Bitcoin 1 Trilyon Dolar Değerine Ulaşabilir mi? Uzmanlar Açıkladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Son haftalar, kripto para piyasası ve Bitcoin’in yeni rekorlar kırdığı bir süreç olarak ilerlerken, beklentiler de giderek büyüyor.

  • Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin mümkün olduğunu söyledi.

  • Kripto para sektörünün başarılı tüccarlarından Andrew Kang de bir paylaşımında Bitcoin'in 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasının bir dönüm noktası olacağını düşünüyor.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, gün içinde sert bir geri çekilme yaşayarak 17.500 dolar seviyelerine kadar düştü. Ardından tekrar toparlanan BTC, kendisini tekrar 18.000 dolar seviyesinin üstüne atmayı başardı. Son haftalar, kripto para piyasası ve Bitcoin’in yeni rekorlar kırdığı bir süreç olarak ilerlerken, beklentiler de giderek büyüyor. Piyasa değeri rekoru kıran Bitcoin’in 1 trilyon dolarlık seviyeye çıkması ise birçok uzman tarafından mümkün görünüyor.

Bitcoin fiyatı, son yıllarda görülmemiş seviyelere gelerek boğa sezonunun fitilini yaktı. Fiyatın, önümüzdeki süreçte çok daha yüksek seviyelere çıkarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırması bekleniyor. Lider kripto para birimi, piyasa değeri olarak da yeni rekorlarını geliştirirken, 1 trilyon dolar seviyesi konuşulmaya başlandı. Birçok ünlü isim, gidişatın bu seviyeleri işaret ettiğini düşünüyor.

SponsorSponsor

Tüm Zamanların Fiyat Rekoru Önünü Açabilir

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin mümkün olduğunu söyledi. McGlone, Bitcoin’i altının dijital bir versiyonu olarak nitelerken, bu piyasa değerine ulaşmak için önündeki engelin 20.000 dolarlık fiyat seviyesi olduğunu düşünüyor;

SponsorSponsor

“20.000 dolarlık Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin önündeki başlıca engel. Altının dijital sürümü, ancak daha sınırlı tedarik ve fiyatına sıfır eklenme geçmişiyle bir keşif aşamasında görünüyor. 2021 yılında bu yükselişini sürdürebilir. Wall Street şirketlerinin ve kurumsal firmaların dikkatini çeken BTC, son olarak dev banka JP Morgan’ın piyasa değerine yaklaştı.”

Bitcoin İçin Dönüm Noktası Olacak

Birçok uzman, 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin geleceğine dair güçlü emareler olduğunu söylerken, bu seviyenin sektörde bir dönüm noktası olacağını düşünenler de var. Kripto para sektörünün başarılı tüccarlarından Andrew Kang de bir paylaşımında Bitcoin varlığının giderek tercih edildiğini söyledi;

“Bitcoin için 1 trilyon dolarlık piyasa değeri çok büyük bir dönüm noktası olacak. Bitcoin’in riskli bir girişimden meşru bir varlığa dönüştü zaman bu zamandır diyebiliriz. Büyük varlık yöneticilerinin, pozisyonlarını yüzde 1’den yüzde 10’a yükseltmeye başlayacakları nokta da budur. Fiyat ne kadar yükselirse, o kadar potansiyel sermaye açılacaktır.”

Arz Konusu Önemli

Uzmanların dikkat çektiği en önemli nokta, Bitcoin’in sınırlı arzıyla büyük bir değer yaratma potansiyeli olması. Zira 21 milyonla sınırlı bir varlık, değerini bu kadar yükseltmişken, önümüzdeki yıllarda yaşanacak talep artışı fiyatta patlamaya neden olabilir. Üstelik Covid-19 ekonomik krizinin getirdiği belirsizlik havası da uzmanların vurguladığı güvenilir varlık, güvenli liman olma özelliğini giderek pekiştiriyor. Teşvik ödemelerinin Bitcoin’e doğru kayması, bunun en önemli göstergesi olabilir. Arz sınırlandıkça Bitcoin fiyatının son günlerde sıklıkla telaffuz edilen 100.000 dolar seviyesinin üstünü görmesi de şaşırtıcı olmayacaktır.

Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 18.230 dolar seviyesinde bulunuyor. Uzmanlar, yeni destek seviyelerinin oluştuğunu ve son günlerde yaşanan hızlı yükselmenin ardından bir düzeltme hareketinin gelebileceğini söylüyor. Yine de olumsuz haberler karşısında güçlü duruşunu koruyan Bitcoin’in büyük bir geri çekilme yaşaması sürpriz olacaktır. Uzmanların beklentisi ise şu aşamada sabit bir fiyat hareketi sergileyerek altcoinlerin önünü açması. Dominance giderek düşerken, bazı altcoinlerin yaşadığı büyük sıçramalar yeni bir altcoin sezonunun habercisi olabilir.  

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç.

Katılın