Analiz Firması Bitcoin İçin Korkunç Senaryoyu Paylaştı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Skew analytics tarafından paylaşılan verilere göre, BTC'de kısa vadeli büyük bir düşüş yaşanabilir.

  • Şirket, geçmiş dönemdeki bazı verilerdeki korkutucu benzerliğe de dikkat çekiyor.

  • Paylaşılan verilere göre Bitcoin'de %50'lik bir düşüş yaşanması işten bile değil.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir ayı aşan bir süredir yatay bir seyir gösteriyor. Fiyat, gün içinde çok dar bir aralıkta hareket ediyor. Son bir aylık periyotta bakıldığında, BTC’nin 8800-9400 dolar arasındaki bir aralığa sıkıştığı görülüyor. Bu durum, bazı analistler tarafından büyük bir ralli öncesindeki akümülasyon periyodu olarak yorumlanıyor. Ancak bazı görüşlere ise, bu periyot sonrasında büyük bir düşüş kapıda olabilir.Düşüş yönünde bazı veriler karşımıza çıkıyor. Kripto para analiz firması Skew tarafından paylaşılan verilere göre, BTC’de kısa vadeli büyük bir düşüş yaşanabilir.Bitcoin Yüzde 50 Düşebilir

Bitcoin için düşüş ya da yükseliş yönünde dev bir fiyat hareketinin gelmesi bekleniyor. Uzunca bir süredir yatay bir seyir gösteren Bitcoin’de mevcut durum birçok yatırımcı için artık iyice keyifsiz bir hal aldı. Ancak esas konu, fiyat hareketinin ne yöne doğru olacağını kestirmek ile ilgili.

Bu konuyla ilgili olarak bir analiz paylaşan kripto para analiz firması Skew’a göre, BTC’de yüzde 50’ye varan bir düşüş kapıda olabilir. Şirket, geçmiş dönemdeki bazı verilerdeki korkutucu benzerliğe de dikkat çekiyor.

Şirket tarafından paylaşılan tweette de görülebileceği üzere, Bitcoin’de son on günlük dönemde fiyat ortalama günde yüzde 1 civarı oynadı. Bu, volatilitenin çok ciddi bir biçimde düştüğünü gösteriyor. Zaten bu volatilite düşüşü nedeniyle Bitcoin trade ederek para kazanmak da iyice zor bir hale geldi.

Bu tarz düşük volatil zamanlar, genelde sert fiyat hareketleri ile sonuçlanıyor. Bu volatilite periyodu ne kadar uzun sürerse, fiyatın yapacağı hareketin boyutu da o kadar artıyor. İşte Skew firmasının paylaştığı verilere göre, BTC’de en son bu kadar sessiz bir zaman yaşandığında fiyat yüzde 50 oranında düşmüştü.

Kasım 2018’de en son böyle bir durum yaşanmıştı. O dönemden sonra ise BTC fiyatında yaşanan sert düşüş ile birlikte, yatırımcılar benzer bir sürecin bir kez daha karşımıza çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

Bitcoin Çok Sessiz

Kripto para sektöründe bu dönem, aslında Bitcoin dışındaki diğer ürünler için son derece hareketli geçiyor. Hemen her gün bir altcoin’de büyük artışlar göze çarpıyor. Son bir aylık süreçte bakıldığında ise bazı altcoin’lerin fiyatını katladığı görülüyor. Bunlardan birisi de Chainlink olmuştu. Projenin kripto parası LINK, rekor üstüne rekor kırarken, büyük bir artış yaşamayı başardı. 

Aynı zaman aralığı içinde DeFi çılgınlığı da baş gösterdi. Birçok yatırım firmasının, DeFi ile ilgili olarak bilgi almaya çalıştığı belirtiliyor. Hatta yayınlanan bazı raporlara göre, ‘Big Four’ firmalar olarak adlandırılan şirketler, DeFi ekosisteminin 2030 yılında çok önemli aktörleri olacak.

DeFi özelinde bakıldığında son dönemde birçok DeFi token’ı piyasaya girdi. Bu token’ların hemen hepsi, akıl almaz boyutlarda fiyat artışı yaşadı. Bu noktada ana dikkati ise Compound ve Balancer gibi projeler çekerken, gelecekte de bu çılgınlığın devam etmesi bekleniyor.

Hal böyle iken, Bitcoin fiyatında da yükseliş bekleyenlerin sayısı hiç de az değil. Hatta yükselişin, bu gelişmelerden köken alarak devam edeceğini düşünenler var. Örneğin, Coinbase kurumsal yöneticisi Max Bronstein’e göre, tüm veriler ve rakamlar, BTC’deki yeni rallinin 2017’den daha büyük olacağını gösteriyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın