Başarılı Analist Kripto Messi: Bitcoin Uçuşa Hazır

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto para piyasalarında çalkantılı bir gün daha geride kalmak üzere.

  • Kripto Messi, Bitcoin fiyat grafiğini yorumladı.

  • Elon Musk'tan BTC hakkında bir tweet daha geldi.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasalarında çalkantılı bir gün daha geride kalmak üzere. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), düşüş ile başladığı günde akşam saatlerinde yükselişe geçti. Bitcoin’i takip eden birçok altcoin’de de büyük artışlar gözlenmekte. Ünlü analist Kripto Messi ise Bitcoin için çok olumlu konuştu.

SponsorSponsor

64.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak rekor kıran Bitcoin, o günden beri kayıplarda. Elon Musk‘tan ve Çin‘den gelen kötü haberlerin de etkisiyle lider kripto para biriminin fiyatı bir ara 30.000 dolara kadar düştü. Bitcoin, o günden sonra da bir aşağı bir yukarı olan hareketine devam ediyor. Sosyal medya platformu Twitter üzerinde Kripto Messi kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan başarılı analist, lider kripto para biriminin fiyatının kritik bir direncin eşiğinde olduğunu düşünüyor.

SponsorSponsor

37.400 Dolar Seviyesi Önemli

Başarılı analizleri ile tanınan Kripto Messi, Bitcoin fiyatı hakkındaki öngörülerini yatırımcılarla paylaştı. Trend çizgisinin kırılmasının birçok kez test edildiğini belirten ünlü analist, haberin yazıldığı saatlerde bu kırılımın tekrar denendiğini söylüyor. Kripto Messi’ye göre, 37.400 dolarda bulunan güçlü direncin kırılımı, BTC fiyatı kısa sürede 41.791 dolar seviyesine doğru uçuşa geçebilir. Bu noktadan sonra, sıradaki hedef ise 48.000 dolar seviyesi.

Kırılımın sahte olmaması gerektiğine de değinen başarılı analist, 4 saatlik kapanışın çok önemli olduğunu vurguladı. Kripto Messi, uzun vadeli Bitcoin fiyatını tahminini de açıkladı. Tecrübeli analist, BTC’nin önümüzdeki kasım ayında 96.000 dolar ile 100.000 dolar arasında olacağını düşünüyor.

Elon Musk’tan Bitcoin Hakkında Bir Tweet Geldi

BTC’nin yaşadığı büyük düşüşün sorumlusu olarak gösterilen, dünyanın en zengin iş adamlarından, Tesla’nın sahibi Elon Musk, yine bir tweet attı. Cointelegraph’ın bir haberine tepki gösteren Elon Musk, lider kripto para biriminin fiyatını manipüle ettiği iddialarını reddetti. Milyarder iş adamı, Tesla’nın elindeki Bitcoinlerin sadece %10’unu sattığını söylerken, bunun Bitcoin’in kolayca likiditeye dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini kanıtlamak için yaptığını açıkladı.

Elon Musk, Tesla’nın lider kripto para birimi ile araba satmaya devam etmesi için gerekenleri de açıkladı. BTC madencilerinin en az %50 yenilenebilir ve temiz enerji kullanmaması gerektiğini ifade etti. Musk, Tesla’nın bu durumda tekrar BTC ile araba satışı yapacağını duyurdu.

Başarılı analist Kripto Messi de, Elon Musk’ın bu tweet’i hakkında yorum yaptı. İsim vermeden konuşan ünlü analist, şöyle dedi:

“O adamın ne yazdığı umrumda değil. Olumlu ya da olumsuz. Herkes bu şekilde düşünür ve hareket ederse merkeziyetsizlik daha da güçlenir ve daha öncekiler gibi kazanan Bitcoin olur.”

Tesla’nın Bitcoin satın alması, piyasalar tarafından çok olumlu karşılanmış, BTC fiyatında hızlı bir yükselişe sebep olmuştu. Bu sürecin ardından, Elon Musk’tan gelen hamle ise yatırımcıları kızdırmıştı. Milyarder iş adamının, Bitcoin ile araba satış opsiyonunu iptal etmesi piyasalarda büyük düşüşe neden olmuştu. Tesla’nın ödeme olarak tekrar BTC kabul etmeye başlaması, fiyatlarda tekrar bir artışa sebep olabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bilgehan Tok, lisans çalışmalarını Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Uzunca bir süredir kripto paralar ve blockchain teknolojileri ile ilgilenirken bunlar üzerinde araştırma yaparak içerik üretiyor. Kripto paraların finans sektörünü baştan yaratacağını düşünen Bilgehan, teknik analiz konusunda da çalışmalar yapıyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın