Binance Coin (BNB) Fiyatı İçin Yeni Rekorlar Kapıda mı?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BNB 39 dolardaki destek bölgesi üzerinde seyrediyor.

  • Teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • Kısa vadede, yükselen bir destek çizgisi takip ediliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Binance Coin (BNB) fiyatı, 29 Aralık’ta yeni bir fiyat rekoru kırdı ve yükseliş hareketini sürdürdü. Yükseliş hareketinin 50 dolar hedefine doğru devam etmesi bekleniyor. Yükseliş hareketinin 70 dolar seviyesini hedeflemesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.Binance Coin Fiyat Rekoru Kırdı

Binance Coin (BNB) 22 Haziran 2019’da 39,51 dolar seviyesinde fiyat rekoru kırmıştı. Daha sonra düşüşe geçti ve 13 Mart 2020’de 6,38 dolar seviyesine dip oluşturdu. Bu dip seviyenin ardından ise hâlâ devam etmekte olan bir yükseliş hareketine başladı.29 Aralık’ta yeni bir fiyat rekoru kıran BNB, yükselişini sürdürüyor. 44,90 dolar seviyesinde tepe oluştuğu görülüyor.

39 dolardaki bir önceki direnç bölgesi, ilerleyen süreçte destek olarak görev yapabilir.

BNB Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Tanınan kripto para analistlerinden @Tradingtank bir Binance Coin (BNB) grafiği paylaşarak 46 ve 52 dolar seviyelerindeki hedeflere işaret etti.

BNB Grafiği (TradingView)

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler fiyat artışına işaret ediyor ve yükseliş hareketi aşırı uzamış olsa bile artışın devam etme ihtimalini destekliyor.

Öte yandan BNB rekor bir bölgede hareket ediyor ve mevcut fiyatın üzerinde bir direnç yer almıyor. Dolayısıyla sıradaki hedefleri belirlemek için fib. uzama seviyelerini kullanmak gerekiyor.

BNB Grafiği (TradingView)

2 saatlik grafikte yükselen bir destek çizgisinin takip edildiği ve bu çizginin de an itibarıyla 42 dolardaki destek bölgesiyle kesiştiği görülüyor. BNB, 42 dolardaki destek bölgesi üzerinde kaldığı sürece yükseliş trendini de devam ettirebilecek.

Günlük grafiktekine benzer şekilde iki saatlik grafikteki teknik göstergeler de yükselişe işaret ediyor.

BNB Grafiği (TradingView)

BNB İçin Dalga Sayımı

Dalga sayımına göre BNB, mart ayında başlayan uzun vadeli bir yükseliş impulsünün (beyaz) üçüncü dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Tüm yükseliş hareketi için muhtemel bir hedef 69,58 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu seviye, birinci ve üçüncü dalga oranının 1:1,61 olduğu durumda öne çıkıyor. Bu oranın yükseliş impulslerinde yaygın olduğu biliniyor.

BNB Grafiği (TradingView)

6 saatlik grafiğe göre BNB, aşağıdaki grafikte turuncu renkle gösterilen üçüncü alt dalganın tepe noktasına yaklaşıyor. Aynı dalga için ortaya konan küçük alt dalga sayımı ise yine aynı grafikte siyah renkle gösterildi.

Üçüncü dalga için en muhtemel hedefler 46 ve 50-51 dolar seviyeleri olarak öne çıkıyor. Bu hedefler, aşağıdaki grafikte turuncuyla gösterilen fib. uzama seviyelerinin ve siyahla gösterilen yansıtmaların örtüşmesiyle bulunuyor.

BNB Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BNB kısa vadede yükselen bir destek çizgisi üzerinde hareket ediyor. Yükseliş hareketinin 50 dolar seviyesine doğru devam etmesi bekleniyor. 70 dolar seviyesinin hedeflenmesi de ihtimal dahilinde bulunuyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 7 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın