Binance, Merakla Beklenen Altcoin Rallisi İçin Bir Rapor Yayınladı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Sektörün en büyük borsalarından Binance, altcoin piyasası ile ilgili yeni bir rapor yayınladı.

  • DeFi çılgınlığı ve bazı altcoinlerin elde ettiği dev yükselişler, altcoin boğası habercisi olarak yorumlanıyor.

  • Binance borsası da altcoin'lerde dev yükselişlerin görüleceği bir ralli öngörüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para sektörünün en önemli borsalarından birisi olan Binance, altcoin piyasası ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Binance Futures tarafından aylık olarak yayınlanan raporlardan 10.’su bugün sektör ile paylaşılırken, raporda altcoin’ler ile ilgili olarak kullanılan ilginç ifadeler dikkat çekici.Binance, Altcoin Rallisi Bekliyor

Bilindiği gibi lider kripto para birimi Bitcoin, yaklaşık iki aydır yatay bir seyir göstermeye devam ediyor. Fiyat, günlük bazda ancak 200-300 dolar arasında oynarken, BTC’nin daha genel resimde 8700-9700 dolar arasında bir seyir gösterdiğini ifade etmek mümkün.Ancak bu zaman aralığında, altcoin piyasalarında ise göze çarpan artışlar yaşanıyor. Önceleri THETA, TFUEL ve ZIL gibi altcoin’ler ile başlayan süreç, daha sonrasında ise DeFi çılgınlığı ile devam etti. DeFi projelerinde birbiri ardına büyük yükselişler yaşanırken, son dönemde ise sazı eline Chainlink (LINK) ve Cardano (ADA) aldı.

Chainlink fiyatı tarihi rekor seviyelerini kırmaya devam ederken, fiyat ile ilgili olarak yapılan yorumlarda, 20 dolara dahi bir yükselişin dahi gündemde olabileceği ifade ediliyor. Mevcut durumda 8.4 dolara kadar çıkan LINK için Weiss Ratings’in görüşü 20 dolara kadar çıkılabileceği yönünde.

ADA için ise Shelley güncellemesinin büyük bir etkisi olduğu tahmin ediliyor. Başarıyla yapılan güncelleme sonrasında Cardano ağındaki birçok sorun tarihe gömülürken bu da fiyata olumlu yansıdı.

Tüm bu yükselişler bir yana, sektördeki demirbaş altcoin’ler için ise sessiz bir dönem geçiyor. Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash gibi altcoin’lerde de hemen hemen Bitcoin gibi yatay bir seyir gözlemleniyor. İşte Binance yetkililerine göre, önümüzdeki dönemde bu altcoin’leri de içine alacak genel bir boğa sezonu kapıda olabilir.

Yetkililer, piyasadaki talebin de altcoin’ler lehine yükseldiğini belirtti. Binance Futures ekibinin derlediği verilere göre, Futures platformundaki hacimler, altcoin’ler lehine çok ciddi bir artış göstermeye başladı. Bazı dönemlerde rakamlar, BTC hacmini de net bir şekilde geride bırakırken, Binance Futures ise ‘boğa sezonunun’ gelmiş dahi olabileceğini iddia ediyor.

Altcoin Rallisinde ‘Esas Kazanan’ Kim Olur?

Sektörün büyük çoğunluğu bir altcoin rallisi bekliyor. Ancak bu rallide esas patlamayı hangi coinin yapacağı konusunda ise çeşitli tahminler var. Örneğin Capital.Com, temmuz ayı için yaptığı altcoin değerlendirmesinde; Cardano, Ethereum ve TRON’un önümüzdeki dönemde büyük bir artış yaşayabileceğini iddia etti.

Ancak altcoin’lerin piyasa gerçeklerinden bağımsız bir yükseliş yaşaması, oldukça zor bir durum olarak ifade ediliyor. Özellikle bu dönemde Bitcoin fiyatında yaşanacak olası bir düşüş, bu beklentilere ket vurabilir. Ayrıca, bir diğer önemli durum da global piyasalarda yaşanan ve yaşanacak gelişmeler. Amerikan piyasalarının verdiği ‘karışık’ sinyaller, yatırımcılarda tam bir güven oluşmasının önüne geçiyor. Bu yönde tam bir güven sağlanması halinde ise kripto para piyasaları da müthiş bir dönem yaşayabilir.

Bitcoin maksimalisti olan isimlerin bir kısmına göre ise, BTC piyasadaki hakimiyet gücünü artırarak devam edecek. Bu konuyla ilgili olarak bir yorum yapan Crypto Amsterdam, beklenen altcoin rallisinin henüz gelmediğini ifade ederken, BTC’nin piyasa hakimiyet (dominasyon) oranlarının artacağını iddia etmişti. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konu ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın