Ark Invest Bitcoin Yatırımlarına Devam Ediyor

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ark Invest, Grayscale Bitcoin Trust fonu (GBTC) ve Coinbase hisselerine yatırımlarını sürdürüyor.

  • Şirket sadece bu hafta 57 milyon dolar yatırım yaptı.

  • Toplam yatırımların 1,4 milyar doları bulduğu belirtiliyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Haftanın ilk gününe değer kaybı ile giren Bitcoin (BTC) 29.400 dolar seviyesine kadar geriledikten sonra artan alımların etkisi ile değer kazanmaya başladı ve 32.000 dolar seviyesine tırmandı. Son haftalarda kripto para piyasasını sürükleyen Bitcoin’in %8 değer kazanması altcoin piyasasını da hareketlendirdi.

SponsorSponsor

Düzenleme ve yasaklamaların damga vurduğu yaz aylarında kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımları artıyor. 2014 yılında Amerika’nın New York eyaletinde Cathie Wood tarafından kurulan Ark Invest, Grayscale şirketi tarafından satışa sunulan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ve Binance yatırımlarının ardından en popüler ikinci kripto para borsası olan Coinbase yatırımlarını da sürdürüyor.

SponsorSponsor

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) Fonu İlgi Görüyor

Bir dijital varlık yatırım şirketi olan Grayscale, Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto para birimine yatırım yaparak oluşturduğu Trust fonlarının satışını yapıyor. Şirket, Bitcoin’in yanında Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Bitcoin Cash (BCH) ve daha birçok kripto para biriminin Trust fonunu başlattı. Pazarlanan ürünler arasında Trust fonlarının yanında Grayscale Digital Large Cap adında karma bir ürün daha bulunuyor. Bu karma sepette çoğunlukla Bitcoin ve Ethereum bulunsa da pakete Cardano gibi popüler kripto para birimleri ekleniyor.

Grayscale Trust fonları çok sayıda yatırımcı tarafından benimsendi. Ancak bunlar arasında Ark Invest’in yatırımları her geçen gün artarak ilgi çekiyor. Şirket son iki günde 10,8 milyon dolar değerinde 450.224 GBTC hissesi satın aldı. Pazartesi günü 310 bin hisse alan Ark Invest, salı günü hesabına 140 bin yeni GBTC hissesi ekledi.

Coinbase Kripto Para Borsası Güçleniyor

Blok zinciri teknolojisi geliştikçe kripto para borsaları da gelişimini sürdürüyor. Amerika merkezli Coinbase son haftalarda yaptığı çalışmalar sonrası dünyanın çeşitli coğrafyalarında yasal ortaklar kazandı. Almanya ve Japonya’da şimdiden çeşitli kripto para ürünlerinin satışı için onay alan popüler borsa, Visa ile yaptığı anlaşmanın ardından bir kripto para kartı çıkardı.

Coinbase nisan ayında halka açıldı. İlk gün satışlarında ciddi miktarda hisse satışı gerçekleşti. Ark Invest, Coinbase hisselerinin satışlarında aktif rol oynayan şirketler arasında yer aldı. Cathie Wood tarafından yönetilen şirket bu hafta içi yeni hisseler aldı. Yeni yatırımın 47 milyon dolar değerinde olduğu belirtiliyor. Şirket, yatırımlarını farklı departmanların bütçelerine yayıyor. Satın alımlar ARK Yeni Nesil İnternet ETF’si (ARKW), ARK Innovation ETF (ARKK) ve ARK Fintech Innovation ETF departmanları tarafından gerçekleştirildi. Bu yatırımların ardından şirketin 1,3 milyar dolar değerinde Coinbase hissesi oldu.

Binance Hisse Senedi Tokenlarının Satışını Durduruyor

Tıpkı Coinbase gibi büyüme planlarını sürdüren Binance, önümüzdeki dönemde Tesla, Facebook, Google ve Coinbase hisse senedi tokenlarının satışını durduracağını açıkladı. Yapılan resmi açıklamada bu adım, şirketin konsantrasyonunu daha önemli alanlara aktarmak istemesinden kaynaklanıyor. Ancak Çin başta olmak üzere, İngiltere ve İtalya’da çeşitli başvuruları reddedilen şirketin bu hisse tokenları konusunda uyarıldığı belirtiliyor.

En yakın rakibi olsa da Coinbase hisseleri satışa çıkar çıkmaz bu hisselerden alan ve token haline getiren Binance yaklaşık üç aydır bu tokenların satışını gerçekleştiriyor. Ancak Binance ekim ayıyla birlikte bu özelliği kaldıracağını açıkladı. Dev kripto para borsası bu tokenların üretimi için CM-Equity şirketi ile çalışıyor. Hisse senedi token satışlarının CM-Equity platformunda devam edeceği açıklandı.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın