Başarılı Analist XRP İçin Bombayı Patlattı: %200 Artış mı Geliyor?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin ve Ethereum fiyatında yaşanan yükselişe ayak uyduramayan altcoinler, yeni ralliler başlatmak için hazırlanıyor gibi görünüyor.

  • Başarılı tahminleriyle tanınan Jonny Moe isimli tüccar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda XRP fiyatının yüzde 200'e yakın bir yükseliş yapabileceğini söyledi.

  • Bir başka başarılı analist Magic Poop Cannon da XRP analizinde benzer seviyelere işaret ederek, güçlü altcoinin bir boğa koşusuna hazırlandığını ifade etti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Popüler altcoin XRP, geçtiğimiz günlerde başarılı bir sıçrama yaparak 0,30 dolar seviyelerine tırmandı. Bitcoin ve Ethereum fiyatında yaşanan yükselişe ayak uyduramayan altcoinler, yeni ralliler başlatmak için hazırlanıyor gibi görünüyor. Dominance (hakimiyet oranı), şu an için altcoinleri kısıtlıyor fakat sektöre giren nakit akışı da günden güne artıyor. Bu nakit akışının altcoinlere yönelmesi durumunda yeni bir altcoin partisi görebiliriz.

XRP fiyatının son rallisinden sonra, topluluk içinden de olumlu görüşler gelmeye başladı. Birçok ünlü tüccar, XRP’nin her an büyük bir atak yapabileceğini söylüyordu. Şu an için kritik seviyeleri aşmaya çalışan başarılı altcoin, tanınmış bir tüccarın yaptığı son analize göre yaklaşık yüzde 200 artış yaşayabilir. Uzman isim, fiyatın 0,86 dolar seviyesine yaklaşacağını iddia etti.XRP Kritik Sınırın Eşiğinde

Başarılı tahminleriyle tanınan Jonny Moe isimli tüccar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda XRP fiyatının gidişatına dair yorumlarda bulundu. Moe, haftalık grafiğe göre altcoin fiyatının kritik bir eşikte olduğunu söyledi. Buna göre bu kritik seviyeler aşılırsa yüzde 200’e yakın bir artış mümkün görünüyor;“XRP gerçekten burada büyük bir durumun eşiğinde. 0,315 doların üstünde bir haftalık kapanış arıyoruz. Bu seviyelerin üstünde bir hareketin devamı 0,50 dolar ile 0,85 dolar aralığında bir yerde olacak.”

Teknik Göstergeler Benzer Şeyleri Söylüyor

Bir başka başarılı analist Magic Poop Cannon da XRP analizinde benzer seviyelere işaret etti. Cannon, XRP’nin kritik seviyeleri aştığı durumda 0,80 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini düşünüyor. Bu durum, popüler altcoin için boğa koşusu anlamına gelirken, yatırımcıları heyecanlandıracak yükselişler diğer kripto paraları da etkileyebilir;

“XRP’nin yakın gelecekte mücadele etmesi gereken birkaç pivot seviye olduğu gerçeğini unutamayız. Bu seviyeler 0,32 dolar ila 0,35 dolar arasındaki seviyelerdir. Şayet XRP bu seviyeleri aşabilirse ki bunun yüksek bir ihtimal olduğuna inanıyorum, bir sonraki büyük direncin bulunduğu 0,55 dolar seviyesine kadar koşunun yolu açılacaktır. Bundan sonra ise 0,80 dolar seviyesini test edebiliriz. Ben XRP’nin, hepimizin beklediği güçlü bir boğa piyasasının eşiğinde olabileceğini düşünüyorum. Yani ayı piyasası sona ermiş gibi görünüyor.”

Piyasalar Toparlanıyor

Eylül ayında yaşanan büyük düşüş sonrası lider kripto para birimi Bitcoin rekor seviyeleri zorlarken, birçok altcoin eski seviyesine ulaşamadı. XRP ve ETH gibi altcoinler bu noktada sıyrılarak toparlanmayı erken gerçekleştiren projelerden oldu. Dominance oranının yüksek olması, bu noktada altcoin fiyatlarını en çok etkileyen gösterge olarak karşımıza çıkıyor. XRP’nin yukarıda işaret edilen koşuyu başlatması ise birçok altcoinin fiyatında canlılık yaşanmasını sağlayabilir.

Birçok uzman, Ethereum ve Ripple gibi büyük altcoin projelerinin tüm piyasayı toparlamak açısından öncü olduğunu düşünüyor. Geçtiğimiz günlerde popüler analistler bu noktaya temas ederek bu projelerin önünün açık olduğunu dile getirmişti. Tüm sektöre giren nakit paranın tüm zamanların rekorlarını kırdığı bu dönemde yaşanacak bir altcoin partisi, bir anda piyasanın çehresini değiştirebilir. Yatırımcılar, dominance oranının düşmesini beklerken boğa sezonu söylentileri de yavaş yavaş artıyor. Covid-19 salgınının getirmiş olduğu ekonomik kriz hali, bazı uzmanlara göre eşi benzeri görülmemiş bir boğa sezonuna ve fiyat rekorlarına şahit olmamızı sağlayabilir. Gelişmeler, fiyatların hangi yöne gideceği konusunda belirleyici olacak gibi görünüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın