Amerikalı Senatörden Bitcoin Önerisi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Amerikalı eyaletler Bitcoin yarışında ön sıralara geçmek için yarışa başladı.

  • Teksas senatörü Ted Cruz, madenciler için ilginç bir çağrıda bulundu.

  • Yataklarda yakılarak telef olan doğal gaz enerjisini kullanmalarını istedi.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) son bir ayda %24,59 değer kazanarak 56 bin dolar seviyesini aştı. Bitcoin’in bu değer kazançlarında Amerikalı kurumların etkili rol oynadığı öne sürülüyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz hafta ilk defa Bitcoin odaklı bir ETF’ye onay verdi. Bununla birlikte bazı ETF uzmanları, SEC’in ekim ayı içinde gerçek bir Bitcoin ETF’sine onay vermeye hazırlandığını ileri sürüyor.

SponsorSponsor

Hafta sonu Amerika’nın Teksas eyaletinde gerçekleşen Texas Blockchain Summit 2021 etkinliği sona erdi. Etkinliğin katılımcıları arasında ABD senatörlerinden Ted Cruz, Cynthia Lummis ve Jhon Cornyn’in yanında SEC komiseri Hester Pierce de yer aldı.

SponsorSponsor

Bitcoin Madenciliği İçin Teksas Senatörü Devreye Giriyor

Çin’in Bitcoin madencilik tesislerini kapatmasının ardından Bitcoin hash oranı ciddi seviyede geriledi. Hash oranı ile birlikte BTC fiyatı da 64 bin dolar seviyesinden 28 bin dolar seviyesine kadar düştü. Bu noktada Amerika, Kanada ve bazı batı ülkelerinde açılan yeni tesisler ve Çin’de kapanan tesislerin yeni coğrafyalarda yeniden faaliyete geçmesi ile birlikte hash oranı yeniden yükselmeye başladı ve BTC fiyatı da yeniden yükselişe geçti. Çin yasakları öncesi 198M seviyesinde bulunan hash oranı, yasaklardan sonra 59M’ye kadar geriledi. Ekim ayının ilk haftasında BTC hash oranı 177M seviyesine yükselerek mayıs ayından bu yana ulaştığı en yüksek seviyeye tırmandı.

Teksas’ta gerçekleşen etkinlikte konuşan eyalet senatörlerinden Ted Cruz, Bitcoin madenciliği hakkında önemli fikirler ileri sürdü. Cruz, madencilik işlemlerinde kullanılacak enerjinin kömür ya da fosil atıklar (Tesla bu yüzden Bitcoin ödemelerini askıya aldı) yerine doğal gaz ile elde edilmesinin daha faydalı olacağını belirtti. Eyalette bulunan çok sayıda petrol yatağından çıkan doğal gazın yakıldığını vurgulayan Bitcoin yanlısı senatör, bu enerjinin boşa gittiğini ve Bitcoin madenciliğinde kullanılmasının daha faydalı olacağını söyledi.

Doğal Gaz Telef Oluyor

Teksas eyaletinin birçok bölgesinde insanlar ve hayvanlar geçtiğimiz yıl kış aylarında yaşanan elektrik kesintilerinden olumsuz etkilendi. Uzun süren kesintilere rağmen hükümet, bölgeye elektrik sağlamakta zorlandı. Ancak Cruz, eyalette enerji sorunu yaşanmadığını, asıl sorunun enerjinin elde edilme noktasında olduğunu vurguladı. Senatör, eyalette ciddi miktarda doğal gaz olmasına karşılık, bu doğal gazı kullanılabilir enerjiye çevirecek ekipmanlara sahip olmadıklarından dert yandı:

“Doğal gazın yarısı boşuna yanıyor. Bu gazı, normalde kullanılması gerektiği gibi kullanmak için hiçbir iletim ekipmanımız yok. Bu gazı Bitcoin madenciliği için kullanın. Bunun en güzel yanı, bu şekilde çevreye büyük ölçüde yardımcı olunacak. Çünkü doğal gazı yakmak yerine onu verimli bir şekilde kullanmış oluyoruz. Bununla birlikte, ani elektrik kesintilerinde bu enerji kaynağı ana şebekeye iletilebilir.”

Amerika Madencilik Yarışını Kim Kazanacak?

Teksas senatörü Ted Cruz, bu hamlesi ile Bitcoin madencilerine önemli bir avantaj sağlamış oluyor. Şu anda ABD’nin dört büyük eyaleti, madencileri çekerek gelir sağlamak için yarış halinde. Kuzey Amerika’nın en büyük kripto para madencilik tesisi Foundry USA’e göre, ülkede sağlanan Bitcoin işlem gücünün %19,9’u New York, %18,7’si Kentucky, %17,3’ü Georgia ve %14’ü Teksas eyaletinde üretiliyor.

Castle’ın kurucu ortağı Nic Carter, etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında, Bitcoin madencilik tesislerinin bölgelerinin belirlenmesi gerektiğini belirtti. Bu şekilde, bu tesislerin denetlenmesinin ve toplam hash gücüne katkılarının ölçülmesinin daha kolay olacağını vurguladı. Carter, hash gücünün Çin’den Amerika’ya kaymasını kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor:

“İşlem gücünün Amerika’ya kayması çok önemli bir gelişme. Bu şekilde Bitcoin’e sağlanan güç, daha çok çevreci kaynaklardan elde edilmiş olacak. Bu da düşük karbon yoğunluğu anlamına gelecektir.”

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto dünyasına olan ilgisi 2015 yılında başladı. Kripto paraların sosyal dünyaya katkısı konusunda araştırmalar yaptı. 2017-2019 yılları arasında Cardano İzmir Temsilcisi olarak görev yaptı. Çeşitli sitelerde kripto para yazarı ve editör olarak görev yaptı.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın