Avalanche (AVAX) Yeniden Yükselişe Geçebilir mi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • AVAX 36,5 ve 45 dolar seviyelerinde dirençle karşılaşıyor.

  • 23,70 ve 13,70 dolar seviyelerinde destek bulunuyor.

  • Trend hâlâ düşüşe işaret ediyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Avalanche (AVAX) fiyatı 28 Şubat’ta gerçekleştirdiği sıçramadan bu yana yükseliyor.Avalanche (AVAX) direnci kıramadığı için ve mevcut fiyat hareketi de düzeltici bir nitelik gösterdiği için henüz dip seviye meydana gelmemiş olabilir.AVAX Fiyatında Yükseliş

AVAX, 60,49 dolara ulaştığı 10 Şubat’tan bu yana düşüş yaşıyor. Bu düşüş, AVAX’ın 22,12 dolar seviyesine gerilediği 28 Şubat’a dek sürdü. Daha sonra ise fiyat artışı yaşandı.

Devam eden bu artışa rağmen Avalanche, 36,50 dolardaki direnç bölgesini geride bırakamadı. Tüm düşüş hareketinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturan 36,50 dolar aynı zamanda yatay bir direnç seviyesini de oluşturuyor.

Direnç aşılana kadar yükseliş trendinden bahsetmek mümkün değil. Ayrıca günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde yukarı doğru dönüş işaretleri bulunuyor fakat yükseliş yönlü bir tablodan söz edilemiyor. Stokastik Osilatör artıyor ancak şu ana dek altın kesişim meydana gelmedi. Buna ek olarak RSI, 50 seviyesinde hareket ediyor.

Stokastik Osilatör ve RSI nötr bir görünüm sergilemesine rağmen MACD, yukarı doğru dönüş işareti verdiği için yükseliş eğilimi gösteriyor. 

AVAX çıkış gerçekleştirirse bir sonraki direnç 45 dolar seviyesinde yer alıyor.

AVAX Grafiği (TradingView)

Fiyat Hareketinin Geleceği

Ünlü kripto para analisti @Thebull_crypto bir çıkışın yaklaşmakta olduğunu gösteren AVAX grafiğini Twitter üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Kaynak: Twitter

Avalanche, analistin yaptığı Twitter paylaşımından sonra çıkış gerçekleştiremedi ve düşüşe geçti.

Aşağıda görülen kısa vadeli grafikte her iki yükseliş hareketinin de düzeltici bir nitelikte olduğu görülüyor. Fakat 20-25 Mart arasındaki düşüş hareket ise impulsif bir nitelik taşıyor. Bu nedenle düşüş trendinin devam ettiği söylenebilir ve yeni bir dip seviye oluşabilir.

AVAX Grafiği (TradingView)

Düşüş yaşanması halinde Avalanche, 13,70-15,20 dolar aralığına kadar geri çekilebilir. Bu destek bölgesi, 0.786 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve A ile C dalgaları için de 1:0,618 oranını veriyor.

AVAX Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak AVAX’ın 36,5 dolar bölgesini geride bırakamaması düzeltme hareketinin hala devam ettiğini gösteriyor. Bu yüzden trend dönüşü gerçekleşmeden önce yeni bir dip oluşabilir.

BeInCrypto’da yayımlanan 7 Nisan 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın