Başarılı Analist Buğra Sukas Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC), yeni güne yükselişle başladı.

  • Lider kripto para birimi yakaladığı ivme ile birlikte 45.000 dolar seviyelerini yükseldi.

  • Türk kripto para piyasasının başarılı analistlerinden Buğra Sukas ise son paylaşımında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni güne yükselişle başladı. Uzun bir süredir 43.000 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, sabah saatlerinde yakaladığı ivme ile birlikte 44.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Türk kripto para piyasasının başarılı analistlerinden Buğra Sukas ise son paylaşımında kripto para piyasasındaki durumu değerlendirdi.

SponsorSponsor

Bitcoin, oldukça dalgalı bir grafik sergilediği eylül ayını geride bıraktı. Eylül ayına 47.000 dolar seviyelerinde başlayan lider kripto para birimi, süreç içerisinde 52.000 dolar seviyelerine test etse de hızla düşüşe geçti ve ayı 43.500 dolar seviyelerinde kapattı. Bitcoin’in ekim ayında nasıl bir grafik sergileyeceğine dair farklı görüşler ise paylaşılmaya devam ediyor.

SponsorSponsor

Bitcoin İçin Durum Nötr

Türk kripto para yatırımcılarının oldukça yakından tanıdığı başarılı analist Buğra Sukas, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, piyasalardaki son durumu değerlendirdi. Bitcoin için güncel görünümün nötr olduğunu belirten Sukas, trendin yukarı yönlü kırıldığı senaryoda boğaların aktif olabileceğini belirtti. Uzun vadede lider kripto para biriminin yukarı yönde hareket etmesinin beklendiğine dikkat çeken Sukas, kısa vadede riskten kaçınmak için piyasalarda beklenen dönüş yaşandıktan sonra yatırımların yapılabileceğini belirtti:

“Bitcoin’de son durumun nötr olduğunu düşünüyorum. Bence Bitcoin’in dönüş yapabilmesi için 45.000 doların üzerinde hareket etmesi gerekecek. Eğer bu trendin içerisine dönersek o zaman olay boğalara dönebilir. Ancak şu an boğaların lehine dönecek bir durum var mı bilemiyorum. Ayıların lehine dönecek bir tablo ise küreselde var. Bitcoin için uzun vadede gittiğimiz yer belli. Ancak şu an yapılacak en iyi hamle bu trend dönmeden masaya girmemektir. Bulunduğumuz yer oldukça riskli görünüyor. Rasyonel olan piyasalar döndükten sonra yatırımları yapmaktır.“

Trend Belli Olmalı

Sukas, paylaşımında Bitcoin ile birlikte lider altcoin Ethereum’a yönelik beklentilerini de açıkladı. Şu an piyasadaki genel trendin dönüş yapmadığı senaryoda, alım yapmanın riskli olabileceğini belirten başarılı analist, olası bir düşüşte Ethereum için 2.318 doların en iyi alım konumlarından birisi olabileceğini söyledi:

“Ethereum, FTT, AVAX güzel pariteler. Ancak trend belli olmadan bu işlemleri yapmak oldukça riskli görünüyor. Ethereum’daki en iyi alım konumunun 2.318 dolar olduğunu düşünüyorum. Ancak bu seviyelere düşmez ve omuz baş omuz formasyonunun yukarısına çıkarsak yine bir alım fırsatı yakalanabilir.”

Çin Yasakları Sonrası ABD’den Olumlu Açıklama

Bitcoin geçtiğimiz hafta Çin’den gelen haberlerle birlikte hızla düşüşe geçmişti. Çin Merkez Bankası tarafından yayımlanan raporda, kripto para birimleri ile ilişkili tüm işlemlerin illegal olduğunun belirtilmesiyle bölgedeki birçok işletme çalışmalarını sonlandırma kararı almıştı. Huobi öncülüğünde başlayan süreçte birçok kripto para borsası bölgede hizmetlerini durduracağını belirtmiş; BeePool, F2Pool ve Spark Pool gibi önemli madencilik havuzları ise bölgedeki madencilik çalışmalarını sonlandıracağını açıklamıştı. Bitcoin ve diğer kripto varlıklar açısından oldukça önemli bir diğer ülke olan ABD’den ise dün olumlu bir açıklama geldi. Katıldığı Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi oturumunda kripto varlıklara yönelik de açıklamalarda bulunan FED Başkanı Jerome Powell, kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetlerinin olmadığını vurguladı. Sabit coinler hakkında da görüşlerini belirten FED Başkanı, bu varlıkların regülasyonların dışında kaldığını ancak düzenlenmelerinin oldukça uygun olacağını belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!