Bitcoin 11.100 Dolar Sınırını Aşmaya Hazırlanıyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin 16 Eylül tarihinde 11.100 dolar seviyesinden reddedildi.

  • Kısa vadeli bir zayıflık göze çarpsa da uzun vadeli görünüm yükselişe işaret ediyor.

  • Fiyat, yeni bir yükseliş impulsü başlatmış gibi görünüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) fiyatı 16 Eylül tarihinde 11.100 dolar seviyesinden reddedildi ve düşüşe geçti.Kısa bir zaman sonra trendde dönüş meydana gelmesi ve yeni bir yüksek tepe oluşması bekleniyor.Bitcoin Yüksekleri Zorluyor

Bitcoin, önceki düşüş hareketinin 0,5-0,618 fib. seviyeleri arasında bulunan 11.100 dolarda 16 Eylül tarihinde tepe oluşturdu.

25 Ağustos’ta ulaşılan 11.112 dolardaki dip seviye ilginç bir biçimde aşılamadı. Eğer bu seviye aşılırsa hâlâ geçerli olan düşüş yönlü dalga sayımları da geçersiz olacak, aksi durumda ise bu dalga sayımları geçerliliğini koruyacak.

Buna ek olarak en son meydana gelen iki düşük tepeyle oluşmuş alçalan direnç çizgisini de henüz ulaşılmış değil.

Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor fakat yeni yükseliş trendi onaylanmadı. Onaylanma, MACD’nin pozitif bölgeye geçmesi, RSI’ın 50 çizgisi üzerine çıkması ve/veya Stokastik Osilatör’ün altın kesişim oluşturmasıyla sağlanabilir.

BTC Grafiği (TradingView)

Bitcoin, 14 Eylül’de daha yüksek seviyeleri yavaş yavaş zorlamaya başladı. Yükseliş, 11.100 dolar tepesine kadar iki gün boyunca devam etti. Bu süre boyunca RSI ve MACD’de önemli bir negatif uyumsuzluk görüldü ve bu göstergelerin trendleri henüz kırılmadı.

Uyumsuzluğun sonucu olarak küçük bir düşüş meydanageldi ve MACD, düştüğü negatif bölgeden yükselmeye başladı. Bu gelişme de BTC’nin kısa bir süre sonra yükselişini devam ettirebileceğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Düzeltme mi Yükseliş Hareketi mi?

Bu noktaya kadar en muhtemel dalga sayımı, fiyatın hâlâ dördüncü dalga (turuncu) içinde hareket ettiğini öngörüyordu. Fakat dalganın uzunluğu ve şekli, formasyona dair şüpheleri artırıyor ve yeni bir yükseliş impulsünün başlamış olabileceğini gösteriyor.

BTC Grafiği (TradingView)

Yukarıda belirtilen ifadeler geçerliyse BTC 9 Eylül tarihinde yeni bir yükseliş hareketine (kırmızı) başlamış olabilir.

Bunu belirlemenin en kolay yolu ise birinci alt dalganın 10.483 dolarda yer alan tepe noktasının (kırmızı) kırılıp kırılmayacağını izlemek olacak. Bu seviyenin altına gerçekleşecek bir düşüş, birinci ve ikinci dalganın başlangıç seviyelerinden geçen bir yükselen destek çizgisinden kırılıma neden olacak ve dördüncü dalga kuralını geçersiz kılacak.

Fiyat 10.500 dolar yakınlarından sıçrama yapması ise BTC’nin bir yüksek tepe oluşturacağını neredeyse kesin biçimde onaylayacaktır.

BTC Grafiği (TradingView)

Sonuç olarak Bitcoin fiyatı, 10.600 dolar seviyesine düşüş yaşanabileceğini gösteren kısa vadeli bir zaıyflık göstermeye başladı. Fakat BTC, bir düzeltme yerine yeni bir yükseliş hareketi başlatmış gibi görünüyor.

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın