Bir Günde Yüzde 30 Yükselen Altcoin Yolculuğuna Devam Edecek mi? Usta Analist Yorumladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Altcoin fiyatları uzun bir sürenin ardından hareketlendi ve büyük ralliler yaşamaya başladı.

  • Bu yükselişlerde dikkat çeken kripto paralardan biri de Cardano (ADA) oldu.

  • Usta analist Aayush Jindal’e göre bu yükseliş 0,30 dolar seviyelerinin üstüne çıktığı takdirde devam edebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Altcoin fiyatları uzun bir sürenin ardından hareketlendi ve büyük ralliler yaşamaya başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan büyük yükselişler sonunda altcoinler de piyasanın gidişatına uyum sağladı. Dominance oranı halen yüksek olsa da uzmanlar bu yükselişlerin sürebileceğini düşünüyor. Bu çıkış dalgasında dikkatleri çeken kripto paralardan bir tanesi de Cardano (ADA) oldu. Usta analist Aayush Jindal, ADA’nın yükselişini devam ettirebileceğini ifade etti.

Kripto para piyasası bir süredir yükseliş ivmesinde ilerlerken, geleneksel piyasaların Bitcoin ve diğer paralara ilgisi de katlanarak büyüyor. Bu yatırımların sektörü büyük bir boğa sezonuna hazırladığını söyleyen uzmanlar, yakın zamanda altcoin fiyatları için de patlamaların gelebileceğini ifade etti. Bu yükselişlerde dikkat çeken kripto paralardan biri de Cardano (ADA) oldu. ADA son bir gün içinde yüzde 30’a yakın bir yükseliş kaydetti.Cardano Yükselişiyle Dikkat Çekiyor

Piyasa değeri bakımından altıncı sıraya yükselen popüler altcoin Cardano (ADA), son üç günde yüzde 50 civarında değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti. Usta analist Aayush Jindal’e göre bu yükseliş 0,30 dolar seviyelerinin üstüne çıktığı takdirde devam edebilir. Jindal, kritik kapanış seviyesinin 0,28 dolar seviyesinde olduğunu ve bu noktanın dikkatle takip edilmesi gerektiğini söylüyor;“Cardano (ADA), 0,2650 dolar seviyesinin üzerinde işlem görere haftanın en yüksek seviyesine geldi. 0,28 dolar ve 0,285 dolar seviyelerinin üzerindeki bir kapanış, daha fazla kazanç için kapıları açabilir. Yukarı tarafta bir sonraki büyük direnç 0,30 dolar seviyesinin yakınlarında görülüyor. Şayet bu direnç bölgelerini geçemezse ufak bir düzeltmeden söz edebiliriz. İlk destek ise 0,25 dolar seviyelerine yakın.”

Altcoin Piyasası Canlandı

Cardano’nun dikkat çektiği bu yükseliş furyasında, altcoin fiyatlarının yaşadığı değişim gözlerden kaçmıyor. Şu an için büyük borsalarda listelenen kripto paraların büyük bir çoğunluğu son haftaları yükseliş içinde geçirdi. Piyasaya yeni girecek coinler ve mevcut güçlü projelerin yatırım almasıyla birlikte büyük bir altcoin boğasının gelebileceği bir süreden beri konuşuluyor. Altcoinlerin dikkatle takip ettiği Ethereum ise şu an için tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanıyor.

Ethereum (ETH), yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.145 dolar seviyesinde işlem görüyor ve yükselişini sürdürüyor. Uzmanlar, 1.075 dolar seviyesinin destek olarak kaydedildiğini ve hedef seviyenin rekor böyle olan 1.400 dolar seviyesinin üstü olduğunu ifade ediyor. ETH’deki bu yükselişin sürmesi, dominance oranının düşmesi ve altcoinlerin canlanması anlamına gelebilir.

Bitcoin Tekrar Toparlandı

Kripto para piyasası kazanç dolu günler yaşarken kuşkusuz lokomotif görevi Bitcoin’de. Lider kripto para birimi, yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.000 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış yapmak için denemeler yapıyor. Hafta sonu itibarıyla büyük yatırım alan kripto paranın, bu seviyelerde yaşadığı düzeltme hareketinden sonra yoluna devam etmesi olası görülüyor.

Diğer yandan dominance oranı da 69 seviyelerine tekrar yükseldi. Bitcoin fiyatında yaşanacak olası sert bir yükselişte bu oranın da yükselmesi bekleniyor. Fakat Ethereum’un ve diğer altcoin projelerinin yükselişlerini sürdürmesi de yükseliş trendinin altına düşen dominance oranı için kötü haber olabilir. Dominance oranında yaşanacak sert bir düşüşün tüm piyasayı etkileyecek mega bir boğa sezonunu başlatacağı ifade ediliyor.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın