Analist Bitcoin’i Yorumladı: Son 1 Gün Kaldı

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatı 9.500 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve 10.000 dolara göz kırpıyor.

  • Deneyimli analist Eric Thies, bugünkü kapanışın efsanevi bir ralliye kapı aralayabileceğini ifade etti.

  • Bitazu Capital ortaklarından Mohit Sorout da Bitcoin'de iyi bir kapanış gelirse rekor bekleyenler arasında.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin yaşadığı düşüşten sonra kısa sürede yine 9.500 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve yatırımcıların 10.000 doları beklemesini sağladı. Fiyat buraya mıhlanmış gibi gözükse de önde gelen bir analist 1 gün içerisinde her şeyin değişebileceğini ifade etti ve beklediği sinyali açıkladı.

SponsorSponsor

2017 yılı öncesinde yaptığı analizlerle parabolik bir ralli işareti veren Eric Thies, bu sayede “Parabolik” unvanı ile anılmaya başlandı. Parabolik Thies konu hakkında yayınladığı grafiğinde, aylık kapanışın yani bugünün oldukça kritik olabileceğine değindi.

SponsorSponsor

Lider kripto para biriminin düşüş trendi kanalından çıkmanın eşiğinde olduğunu belirten Thies, bunun efsanevi bir ralliye kapı aralayabileceğini ifade etti. Analistin çizdiği grafiğe göre ise Bitcoin’in içinde bulunduğu düşüş trendi aslında 20.000 dolar zirvesinden sonra girilen trendin bir devamı. Analiste göre aylık kapanış mumunun 10.000 dolar bandının üstünde olması, yeni bir rallinin fitillerini ateşleyebilir.

Bitcoin’de Kritik Direnç Belli

Önde gelen kripto para borsalarından Bitfinex’in emir defterine bakıldığında ise satış baskısının tam da o noktalarda yoğunlaştığı görülebiliyor. Bitfinex üzerindeki satış emirlerinin büyük bir çoğunluğu 10.000 dolar ile 10.300 dolar seviyeleri arasında yer almakta. Aslında Bitcoin’in tarihi boyunca iki dönemde 10.400 doları kırdığı görülüyor ve bunların birisinde 20.000 dolar rekoru, diğerinde ise 14.000 dolar fiyatına ulaşılmıştı.

Bu da Parabolik Thies’in tahmin ettiği gibi 10.000 dolar üzerinde aylık kapanışın gerçek anlamda rekor getirebileceğini gösteriyor. Tabii ki bu fikri tek destekleyen kişi Thies değil. Bitazu Capital ortaklarından Mohit Sorout da hem Bitcoin hem de Ethereum’da trendin tersine döndüğünü belirtti. Sorout bu açıklamasını yaptığında ETH 210 dolar seviyelerindeydi ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 236 dolara kadar geldi. Bitcoin’in de eninde sonunda ETH’nin hareketine uyum sağlayacağı ve yükselişi getireceği tahmin edilebilir.

Yükseliş Sebepleri Gitgide Artıyor

Blockware Mining CEO’su Matt D’Souza da makro-ekonomik  olaylara dikkat çekerek, Bitcoin’in teknik analizden bile bağımsız olarak rekor kırabileceğini dile getirmişti. Gerçekten de ABD’de yaşanan hem yerel hem de küresel olaylar Bitcoin’e düşüş veya yükseliş getirebilir. Şu an için iç savaşa benzer görüntülerin geldiği ABD’de istikrar sağlanamazsa, Dolara olan güvenin ve bunun değerinin de ciddi bir düşüş yaşayacağı öngörülüyor.

FED’in Koronavirüs’e karşı tedbir kapsamında faizleri zaten sıfır bandına çekmiş olması ise geriye yapılacak tek bir şey bırakıyor. FED eğer faizleri negatif seviyeye çekerse, zaten tahtı sallantıda olan Dolar ciddi bir darbe alabilir. Yatırımcılar hem küresel ekonomik kriz beklentisi hem de zayıflayan Dolar karşısında Bitcoin, altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıklarına geçiş yapabilirler.

ABD’nin Çin ile olan karmaşık ilişkileri de bu krizin tuzu biberi olabilir ve BTC aynı 2017 yılındaki gibi rekor kırabilir. Bilindiği üzere ABD ve Çin arasındaki en büyük restleşmelerden birisi 2016 yılında yaşanmış ve Çin Yuanı rekor düşüş yaşamıştı. Bu durum sadece ABD’li yatırımcıların değil aynı zamanda Çinli ve Asyalı yatırımcıların ve kurumsal şirketlerin de BTC’ye geçmesini sağlayabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Bio: Uludağ üniversitesi ingilizce öğretmenliği mezunu olan Emre, katip Çelebi üniversitesinde finansal ekonomi yüksek lisansını devam ettiriyor. 2016 yılından beri kripto paraları ve Blockchain teknolojisine ilgi duyuyor ve yenilikçi bütün teknolojilerin desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın