ApeSwap Ödül Programını Başlattı

Makaleyi Paylaş

Binance Smart Chain üzerinde otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) olan ApeSwap bir yield farming ve stake platformudur. Bu merkeziyetsiz borsa, kullanıcılara benzersiz ve üstün bir ticaret deneyimi sunar.

SponsorSponsor

DeFi topluluğuna güçlü bir bağlılıkla üyelere “maymunlar” (APE) denir ve ekosistemin kendisine ApeSwap Ormanı (ApeSwap Jungle) denir. Yerel para birimi BANANA’dır ve maymunlar bu para birimini kazanmak için yield farming yoluyla ApeSwap’ta likiditeyi bir araya getirmeye teşvik edilir.

SponsorSponsor

Maymunlar, ayrıcalıklı özellikler açacak olan diğer tokenları stake etmek ve kazanmak için BANANA’larını kullanabilirler. ApeSwap, kullanıcı deneyimini olabildiğince sorunsuz ve heyecan verici hale getirmeye kendini adamıştır. ApeSwap, DeFi topluluğuna bir eğlence unsuru getirmesiyle de bilinir.

ApeSwap’ın eksiksiz DeFi ürünleri paketi

 • Likidite için merkeziyetsiz bir borsa
 • %300’e varan APY ile verimli bir yielding programı
 • BANANA bahis havuzları
 • Yeni tokenlar için İlk Maymun Teklifleri (IAO)
 • NFT koleksiyoncuları için Değiştirilemez Maymunlar (NFA)
 • Piyango

Cumartesi günleri NFA günüdür

Son zamanlarda, ApeSwap “Cumartesiler NFA’lar içindir” adlı bir program başlattı. Bu program ApeSwap’ın topluluklarına karşılık verme yöntemidir.

Cumartesi günleri NFA’lar içindir, tüm NFA sahiplerinin BANANA tokenlarından ödenen bir ödül kazanmaya otomatik olarak hak kazanmasını sağlar.

Her NFA sahibinin ödülü kazanma şansının eşit olmasını sağlamak için ApeSwap, kazananı seçmek için Chainlink’in Doğrulanabilir Rastgele İşlevini (VRF) entegre etti. Rastgele sayı üreteci çözümü hem şeffaf hem de hilelere karşı korumalıdır.

Chainlink VRF rastgele bir sayı üretir ve aşağıdakileri birleştirerek kriptografik kanıt üretir:

 • Bir istek yapıldığında bilinmeyen verileri engelle
 • Kullanıcı tarafından sağlanan bir seed
 • Oracle düğümünün önceden taahhüt edilmiş özel anahtarı

ApeSwap, ödül sözleşmesinin yalnızca geçerli, kriptografik kanıtla birlikte olması durumunda rastgele bir sayı girişini kabul ettiğini belirtiyor. Bu kanıt, yalnızca VRF işlemi değiştirilmemişse oluşturulabilir.

NFA sahiplerine, seçilen kazananın %100 rastgele seçildiğine dair otomatik ve doğrulanabilir, zincir üzerinde güvence verilir.

BANANA Token’ı

BANANA ($BANANA), şu anda tedarikinde kesin bir sınırı olmayan Binance Akıllı Zincir (BEP-20) token’ıdır. Bu, yerel ApeSwap tokenlarının enflasyonist olduğu anlamına gelir.

ApeSwap, bazı topluluk üyelerinin bunun bir endişe kaynağı olduğuna inandığının farkındadır. Ancak, “kurucu maymunların” bu konu hakkında bir bildikleri var.

ApeSwap web sitesi, “BANANA’nın birincil işlevi borsaya likidite sağlamayı teşvik etmektir. Blok ödülleri olmadan, likidite sağlamak için çok daha az teşvik olacaktır (LP ücretleri vb. kalacaktır),” diyor.

ApeSwap’ın sahip olduğu deflasyon mekanizması şu şekildedir:

 • ApeSwap’ta oluşturulan işlem ücretlerinin %100’ü BANANA’yı geri almak ve yakmak için kullanılır
 • Piyango biletlerine harcanan BANANA’nın %15’i yakıldı
 • IFO’larda yetiştirilen BANANA’nın tamamı yakıldı

Golden BANANA ($GNANA)

ApeSwap, topluluğa olan güçlü odağı artırmak için Golden BANANA veya GNANA adı verilen özel bir token’a sahiptir. Bu coin ApeSwap’ın sadık topluluk üyelerini ödüllendirmek için kullanılır.

ApeSwap, “Golden BANANA sahipleri gerçek maymunlardır ve onlara ekosistemimizde V.I.P’ler gibi davranmayı umuyoruz” diyor.

Esasen GNANA, %2 transfer ücreti olan bir yansıtma token’ıdır. Sahipler, sahip oldukları payla orantılı olarak ücretten pay alırlar.

Değiştirilemez Maymunlar (NFA)

Değiştirilemez tokenlar (NFT’ler) gibi, NFA’lar benzersiz, nadir, değişmez, dijital maymunlardır. Mevcut 1.000 NFA vardır ve her biri kriptografik olarak oluşturulur.

Bireysel maymunlar, altı özelliği rastgele seçmek için bir dize hash edilerek oluşturulur. Bunlar maymunun tabanını, yüzünü, ağzını, gözlerini ve üstünü içerir.

Özelliklerin hepsinin, her bir maymun neslinde meydana gelme olasılığı çeşitlidir. Başka bir deyişle, bazı özellikler inanılmaz derecede nadirdir.

ApeSwap, 1000 maymundan sadece 32’sinin lazer göze sahip olduğunu açıklıyor. Toplam 107 maymunun güneş gözlüğü var. Bireysel özelliklerin birleşik nadirliğine dayalı olarak her maymun için bir puan oluşturulur. Bunlar daha sonra nadirlik katmanlarına ayrılır.

 • Sıradan Şempanzeler: 1. Aşama (500 NFA) — En yaygın
 • Orijinal Orangutanlar: 2. Aşama (250 NFA)
 • Çekici Maymunlar: 3. Aşama (150 NFA)
 • Prime Primatlar: Kademe 4 (70 NFA)
 • Sihirli Maymunlar: Kademe 5 (30 NFA) — En nadir

ApeSwap Topluluklarına Bağlıdır

ApeSwap, ApeSwap Jungle içindeki maymunların birinci öncelik olduğunu defalarca göstermiştir. Merkeziyetsiz borsa, tüm kullanıcı deneyimini eğlenceli, kapsayıcı ve finansal açıdan ilgi çekici hale getirmeyi başardı.

Yakın zamanda başlatılan NFA programı aracılığıyla ApeSwap, kazananı, adil bir şekilde seçmek için Chainlink’in VRF’sini dahil ederek topluluk için eşit bir oyun alanı sağladı.

ApeSwap’ın baş maymunları, tüm topluluklarına eşit ve saygılı davranılmasını sağlamanın yanı sıra borsaya sadık kalanları da teşvik ediyor.

Her geçen gün büyüyen ApeSwap’ın geleceği verimli görünüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

I have two degrees in Corporate and Business Communication and have over three years of work experience as a content writer, covering topics from tech to travel and hard news. I have always been curious about crypto and let that progress into full-time fascination as Commercial Content Editor at BIC. I am also a plant-eater, book worm and cat mom!

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın