Binance Ethereum Savaşı Başladı: Yatırımcıları Neler Bekliyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasası harika bir boğa sezonunda ilerlerken, lider altcoin Ethereum karşısındaki rakipleri de büyümeye devam ediyor.

  • Binance borsasının kendi tokeni olan BNB’nin piyasa değeri, yaptığı son ataklarla birlikte hepsini geride bıraktı ve 3. sıraya yükseldi.

  • Polkadot, Cardano gibi projeler son zamanlarda en büyük rakip olarak görülse de Binance borsasının BSC ağı hamlesiyle işler biraz değişti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Kripto para piyasası harika bir boğa sezonunda ilerlerken, lider altcoin Ethereum karşısındaki rakipleri de büyümeye devam ediyor. Son olarak Binance Smart Chain hamlesiyle büyük bir çıkış yakalayan Binance’in piyasaları salladığına şahit oldu. BNB fiyatı her geçen gün rekorlarını geliştirirken, BSC ağındaki kripto paralar da değerini katlıyor. Bu durum yatırımcılar açısından yüksek sesle tartışılmaya başlandı ve neler olacağına dair konuşmalar da şiddetlenmeye başladı.

Ethereum fiyatı rekor seviyelerini geliştirirken, kendisine rakip olarak görülen birçok kripto para da değerini katlamaya devam ediyor. Polkadot, Cardano gibi projeler son zamanlarda en büyük rakip olarak görülse de Binance borsasının BSC ağı hamlesiyle işler biraz değişti. Borsanın kendisine ait altcoin projesi BNB, son yaptığı büyük yükselişlerle piyasa değeri sıralamasında 3. sıraya yükseldi. BSC ağının getirdiği ses ise giderek şiddetleniyor.BNB 3. Sıraya Yükseldi

Kripto para piyasalarında piyasa değeri önemli bir veri olarak kabul ediliyor. Lider altcoin Ethereum ise ikinci sıradaki yerini uzun bir süredir koruyor. Ethereum’a rakip olarak görülen Ripple (XRP), Polkadot (DOT), Cardano (ADA) gibi altcoinler de bu sıralamada en yüksek yerlerin sahibi. Fakat Binance borsasının kendi tokeni olan BNB’nin piyasa değeri, yaptığı son ataklarla birlikte hepsini geride bıraktı ve 3. sıraya yükseldi.Tether (USDT) yerini BNB’ye kaptırırken Ethereum halen ikinci sıradaki yerini korkuyor. BNB son 7 günde değerini iki katından fazla artırarak 45 milyar dolar seviyesini geride bıraktı. Ethereum’un ise yazının kaleme alındığı an itibarıyla piyasa değeri 220 milyar dolar seviyesinin üstünde. Binance, BSC ağının yarattığı heyecanla birlikte kendi tokenini de yüksek sıralara atmış oldu.

Binance Kafa Karıştırıyor

Öte yandan Binance Smart Chain ağıyla birlikte başlayan büyük heyecan, BSC ağındaki tokenlerin büyük fiyat artışları yaşamasını sağladı. Özellikle merkezsiz borsa tokenlerinin bu süreçte BNB kadar iyi bir performans sergilediği gözlemleniyor. Binance tarafında ise bugün yapılan bir açıklama kafaları karıştırdı. Dev borsa, Ethereum ve ETH ağını kullanan kripto paraların çekim işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Binance borsasının kurucusu ve CEO’su CZ de bugün yaptığı paylaşımlarda Ethereum ağındaki komisyon ücretlerinin yüksekliğinden şikayet etmiş ve Uniswap borsasına BSC ağını tavsiye etmişti. Son günlerde yaşanan çıkışlar ve rekabet hali göz önünde bulundurulduğunda, şu an için daha düşük komisyon ücretleri kesilen BSC’nin ETH’ye resmen savaş açtığı düşünülüyor. Bu rekabette yatırımcılar ise piyasanın yükselişiyle birlikte kârlı çıkan taraf olabilir.

Ethereum da Rekor Peşinde

Ethereum fiyatı da psikolojik 2.000 dolar sınırını aşmak için bir süredir uğraşıyor. Dev borsalardaki ETH rezervleri her geçen gün azalırken, Binance tarafından gelen bu kararın bir “zoraki” yönlendirme olduğunu düşünenler de var. Buna rağmen bazı uzmanlar, Ethereum’un fiyat açısından uzun vadede 5.000 dolar seviyelerine doğru hareket ettiğini iddia ediyor.

Ethereum ve Binance arasındaki bu rekabet, fiyat ve piyasa değeri olduğu kadar teknik altyapı ve teknolojik çözümleri de içeriyor. Ethereum’un 2.0. güncellemesinin sürüyor olması, yatırımcıların yüksek komisyonlardan kurtulmasının önüne geçemedi. Fakat iyileştirmelerin yapılmasıyla birlikte vadedilen yüksek hız, düşük komisyon çözümleri hayata geçerse, ETH’nin rakipleri karşısında yeniden güçleneceği düşünülüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın