Analistler Bitcoin İçin Olumlu Konuştu: Yükseliş Trendi Başlayacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin (BTC) yeni günde dalgalı bir grafik sergiliyor.

  • Dün yakaladığı trendle birlikte 48.500 dolar seviyesine kadar yükselen BTC, bu noktada kalıcı olamamış ve yeni günün ilk saatlerinde 47.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

  • Ancak lider kripto para biriminin son dönem fiyat hareketlerini inceleyen piyasa analistleri, görünümün oldukça olumlu olduğunu belirtti.

  • promo

    100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu. Tıkla!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeni günde dalgalı bir grafik sergiliyor. Dün yakaladığı trendle birlikte 48.500 dolar seviyesine kadar yükselen BTC, bu noktada kalıcı olamamış ve yeni günün ilk saatlerinde 47.000 dolar seviyesine kadar gerilemişti. İlerleyen saatlerde 48.000 dolar seviyesini yeniden aşan Bitcoin, bu noktada tutunamadı ve yeniden 47.000 dolar seviyelerine geriledi. Lider kripto para biriminin son dönem fiyat hareketlerini inceleyen piyasa analistleri ise görünümün oldukça olumlu olduğunu belirtti.

SponsorSponsor

Bitcoin yeni haftada yakaladığı yükseliş trendini korumaya çalışıyor. Eylül ayı içerisinde 52.000 dolar seviyelerine kadar yükselen lider kripto para birimi, bu noktada karşılaştığı satış baskısıyla 42.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti. Bir süre 44.000 dolar seviyelerinde konsolide olan ve yeni haftada yukarı yönde ivmelenen BTC’ye yönelik olumlu yorumlar ise gelmeye devam ediyor.

SponsorSponsor

Kripto Paralar İçin Harika Bir Dönem Geliyor

Kripto para piyasasının en popüler analistlerinde Micheal van de Poppe, yeni günde kişisel sosyal medya hesabından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik beklentilerini paylaştı. Piyasanın konsolide olmaya devam ettiğini belirten Poppe, görünümün de oldukça sağlıklı olduğunu vurguladı. Popüler analiste göre, önümüzdeki süreç kripto para birimleri için olumlu geçecek:

“Piyasanın bu noktada konsolide olması nedeniyle endişelenmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Oldukça sağlıklı duruyor. Mesela altcoinler hala yükseliyor. Kripto paralar için harika aylar geliyor.”

Zincir üstü veri analiz sitelerinden Glassnode’un kurucu ortakları Yann Allemann ve Jan Happel de sosyal medya hesaplarında piyasadaki son duruma dair açıklamada bulundu. Vadeli işlem piyasasındaki yatırımcıların hala yükseliş yönlü olduğunu belirten analistler, Bitcoin piyasasının da yükseliş beklentili ancak dikkatli olduğunu belirtti:

“Vadeli işlem piyasasındaki yatırımcılar, pozitif fon oranları ile hala yükseliş beklentisinde olduğunu gösteriyor. Geçen haftaki 10 bin dolarlık satıştan önceki seviyelerde olmasa da fon oranlarının pozitif olduğuna dikkat edin. Bitcoin piyasası yükseliş yönlü ama dikkatli.”

Bitcoin 100 Bin Dolar Olabilir

Popüler sosyal medya fenomenlerinden Pentoshi ise son paylaşımında Bitcoin için altcoinlerin arzı, önümüzdeki ETF sezonu ve bunlara ek olarak şirketlerden gelecek açıklamaların fiyat için muhtemel kilit etmenler olacağını hatırlattı. Kripto para piyasası analistlerinin bu olumlu görüşleri ile birlikte geleneksel finans piyasası uzmanlarından Bitcoin’e yönelik gelen olumlu beklentiler de yatırımcıları oldukça heyecanlandırıyor. Bloomberg emtia stratejistlerinden Mike McGlone, dün kişisel sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımda, Bitcoin’e yönelik beklentilerini açıkladı. Deneyimli analiste göre, geçmiş grafikler günümüze uygulandığında, Bitcoin’in 2021 yılı içerisinde 100.000 dolar seviyelerine ulaşabileceği görülüyor.

Zincir Üstü Veriler de Olumlu

Analistlerin bu olumlu beklentisini destekleyen zincir üstü veriler ise gelmeye devam ediyor. Glassnode tarafından yeni günde paylaşılan verilere göre, 10 yıldan uzun süredir aktif olmayan Bitcoin miktarı yeni günde 2,3 milyon adet seviyelerine çıkarak tüm zamanlar rekorunu kırdı. Bununla birlikte borsalardaki Bitcoin miktarı her geçen gün azalmaya devam ederken, borsalara gönderilen BTC miktarı da son bir ayın en düşük seviyelerine ulaştı. Uzmanlar, tüm bu verilerin ilerleyen süreçte Bitcoin’de bir arz sıkışması beklentisi yarattığını belirtiyor. Bunun yanı sıra, güncel fiyatın da henüz zincir üstü verilerin işaret ettiği seviyeleri yakalayamadığına dikkat çekiliyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

100.000$ Değerinde GAL & CHZ Ödül Havuzu.

Tıkla!