Binance’ten NFT Sektörünü Tekrar Canlandırabilecek Yenilik

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, heyecan uyandıracak yeni platformunu duyurdu.

  • Featured adı verilen bu hizmet, non-fungible token sektörü için yenilikler getiriyor.

  • Binance NFT sektörünü hayata döndürebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, heyecan uyandıracak yeni platformunu duyurdu. Featured adı verilen bu hizmet, NFT sektörü için yenilikler getiriyor. Binance, Featured aracılığı ile içerik oluşturucular, markalar ve hayranları için NFT’lerin tüm yaşam döngüsünü kolaylaştırmak için gözetimsiz, zincir üstü bir platform sağlamayı amaçlıyor.

SponsorSponsor

Lansman sonrası Binance Featured platformu, non-fungible token varlıkları ve bu varlıkların ticaretini yapmak için bir pazar yeri ve NFT kreasyonlarını basmak, satmak ve sergilemek için yaratıcı araçları başlatmaya yardımcı olmaya odaklanacak.

SponsorSponsor

Bu Sektöre Duyulan İlgi Giderek Azalıyor

Mayıs ayının ilk günlerinde zirveyi gören NFT piyasası giderek küçülüyor. Yine de bu piyasanın ticaret hacmi, eski günlerinden hala çok daha fazla. Peki NFT’ler, kalıcı mı yoksa geçici bir trend mi?

Covid-19 pandemisi, hayatımızın birçok alanında dijitale geçişi hızlandırdı. Çalışma, oyun oynama, ticaret yapma, sosyalleşme, kültürü deneyimleme ve kendimizi eğlendirme biçimlerimizin bazıları diğerlerinden daha sarsıcı şekillerde değişti. Artık markaların, kullanıcılarını dijital alanda anlamlı bir şekilde meşgul etmenin yeni yollarını bulması gerekiyor. Oyunlar ve akışlı eğlence gibi dijital olarak daha yerel olan bazı sektörler, geleneksel olarak fiziksel alanda faaliyet gösteren spor, tüketim malları, güzel sanatlar ve canlı eğlence gibi sektörlerden daha iyi konumlandırılıyor.

Binance bu gibi sebeplerden dolayı, dijital ürünlerin bir sonraki evriminin blok zincirinde olacağına ve non-fungible tokenların bu dönüşüme yönelik ilk adım olduğuna inanıyor.

Kendi NFT’nizi Yaratmadan Önce Düşünmeniz Gerekenler

Birçok analist, NFT sektörünün gerçek potansiyelinin hala keşfedilmediğine inanıyor. Bu yüzden bu sektöre erkenden giriş yapmak gelecekte büyük faydalar sağlayabilir. Eğer bir NFT yaratmayı düşünüyorsanız, kendinize sormanız gereken ilk soru, “Bunu nerede satabilirim?” olmalıdır. Bazı NFT pazarları, herkesin takas edilemez tokenler yapmasına izin verirken, giderek artan sayıda saygın platform, NFT yaratıcıları için bir inceleme sürecine sahiptir. Bu genellikle bir başvuru sürecini veya başka bir sanatçının tavsiyesini içerir.

NFT platformlarının genellikle Ethereum ERC-20 ağı üzerinde yaratılması da yüksek işlem ücretlerini de beraberinde getirebilir. Binance’in yeni platformu Featured, bu konuda bir çözüm sunmayı vadetse de, bu ücretleri alıcının mı yoksa satıcının mı ödeyeceği bir sorun olabiliyor. Ayrıca bazı platformlar bir NFT’nin her satışından da pay alıyor.

Eleştirmenler, bir non-fungible token oluşturmanın büyük bir karbon emisyonuna sahip olduğunu da iddia ediyor. NFT yaratma sürecinin çevre için çok zehirli olduğu ve bundan tamamen kaçınılması gerektiği de belirtiliyor.

NFT piyasasının yüksek volatiliteye sahip olduğunu da söylemekte fayda var. NFT’ler 2021 Mart ayının başlarında ilk kez sahneye çıktığında tüm gözler bu alana çevrildi. NFT pazarı mayıs ayının ilk haftasında zirveye ulaştığında, yedi gün içinde 170 milyon dolarlık işlem yapıldı. Ancak ayın sonundaki yedi günlük dönemde, satışlarda sadece 19,4 milyon dolar bir ticaret hacmi görüldü. Düşüş toplamda yüzde 90’lık bir orana ulaştı

NFT piyasası hakkında heyecan azaldıkça, aşağı yönlü bir grafik ortaya çıktı. Piyasa zirveye ulaştığında NFT’ler için en yüksek fiyatı ödemiş olabilecek yatırımcılar, satın aldıklarını elinde tutmak zorunda kaldı. Sonuç olarak, non-fungible tokenlara olan ilgi azalıyor gibi görünüyor ve ne zaman toparlanıp toparlanmayacağı belli değil. Binance borsasının yeni platformu Featured ise bu sektöre yeni bir heyecan ve soluk getirebilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bitcoin piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın