Bitcoin 10.000 Dolar İçin Tekrar Geliyor, İşte Teknik Detaylar

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin alçalan takoz formasyonundan önemli bir hacimle çıkış gerçekleştirdi.

  • 9.530 dolarda destek, 9.900 dolarda ise direnç bulunuyor.

  • Saatlik grafikte altın kesişim meydana geldiği görülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin 22 Haziran’da yutan boğa mumu oluşturdu ve haziran ayının başından beri varlığını koruyan alçalan takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirdi.Çıkış yapmasının ardından 9.780 dolarda tepe oluşturan BTC daha sonra bir miktar gerileyerek 9.640 dolara düştü. Bu analizin yazımı esnasında da hâlâ bu seviyede fiyatlandığı görülüyordu.Alçalan Takozdan Çıkış

Bitcoin 1 Haziran’dan bu yana alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyordu ve şimdiye kadar da bu takozdan çıkmak için iki başarısız girişimde bulunmuştu. 22 Haziran’da nihayet bu formasyondan çıkış gerçekleştiren BTC, çıkış esnasında dikkat çekici bir hacim ortaya koydu.

9.645-9.920 dolarda bulunan 0,5-0,618 Fib seviyelerinde dirençle karşılaşan fiyat, üstten fitil oluşturdu ve şu anda 9.645 dolardaki dirence daha yakın bir biçimde hareket ediyor.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Güncel Hareket

Saatlik grafiğe bakıldığında 9.530 dolardaki ana destek bölgesi göze çarpıyor. Bu bölge daha önce direnç olarak çalıştığı için şu anda da destek olarak görev yapabilir. Yine bu bölge yükseliş hareketinin merkezinde, 0,5 Fib seviyesinde, bulunuyor.

Ayrıca 50 ve 200 saatlik hareketli ortalamalar (MA) arasında altın kesişim meydana geldiği görülüyor. Dolayısıyla hareketli ortalamaların da fiyata ilâve bir destek sunması bekleniyor.

Bitcoin tarafından ortaya konan hacim, çıkış gerçekleştikten sonra düşüşe geçse de henüz RSI’da negatif uyumsuzluk görülmüyor. Bu yüzden de özellikle kısa vadeli bir düzeltmenin ardından yükseliş hareketinin devam etmesi söz konusu olabilir.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

Uzun Vadede Bitcoin

Günlük grafikte ise BTC’nin 22 Haziran’da yutan boğa mumu oluşturduğu fakat önemli bir hacim yakalayamadığı görülüyor. Özellikle 15 Haziran’daki yükseliş yönlü çekiç formasyonuyla kıyaslandığında, hacimdeki düşüklük daha çok göze çarpıyor. Bu da şu anki hareketin kararlılığı konusundaki şüpheleri artıyor.

Aynı zamanda daha önce de direnç bölgesi olarak çalışmış olan 9.900 dolar seviyesinde ve 10.050 dolar seviyesinde direnç bulunuyor. 10.050 dolar seviyesi, işlem aralığının da tepe noktasını oluşturuyor.

Eğer fiyat yukarıdaki bölümde tartışıldığı üzere 9.530 dolara doğru düzeltme yaptıktan sonra tırmanışa geçer ve direnç bölgesine ulaşırsa burayı aşamayıp tekrar değer kaybetmeye başlayabilir.

Bitcoin Grafiği (Tradingview)

BeInCrypto tarafından yayımlanan bir önceki Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın