Başarılı Yönetici Açıkladı: Bitcoin 2021 Yılında Kaç Dolar Olacak?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • OKCoin CEO’su Hong Fang, verdiği röportajda Bitcoin ve kripto para sektörünün geleceğiyle ilgili konuştu.

  • Fang, yatırımcıların kişisel servetlerinin bir kısmını artık rahatça Bitcoin’e aktardıklarını söyleyerek, basit bir hesapla belirli bir kesime ulaşıldığı takdirde 100 bin dolar seviyesinin mümkün olduğunu ifade etti.

  • Bu başarılı ilerleyişin, sektöre de olumlu etki ederek diğer kripto paraların fiyatlarında bir yükseliş yaratması bekleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Lider kripto para birimi Bitcoin, son günlerde yaşadığı büyük fiyat artışının ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine giderek yaklaştı. Bu süre zarfında birçok alanda rekor kıran BTC, geleneksel piyasaların da ilgisini çekiyor. Covid-19 ekonomik kriziyle beraber giderek artan bir grafik izleyen Bitcoin’in önümüzdeki yıl nasıl bir seyir izleyeceğine yönelik ise çılgın tahminler gelmeye devam ediyor. Son olarak OKCoin CEO’su Hong Fang, bomba bir fiyat tahmininde bulundu. Fang’a göre BTC fiyatı önümüzdeki sene 100 bin dolar seviyesine erişecek.

Rekorlar üstüne rekorlar kıran kripto para piyasası, bu sabah Ethereum’un büyük yükselişiyle birlikte iyice olumlu bir yola girmiş görünüyor. Altcoinlerde canlanma yaşanmaya başlaması, yatırımcılar arasında boğa sezonu heyecanını da artırmış görünüyor. Küresel piyasalarda yaşanan kriz havası, birçok kişiyi kripto para piyasasına yönlendirirken, çılgın Bitcoin fiyat tahminleri de gelmeye devam ediyor.100 Bin Dolar Seviyesine Çıkacak

OKCoin CEO’su Hong Fang, verdiği röportajda Bitcoin ve kripto para sektörünün geleceğiyle ilgili konuştu. Fang, yatırımcıların kişisel servetlerinin bir kısmını artık rahatça Bitcoin’e aktardıklarını söyleyerek, basit bir hesapla belirli bir kesime ulaşıldığı takdirde 100 bin dolar seviyesinin mümkün olduğunu ifade etti;“Biz kişisel yatırımların yüzde 5’ini Bitcoin’e yönlendiriyoruz. Çünkü çok daha önü açık ve farklı bir yenilik getiriyor. Kurumsal şirketlerin, büyük zenginlerin yatırımları gün geçtikçe artıyor. Bitcoin aynı zamanda sınırlı arzıyla ve buna karşı yoğun taleple birlikte giderek değerli bir hale geliyor. Eğer önerilerimizin yalnızca yüzde 2’sini gerçekleştirebilirsek, basit bir matematikle söylediğimiz 100 bin dolar seviyesi kolayca gelecektir. Tabii elimizde sihirli bir küre yok. O yüzden önümüzdeki yıl, 24 ay sonra ne olacağını bilemeyiz. Fakat şu andan bakıldığında görünen şey tam olarak bu.”

Bitcoin’e Güven Artıyor

Hong Fang’ın bu tahmini, elbette kripto para sektörünün içinden gelmesi nedeniyle birçok kişinin görüşünü yansıtıyor olabilir. Zira geçmiş dönemde sektör içinden birçok uzman ve ünlü isim, lider kripto para biriminin büyük rekorlar kıracak seviyelere geleceğini açıklamıştı. Üstelik Covid-19 salgını sonrası küresel sistemin yaşadığı ekonomik bunalım, tam olarak alternatif bir piyasa olarak kendisini gösteren Bitcoin’e yarayabilir. Bu yüzden, bir önceki boğa sezonundan çok daha büyük bir boğa sezonun yaklaşıyor olması, birçok kişinin ortak fikri.

Sektörün dışından gelen çılgın tahminlerden bir tanesi ise geçtiğimiz günlerde Citibank yöneticisi Thomas Fitzpatrick’ten gelmişti. Tecrübeli isim, Bitcoin fiyatının 2021 Aralık ayında 300 bin doları aşacağını söyleyerek gündeme bomba gibi oturmuştu. Lider kripto para biriminin hızlı ilerleyişi devam ederse, bu tip tahminleri sıkça görmemiz de mümkün olacak.

Bitcoin Yoluna Devam Ediyor

Lider kripto para birimi, beklentiler bu kadar yükselmişken yoluna hızla ilerleyemeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı 18 bin dolar seviyesinde takılarak ufak bir geri çekilme yaşasa da yazının kaleme alındığı an itibarıyla 18.217 dolar seviyelerine tekrar çıkmayı başardı. Bu başarılı ilerleyişin, sektöre de olumlu etki ederek diğer kripto paraların fiyatlarında bir yükseliş yaratması bekleniyor.

Bitcoin fiyatında yaşanan bu yükselişe uyum sağlayan lider altcoin Ethereum da bugün 500 dolarlık tarihi seviyeyi geçerek toplulukta heyecan yarattı. Ethereum’un bu yükselişinin altcoin fiyatlarını da desteklemesi bekleniyor. Ethereum 2.0 ağıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanırsa, tüm piyasanın dünyanın gündemine bomba gibi düşmesi bekleniyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın