Binance Coin (BNB) Tırmanıştan Önce Alım Fırsatı Verebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BNB 26,50 dolardaki destek ve 32 dolardaki direnç seviyesi arasında fiyatlanıyor.

  • Haftalık ve günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor.

  • BNB/BTC paritesinde çift dip oluşumu göze çarpıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Binance Coin (BNB) fiyatı, ağustos ayının sonundan beri 32 dolar seviyesindeki direnç bölgesini aşmayı deniyor. Teknik göstergeler düşüşe işaret etmeye başladı. Yeni bir yükseliş gerçekleşmeden önce değer kaybı yaşanması bekleniyor.

SponsorSponsor

 

SponsorSponsor

Uzun Vadede Çift Tepe

BNB fiyatı, mart ayında 6,38 dolarda dip seviye oluşturduktan sonra yükselişe geçti. Yükseliş hareketiyle birlikte 32 dolar seviyesi yakınlarında iki adet tepe oluştu. Eylül ayındaki tepenin 33,38 dolar seviyesine ulaştığı, kasım ayındaki tepenin ise 35,48 dolar seviyesine ulaştığı görüldü.

Öte yandan haftalık kapanışlar 32 dolar seviyesinin altında kaldı. Meydana gelen fitiller de 32 dolar seviyesini direnç olarak güçlendirdi. Formasyon bir çift tepeye benziyor. Çift tepe formasyonları ise düşüş yaşanacağına işaret eden formasyonlar olarak bilinir.

Ayrıca teknik göstergeler de negatif bir görünüm almaya başladı. RSI 70 çizgisi altına geriledi. MACD ve Stokastik Osilatör düşüyor. Buna rağmen Stokastik Osilatör henüz ölüm kesişimi gerçekleştirmiş değil.

BNB Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Günlük grafiğe göre 13 Mart’ta 6,38 dolardaki dip seviyeye ulaşan BNB, yükselen bir destek çizgisini takip etmeye başladı ve an itibarıyla bu destek çizgisini bir kez daha onaylıyor. Destekten gerçekleşecek kırılım, BNB’nin 23 dolardaki destek bölgesine gerilemesine neden olabilir.

Günlük grafikte 32 dolar bölgesinden bir sapma gerçekleştiği ve bu sapmayı keskin bir düşüşün takip ettiği görülüyor. Gerçekleşen sapma, aşağıdaki grafikte kırmızı daire ile gösterildi.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret etmeye başladı. Teknik göstergeler de kırılım gerçekleşebileceğini gösteriyor ve 23 dolar seviyesine gerileme ihtimalini destekliyor.

BNB Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte çift dip oluşumu ve bazı yükseliş işaretleri göze çarpıyor. BNB alçalan direnç çizgisinden çıkış yapıp 29 dolar bölgesinde tutunabileceği için kısa vadeli trendin yükselişe işaret ettiği söylenebilir.

BNB Grafiği (TradingView)

Binance Coin İçin Dalga Sayımı

Tüm dalga sayımı henüz tespit edilemese 14 Eylül’den bu yana ortaya konan fiyat hareketi A-B-C şeklindeki bir düz düzeltmeye benziyor. Buna ek olarak fiyatın bir kanal içinde hareket etmesi de düzeltme hareketini destekliyor.

BNB Grafiği (TradingView)

BNB/BTC

Ünlü kripto para analistlerinden @Daancrypto BNB/BTC paritesini ele alan bir grafik paylaşarak alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştiğini belirtti. Analiste göre Binance Coin daha yüksek seviyeleri hedefleyebilir.

Kaynak: Twitter

Kısa vadede BNB’nin çıkıştan sonra bir düzeltme yaptığı görülmesine rağmen çift dibe benzer bir formasyon oluştu. Bu formasyon RSI’daki pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor.

Ayrıca MACD ve Stok pozitif bir görünüm almaya başladı.

Dolayısıyla BNB/BTC paritesindeki yükselişin en az 0,0020₿ seviyesine kadar devam etmesi bekleniyor. Yükselişin 0,023₿’ye kadar sürmesi de ihtimal dahilinde bulunuyor. Bu seviyeler, sırasıyla, 0,382 ve 0,618 fib. düzeltme seviyelerini oluşturuyor.

BNB Chart By TradingView

Sonuç

Sonuç olarak BNB fiyatının eylül ayındaki reddedilmenin bir sonucu olarak ortaya koyduğu düzeltme hâlâ devam ediyor olabilir. BNB’nin yükselişe geçerek yeni tepelere ulaşması beklense de ilk önce 23-24 dolar seviyelerine gerileme yaşanması daha muhtemel görünüyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 9 Aralık 2020 tarihli ChainLink (LINK) analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın