Bitcoin 2020 Yılının Rekorunu Geliştirmeyi Hedefliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 2020 yılının en yüksek kapanışını yaptı.

  • Fiyat, yükselen üçgen formasyonundan çıkış gerçekleştirmeyi deniyor.

  • 17.200 dolar seviyesinde direnç yer alıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) 11 Kasım’da 15.707 dolar seviyesindeki kapanışla 2020 yılının en yüksek kapanışını ortaya koydu.Fiyat, yükselen bir üçgenden çıkış yapmayı deniyor. Bu deneme başarılı olabilir ve 17.000 dolar seviyesine doğru bir fiyat artışı yaşanabilir.Bitcoin Günlük Kapanış

Bitcoin fiyatı, 12 Kasım’da da yükseliş hareketini sürdürdü ve 15.991 dolar tepesine ulaştı. Daha sonra meydana gelen düşüşle birlikte 15.707 dolarda kapanış yapılabildi. Yukarı uzanan fitile rağmen 6 Kasım kapanışı aşılabildi ve 2020 yılının en yüksek kapanışı kaydedildi.

12 Kasım’da da yükselişini sürdüren BTC, 15.900 dolar seviyesi üzerinde seyrediyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Devam Eden Çıkış

BTC 6 saatlik grafiğe göre 15.800 dolardaki yatay destek bölgesinden ve 3 Kasım’dan bu yana varlığını koruyan bir yükselen üçgenden çıkış gerçekleştirilmeyi deniyor.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. RSI 50 üzerinde, MACD çizgisi 0 üzerinde hareket ediyor. MACD çubukları ise pozitif bir görünüm almaya başladı.

Gerçekleşecek çıkışla birlikte formasyonun yüksekliği kadar artış yaşanabilir ve 17.200 dolara doğru bir fiyat hareketi görülebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

1 saatlik grafikte alıcıların baskın olduğu görülüyor. Destek olarak çalışmaya başlamış olan 15.500 dolar bölgesine yaşanan son gerileme esnasında oluşan aşağı yönlü uzun fitil de alıcıların gücünü gösteriyor. Bu temastan sonra ise BTC yükselişe geçti.

BTC Grafiği (TradingView)

Uzun Vadeli Direnç

Haftalık grafikte BTC’nin uzun vadeli bir direnç bölgesine yaklaştığı görülüyor. Direnç bölgesi 16.130-17.257 dolar aralığında yer alıyor. 2018 Ocak tarihinde yatay direnç olarak görev yapan bu bölge, aynı tarihte başlayan düşüş esas alındığında 0,786-0,854 fib. seviyesini de oluşturuyor.

BTC, 0,786 fib. seviyesinin bulunduğu 16.130 dolara çok yakın hareket ediyor ve teknik göstergeler yükselişten yana eğilim gösteriyor. Dolayısıyla 17.257 dolardaki direnç bölgesine doğru bir deneme görülebilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımı da fiyat hareketi için 16.900-17.200 dolar aralığını öne çıkarıyor. Bu hedef, üçgenden ve uzun vadeli direnç seviyesinden çıkışla da örtüşüyor.

Dalga sayımında elde edilen hedefin, birinci ve üçüncü alt dalganın dördüncü alt dalgaya yansıtılmasıyla (mavi ve turuncu) bulunduğu söylenebilir. Aynı hedef birinci alt dalganın (mavi) da 4,618 fib. uzama seviyesini oluşturuyor.

BTC Grafiği (TradingView)

30 dakikalık grafikte muhtemel bir 1-2/1-2 dalga formasyonu göze çarpıyor. Buna göre BTC mevcut direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirirse fiyat artışı da hız kazanabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç

Bitcoin’in yükselişini sürdürmesi ve mevcut direnç bölgesinden çıkış gerçekleştirerek 17.000 doları da geride bırakan bir tepe oluşturması bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 11 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın