Altcoin Piyasasında Yeniden NFT Rüzgarı: SLP, ENJ ve CHZ

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • CHZ alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştirmeyi deniyor.

 • ENJ yükselen paralel kanaldan çıkış gerçekleştirdi.

 • SLP alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyor.

 • promo

  BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu analizde, yakın zamanda yükselmesi beklenen Chiliz (CHZ), Enjin Coin (ENJ) ve Smooth Love Potion (SLP) fiyatını ve bu altcoin fiyatlarının ulaşabileceği olası seviyeleri inceleyeceğiz.

SponsorSponsor

Altcoin piyasalarına bakıldığında, Chiliz’in (CHZ) uzun vadeli alçalan paralel kanaldan çıkış gerçekleştirme sürecine girdiği görülüyor. Öte yandan Enjin Coin (ENJ), yükselen paralel kanaldan çıkış gerçekleştirmeyi başardı ve paralel kanalı bir destek olarak onayladı. Smooth Love Potion (SLP) ise alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyor.

SponsorSponsor

Chiliz (CHZ) Dirençte Tutunabilecek mi?

Chiliz (CHZ) 12 Mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,945 dolara ulaştı ancak daha sonra alçalan bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı. Öte yandan alçalan paralel kanal içindeki fiyat hareketi, genelde düzeltici nitelikteki bir hareket olarak değerlendiriliyor.

Altcoin, 22 Mayıs’ta alçalan paralel kanalın destek çizgisine temas etti ve buradan bir sıçrama gerçekleştirdi. Buna ek olarak, sıçramayla gelen yükselişin hala devam ettiği ve Chiliz fiyatının şu anda paralel kanalın direnç çizgisinde hareket ettiği göze çarpıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, göreceli bir yükseliş eğilimi bulunuyor. MACD, düşüş sergiliyor ancak pozitif bölgede hareket etmeyi sürdürüyor. RSI’da gizli pozitif uyumsuzluk görülüyor. Süpertrend çizgisi ise yükselişe işaret ediyor.

CHZ Grafiği (TradingView)

Dalga sayımı analizine göre altcoin, 2020 yılı Mart ayında bir yükseliş impulsü içinde hareket etmeye başlamış olabilir. Bu senaryonun geçerli olması halinde alçalan paralel kanal içindeki fiyat hareketi, dördüncü dalganın bir parçasını oluşturabilir. Dolayısıyla sıçramayla gelen yükseliş, beşinci ve son dalganın bir parçası olabilir.

Ayrıca yükseliş hareketinin tepe noktası için olası hedefler, 1,11 dolar ile 1,14 dolar aralığında ve 1,69 dolar seviyesinde yer alıyor. 1,11 dolar ile 1,14 dolar aralığındaki bölge, dördüncü dalganın (siyah) dış fib. düzeltme seviyesi ile birinci ve üçüncü dalgaların (turuncu) 1:1 oranını verdiği fib. yansıtması kullanılarak hesaplandı. 1,69 dolar seviyesindeki hedef ise birinci ve üçüncü dalgaların 1,61 dış fib. düzeltme seviyesi yansıtılarak bulundu.

CHZ Grafiği (TradingView)

Öne Çıkanlar

 • CHZ alçalan paralel kanal içinde hareket ediyor.
 • CHZ bir yükseliş impulsünün beşinci dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Kritik Bölgede Hareket Eden Bir Diğer Altcoin: Enjin Coin (ENJ)

Enjin Coin (ENJ) 20 Temmuz tarihinde yükselen bir paralel kanal içinde hareket etmeye başladı. Böylece altcoin, 23 Ağustos’ta paralel kanaldan çıkış gerçekleştirmeyi başardı ve 26 Ağustos’ta paralel kanalın direnç çizgisini bir destek olarak onayladı.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, zayıflık işaretleri bulunuyor. Ancak teknik göstergeler, zayıf bir görünüm sergilemesinin yanı sıra yükselişe işaret ediyor. MACD, pozitif bölgede yer alıyor ve RSI, 50 seviyesi üzerinde hareket ediyor.

En yakın direnç bölgesi ise 2,75 dolarda yer alıyor. Ayrıca bu direnç, yatay bir direnç bölgesiyle kesişiyor ve 0,618 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor.

ENJ Grafiği (TradingView)

Dalga sayımı analizine göre altcoin, 2020 yılı Mart ayında başlayan bir yükseliş impulsünün beşinci dalgası içinde hareket ediyor olabilir.

Ayrıca yükseliş impulsünün tamamının tepe noktası için olası hedefler, 4,70 dolar ile 4,90 dolar aralığında ve 7,1 dolar seviyesinde yer alıyor. 4,70 dolar ile 4,90 dolar aralığındaki bölge, dördüncü dalganın (siyah) 1,27 dış fib. düzeltme seviyesi ve birinci ile üçüncü dalgaların (turuncu) 1:1 oranını verdiği fib. yansıtması kullanılarak hesaplandı. 7,1 dolardaki hedef ise birinci ve üçüncü dalgaların 1,61 dış fib. düzeltme seviyesi yansıtılarak bulundu. 

ENJ Grafiği (TradingView)

Öne Çıkanlar

 • ENJ yükselen paralel kanaldan çıkış gerçekleştirdi.
 • ENJ dördüncü dalga geri çekilmesini tamamladı.

Smooth Love Potion (SLP) Analizi

Smooth Love Potion (SLP) 13 Temmuz’da 0,41 dolar seviyesinde bir tepe (kırmızı ok) oluşturdu. Ancak altcoin, tepe oluştuktan sonra alçalan bir takoz formasyonu içinde hareket etmeye ve değer kaybetmeye başladı. Böylece 31 Ağustos’ta 0,11 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi. Ayrıca dip seviye, 0,115 dolardaki yatay destek bölgesiyle ve takoz formasyonunun destek çizgisiyle kesişiyor.

Öte yandan alçalan takoz formasyonları, yükselişe işaret eden formasyonlar olarak değerlendiriliyor. Ancak günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelerde, herhangi bir yukarı doğru dönüş işareti henüz bulunmuyor.

 Alçalan takoz formasyonundan bir çıkış gerçekleşmesi halinde ise en yakın direnç bölgesi, 0,22 dolarda yer alıyor.

SLP Grafiği (TradingView)

Öne Çıkanlar

 • SLP alçalan takoz formasyonu içinde hareket ediyor.
 • Destek bölgesi, 0,115 dolarda yer alıyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 1 Eylül 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın