Binance Bombayı Patlattı: Tesla Hisseleri Satışa Sunulacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Dev borsa, bugün yayınladığı duyuruda getirdikleri yeni uygulamayı kullanıcılarıyla paylaştı.

  • TSLA hisseleri Binance üzerinden işleme açılacak.

  • Geleneksel finans sektörü ile kripto para sektörü giderek yakınlaşıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kendini sürekli geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Dev borsa, bugün yayınladığı duyuruda getirdikleri yeni uygulamayı kullanıcılarıyla paylaştı. Buna göre, dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi Tesla’nın hisse senetleri artık Binance üzerinden alınıp satılabilinecek. Çinli iş adamı Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında kurulan borsa, çok kısa süre içerisinde hızla büyüyerek işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası haline geldi. Her gün yeni bir proje ile kullanıcılarının karşısına çıkan dev borsanın bu adımı çok ses getirecek gibi duruyor. Binance CEO’su Duyurdu

Binance şirketinin CEO’su Changpeng Zhao tweet atarak bu önemli olayı tüm dünyaya duyurdu. 

Binance tarafından yapılan açıklama ise şöyle: 

“Binance, kullanıcıların kesirli alım satımına izin veren sıfır komisyonlu, ticareti yapılabilir hisse senedi tokenlarının resmi lansmanını yapmaktan mutluluk duymakta. Hisse senedi tokenları BUSD cinsinden ifade edilir, kapatılır ve teminatlandırılır. 

İlk listenecek hisse senedi tokeni Tesla Inc. (TSLA) olacak. TSLA/BUSD paritesi 12.04.2021 günü saat 16.35’te işleme açılacak. Kullanıcılar bu saatten sonra Binance sitesi üzerinden alım satımlarını gerçekleştirebilecekler.” 

Hisse senedi tokeni işlemleri, geleneksel borsaların açık olduğu saatlerde yapılacak. TSLA, NASDAQ borsasında işlem gördüğü için sadece bu borsanın açık olduğu saatlerde alınıp satılabilinecek. 

Bir ilk olabilecek bu gelişme için TSLA hisselerinin seçilmesi ise bir tesadüf olmayabilir. Dev araba üreticisi Tesla, Bitcoin’e (BTC) yaptığı yatırımlarla adından çok söz ettirmişti. 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yapan şirket, ayrıca Bitcoin karşılığı araba da satacak. Tesla’nın sahibi ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk da kripto paralara olan ilgisiyle tanınıyor. 

Hisse Senedi Tokeni Nedir?

Hisse senedi tokenı, geleneksel finans sektöründe yer alan menkul kıymetlerin fiyatını takip eden bir kripto para çeşididir. Hisse senedi tokenlarının karşılığı olarak, işbirlikçi şirket fiziksel senetlerini elinde tutar. Bu yüzden de elde tutulan menkul kıymet fiyatı değiştiğinde, hisse senedi tokeni fiyatı da bu değişikliği aynen takip eder. 

Geleneksel menkul kıymetlerden ve hisse senetlerinden üstün olan yanı ise hisse senedi tokenlarının kesirli miktarlarda işleminin yapılabiliyor olmasıdır. Örnek olarak TSLA hisseleri 700 dolardan alınabilirken, hisse senedi tokeni olarak 0,01 tane TSLA hissesi 7 dolar karşılığında alınabilir. Ayrıca Binance bu işlemlerden komisyon da almamakta. Ancak elinde hisse senedi tokenı tutanların oylama hakkı bulunmuyor.

Kripto Para Sektörü Benimseniyor 

Geleneksel finans sektörü ile kripto para sektörü günden güne iç içe geçmeye devam ediyor. Binance tarafından gelen bu önemli hamlenin yanında, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase de ABD merkezli dev borsada halka açılacak. 14 Nisan günü Coinbase hisseleri satışa çıkacak. Dev borsa, geride bıraktığımız çeyrekte 1,3 milyar dolarlık bir gelir beyan etmişti. Şirketin piyasa değerinin 100 milyar dolar civarında olması da beklentiler arasında. 

Finans sektörünün devleri de kripto para sektörüne giriş yapmaya başladı. Dünyanın en büyük kredi kartı şirketi VISA, kripto para ile ödemeler yapacağını açıklarken, Mastercard’ın da benzer hamlelerle buna karşılık vermesi beklenmekte. Goldman Sachs, J.P. Morgan gibi dev yatırım bankaları da portföylerine Bitcoin’i (BTC) eklemek için hazırlıklar yapıyor. 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Bitcoin piyasaya çıktığından beri kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgileniyor ve yatırım yapıyor. Kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi üstünde araştırma yapıyor ve bunların değişen ekonomik sistemler içerisinde yerleri hakkında uzunca bir süredir içerik üretiyor.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın