukça düşük kaldı ve RSI’da da negatif uyumsuzluk meydana geldi. Buna rağmen MACD ve Stokastik Osilatör hâlâ yükseliyor.

Dolayısıyla gözetilmesi gereken zayıflıklara rağmen yükselişi trendinin devam etmekte olduğu söylenebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

6 saatlik grafik de yükseliş ihtimalini destekliyor.

İlk olarak şu anda 43.300 dolar seviyesinden geçen bir yükselen destek çizgisinin takip edildiği görülüyor. Bu seviye, yükseliş hareketinin son kısmının 0,5 fib. düzeltme seviyesini de oluşturuyor.

İkinci olarak RSI ve MACD’de önemli birer negatif uyumsuzluk görülüyor. Bu da düzeltmeyi muhtemel kılıyor.

Bu sebeplerden ötürü BTC bir kez daha yükselmeden önce yükselen destek çizgisini test edebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre Bitcoin

Dalga sayımına göre 2020 yılı Mart ayında başlayan bir yükseliş impulsünün beşinci dalgası takip ediliyor.

Alt dalga sayımı aşağıdaki grafikte turuncuyla gösterildi ve şu anda BTC’nin üçüncü alt dalga içinde hareket ettiği ifade edilebilir.

Tüm yükseliş hareketi için en muhtemel hedef 63.800-66.500 dolar aralığında yer alıyor. Bu hedef, fib. yansıtması ve dış fib. düzeltmesi hesaplanarak bulundu.

İkinci bir hedef 50.300-52.000 dolar aralığında yer alsa da alt dalga oluşumundan dolayı ilk hedefin gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Fiyat hareketine daha yakından bakıldığında üçüncü alt dalganın da birinci küçük alt dalgası içinde fiyatlanma gerçekleştiği görülüyor. Küçük alt dalga sayımı, aşağıdaki grafikte siyah renkle gösterildi.

Lokal bir tepe için en muhtemel hedef 53.000 dolar yakınlarında bulunuyor. Daha sonra meydana gelebilecek önemli bir düzeltmeyi, 63.800-66.500 dolar aralığını hedefleyecek yükseliş hareketi takip edebilir.

Birinci alt dalganın 38.620 dolarda yer alan tepe noktası altına yaşanacak bir gerileme, bahsedilen bu dalga sayımını da geçersiz kılacaktır.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BTC lokal tepe oluşturabilecek bir noktaya yaklaşıyor olsa da düzeltmeden önce kısa vadeli bir yükseliş yaşanabilir. Bu kısa vadeli yükseliş için en muhtemel hedef ise 53.000 dolar yakınlarında bulunuyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın