Binance Bir İyi Bir de Kötü Haber Verdi!

Makaleyi Paylaş

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance, bugün yayınladığı gönderisinde 5 kripto para işlem çiftini platformdan kaldıracağını açıkladı. Özellikle piyasanın oldukça zor zamanlardan geçtiği şu günlerde ilgili kripto paraların sert bir likidite darbesi alacağı tahmin ediliyor.Binance Delist Listesi Açıklandı

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada delist edilen işlem çiftlerinin şunlar olduğu açıklandı:

  • AMB/BNB,
  • DUSK/USDC,
  • NULS/BNB,
  • QSP/BNB,
  • RCN/BNB

Yukarıdaki kripto paraların çoğu alt sıralarda yer alan ve düşük hacme sahip olan coin’ler olarak biliniyor. Yine de ilgili kripto paraların yatırımcıları Binance gibi önemli bir kripto para borsasında işlem çifti kaybı nedeniyle likidite sıkıntısı çekebilir. Buna rağmen söz konusu işlemin platformdan tamamen kaldırma işlemi olmadığını belirtmekte fayda var. Yukarıdaki kripto paralar farklı işlem çiftleri ile beraber alınıp satılmayı sürdürecekler.

Binance verdiği kötü haberin yanı sıra bir de iyi haber paylaştı. Instant Buy isimli özelliği kullanıma sunan Binance, kullanıcıların neredeyse anlık olarak kripto para alabileceklerini belirtti. Visa tabanlı kartları kullanan yatırımcılar artık dünyanın neredeyse dört bir yanından rahatlıkla ve büyük bir hızla kripto para alabilecekler. Binance’in Instant Buy özelliği birçok ülkenin para birimini destekliyor. Buna rağmen kendi ülkesinin para birimini kullanmayan kişilerin rezerv para birimlerini yani USD, EUR ve GBP’yi kullanabilecekleri belirtildi.

Kullanıcılar an itibariyle sadece yukarıdaki üç rezerv para birimini kullanabiliyorlar ancak Binance bu konuda bir müjde daha paylaştı. Yapılan duyuruya göre 48 saat içerisinde aşağıdaki ülkelerin itibari para birimleri de Instant Pay tarafından desteklenecek:

“Vietnam Dongu (VND), Brezilya Reali (BRL), Avustralya Doları (AUD), Endonezya Rupisi (IDR), Güney Afrika Randı (ZAR), Hong Kong Doları (HKD) ve Hindistan Rupisi (INR)”

Buna rağmen aşağıda yer alan ülkedeki vatandaşlar ise bu hizmeti kullanamayacaklar:

“Çin, Japonya, Kanada, Lüksemburg, Cebelitarık, Bolivya, Ekvador, Pakistan, Kolombiya, Mısır, Bangladeş, Nepal, Fas, Beyaz Rusya, Kongo, Küba, Irak, İran, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Zimbabve ve Kırım”

Yukarıdaki ülkelerin bu hizmetten faydalanamamasının sebebi ise regülasyonlar ve regülatörler olarak biliniyor. Binance aslında sadece bu ülkelerdeki regülatörlerle değil, aynı zamanda Türkiye içerisindeki regülatörlerle de sorun yaşamış olabilir.

Binance’in Sorunları Bitmiyor

Geçtiğimiz haftalarda oldukça kritik bir duyuru yapan Binance, Akbank ile direkt entegrasyon kurduğunu açıklamıştı. Kullanıcıların direkt havale olarak Akbank üzerinden Binance’e TRY yatırabilmeleri oldukça önemli bir gelişme olarak görüldü. Buna rağmen hizmetin sunulmasından yaklaşık bir hafta geçtikten sonra ise işlemler ani bir şekilde durduruldu. Binance ilk başlarda bunun teknik bir sorun olduğunu belirtse de, daha sonra Akbank kanalının iptal olduğu haberi paylaşıldı.

Borsa son olarak çalkantılı kripto para piyasası günlerinde de teknik çok fazla sıkıntı yaşaması ile gündeme gelmişti. Platform uzun süre kapalı kalınca birçok kullanıcı Binance’e yönelik çok sert eleştirilerde bulundu.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın