Binance Coin (BNB) 2021 Yılına Rekorlarla Başladı! İşte Yeni Hedefler

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BNB 19 Ocak tarihinde yeni bir fiyat rekoruna imza attı.

  • Fiyat, bir yükseliş impulsünün üçüncü dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

  • BNB/BTC paritesine bakıldığında, 0,001₿ seviyesinde güçlü bir destek bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

BNB 19 Ocak tarihinde 47,21 dolar seviyesinde tepe oluşturdu ve daha sonra düşüşe geçti.Binance Coin (BNB) yaşanan düşüşe rağmen daha önce çıkış yaptığı seviyeyi destek olarak onayladı. Hedef bölgelere doğru yükselişin devam etmesi bekleniyor.Binance Coin Yeni Bir Rekor Kırdı

BNB 29 Aralık tarihinde 39,99 dolar seviyesinde tepe oluşturdu ve 39,59 dolardaki rekor seviyeyi geride bırakmayı başardı. Devam eden yükselişle birlikte 19 Ocak tarihinde 47,21 dolar seviyesinde yeni bir tepe oluştu ve yeni rekor da bu noktada kaydedildi. Fakat RSI ve MACD’deki negatif uyumsuzluktan sonra değer kaybı meydana geldi. Bu düşüş ise 38 dolar bölgesini destek olarak onaylamakla yetindi.

Stokastik Osilatör ölüm kesişimi oluşturmuş olsa da RSI’da gizli bir pozitif uyumsuzluk görülüyor. Bu da yükseliş trendinin devam edebileceğini gösteriyor.

Günlük grafik ölçeğindeki bu teknik gelişmeler, destekten gelebilecek güçlü bir sıçramayla birlikte ele alındığında BNB’nin fiyat artışını sürdürmesi beklenebilir.

BNB Grafiği (TradingView)

Dalga Sayımına Göre BNB

BNB dalga sayımına göre 2020 yılı Mart ayında meydana gelen dip seviyelerden sonra başlayan bir yükseliş impulsünün uzamış üçüncü dalgası (beyaz) içinde hareket ediyor olabilir.

Aşağıdaki grafikte üçüncü dalga için ortaya konan alt dalga sayımı turuncu renkle gösterildi. Fiyat, beşinci alt dalga içinde hareket ediyor olabilir. Beşinci alt dalganın tamamlanmasıyla birlikte üçüncü dalga da tamamlanmış olacak.

Beşinci alt dalga ve üçüncü dalganın bitimi için en muhtemel seviyeler 51,34 ve 53,81 dolar aralığında öne çıkıyor. Bu hedefler, aşağıdaki unsurlar kullanılarak bulunuyor:

  • Birinci dalga uzunluğunun, üçüncü dalganın dip seviyesine yansıtılması (beyaz)
  • Birinci ve üçüncü dalga uzunluğunun, dördüncü dalganın dip seviyesine yansıtılması (turuncu)
  • Dördüncü alt dalganın 1,61 dış düzeltme seviyesi (siyah)

Yükseliş hareketinin 65-69 dolar aralığına kadar uzaması da ihtimal dahilinde olmasına rağmen ilk hedefin gerçekleşmesi daha muhtemel görünüyor.

BNB Grafiği (TradingView)

22 Ocak sabahında kripto para alım satım botu @Gainzybot BNB için bir alım sinyali verdi. Bu esnada fiyat 39,34 dolar seviyesindeydi.

Kaynak: Twitter

Sinyalden sonra sıçrama yapan BNB, running flat olarak adlandırılan bir düzeltmeyi tamamladıktan sonra tam bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı.

Bir miktar düşüş yaşanması söz konusu olsa da 32 dolar seviyesi altına gerileme yaşanmadığı sürece paralel kanal formasyonunun geçerliliğini koruduğu söylenebilir.

BNB Grafiği (TradingView)

BNB/BTC Paritesinde Görünüm

BNB/BTC paritesinde 2019 Şubat tarihindeki rekordan sonra düşüş başladı. Fiyat, 0,786 fib. düzeltme seviyesinde hareket ediyor.

0,786 fib. düzeltme seviyesi, genelde dönüşlere imkân veren güçlü bir destek seviyesi olarak değerlendirilse de yükseliş trendinin başlayacağına dair herhangi bir onay alınamıyor. RSI ve MACD görülen en düşük seviyelerde ve henüz dönüşe dair bir işaret sergilemiyor.

BNB Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak BNB/USD paritesinde yükseliş hareketinin 51-54 dolar bölgesine doğru devam etmesi bekleniyor. BNB/BTC paritesinde ise fiyat güçlü bir destek bulmuş olsa da buradan dönüş gerçekleşebileceğine dair bir işareti henüz vermiş değil.

BeInCrypto’da yayımlanan 22 Ocak 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın