Asya Pazarına 110 Milyon Ripple (XRP) Daha Transfer Edildi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Nisan başından bu yana Ripple hesaplarından asya pazarına günlük 1,7 milyon XRP transfer ediliyor.

  • Bugün Whale Alert tarafından 110 milyon XRP'nin transfer edildiği bildirildi.

  • Transferler çoğunlukla Huobi hesaplarına aktarılıyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Visa’nın RippleNet ağında çalışan Currencycloud platformunu satın almasının ardından Ripple (XRP) yükselişe geçti. Fakat, akşam saatlerinde Bitcoin öncülüğünde başlayan düşüş ile popüler altcoin’in fiyatı son yirmi dört saatte %2,8 değer kaybederek 0,57 dolara geriledi.

SponsorSponsor

Bir yandan Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 2020 Aralık ayından bu yana süren davanın sonuçlanması bekleyen Ripple yöneticileri diğer yandan dünyanın çeşitli bölgelerinde ortaklıklar kurarak büyüme planlarını hayata geçiriyor. Şirketin gelişim planları dahilinde NFT ve DeFi pazarlarına dahil olmak da yer alıyor. Ripple bu bağlamda NFT piyasasının en popüler portalları arasında yer alan Mintable platformuna yatırım yaptı.

SponsorSponsor

XRP’ler Huobi Borsasına Akıyor

Yüklü kripto para transferlerini rapor eden Whale Alert (Balina Alarmı) bir süredir devam eden XRP transferlerine bir yenisinin daha eklendiğini belirtti. Rapora göre bu transferler Ripple’a ait hesaplardan Binance ve Huobi kripto para borsalarının hesaplarına doğru gerçekleşti. Platform 16 saat içinde toplamda 110 milyon XRP transferi gerçekleştiğini belirtiyor. Bu miktarın bir kısmı borsalar arası transferler olarak gösteriliyor. Toplam transfer edilen XRP değeri güncel piyasada 65 milyon dolara eş değer. Ripple hesaplarından aktarılan XRP miktarının 60 milyon olduğu belirtiliyor.

Whale Alert bir süredir gerçekleşen yüklü miktarda XRP transferlerini rapor ediyor. Bu transferlerin büyük bir bölümü Ripple hesaplarından Asya pazarına doğru akıyor. Hesapların temel kaynakları Ripple şirket hesapları ve eski Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in hesaplarından gerçekleşiyor. Aynı zamanda Stellar’ın da kurucusu olan Jed McCaleb Ripple şirketinden taksitler halinde 9 milyar XRP aldı. Bu ay kasasına 500 milyon XRP ekleyen McCaleb düzenli satışlarını sürdürüyor.

Ripple 28 Mayıs tarihinde Huobi kasasına 150 milyon XRP gönderdi. Şirket o tarihten bu yana haftalık dilimler halinde bu borsaya XRP aktarmaya devam ediyor. Haftalık olarak değişen miktarlar 150 milyon ila 2 milyon arasında değişebiliyor. 18 Nisan tarihinden bu yana Ripple kasalarından günlük ortalama 1,7 milyon XRP Huobi hesaplarına aktarılıyor.

Visa ve MasterCard Kripto Para Piyasasına Isındı

SEC davası sürecinin tamamlanmasını bekleyen Ripple dünya devleri ile bağlantılar kurmaya devam ediyor. Birçok ülkenin merkez bankaları ile ortaklık kuran şirket bu hafta içi Visa ile temasa geçti. Dünya devi ödeme şirketi bir süredir RippleNet ağında çalışan gelişmiş bir kripto para finans platformu Currencycloud’u satın aldığını açıkladı. Visa bu yılın ilk yarısında 1 milyar doları aşkın kripto para transferi gerçekleştirdiğini duyurdu. Sektöre daha sağlam adımlarla girmek isteyen Visa Currencycloud ortaklığı sayesinde RippleNet’e erişerek buradan yüklü gönderimler yapabilecek.

Visa ile birlikte diğer bir ödeme devi MasterCard’ın kripto para çalışmaları da sürüyor. Şirket kripto paraların kullanımına yönelik anket çalışmalarını sonlandırdı. Ardından Circle, Paxos, BitPay ve Uphold gibi platformlarla ortaklıklar imzaladı. MasterCard’ın hedefleri arasında, ortaklık kurduğu platformlar üzerinden USD Coin (USDC) transferleri gerçekleştirmek de yer alıyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın