Altcoin Piyasası Toparlanırsa Dev Kâr Getirebilecek 5 Proje

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Bitcoin fiyatında yaşanan artış sonrası altcoin'ler adeta kan ağlıyor.

  • Birçok altcoin projesi çok sert düştü.

  • Biz de BeInCrypto Türkiye ekibi olarak önümüzdeki dönemde ciddi bir artış yaşaması gündemde olan altcoin projelerini derledik.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 12 bin doları gün içerisinde geçmeyi başarırken, şu anda 11 bin 950 dolar civarında işlem görüyor. Hafta başından bu yana yükseliş yaşayan BTC’ye ayak uydurmayı başaramayan altcoin piyasası ise adeta kan ağlıyor. Başta Ethereum olmak üzre, birçok altcoin’de sert düşüşler göze çarpıyor.

SponsorSponsor

Altcoin Piyasası Neden Düşüyor?

Sektörün uzmanlarına göre bunun önemli bir sebebi, şu anda Bitcoin dominasyon endeksinin ciddi bir yukarı yönlü atak yapması. Endeks şu anda 61.7’ye kadar çıkarken 62’nin üzerine çıkılması durumunda altcoin adına kötü yönlü gidişin daha da hız kazanabileceği vurgulanıyor. Endeks artmaya devam ederse, zaten şu anda durumu pek de iç açıcı olmayan altcoin’lerin bir darbe daha yemesi gündemde olabilir.

SponsorSponsor

Gerek dolar, gerekse de Bitcoin karşısında dip seviyelere inen altcoin projelerine bakıldığında, aslında bu dönemin önemli bir yatırım fırsatı olabileceği de ifade ediliyor. Bazı analistler, şu anda birçok altcoin’in çok komik fiyatlardan işlem gördüğünü ifade ederken, bizler de BeInCrypto Türkiye ekibi olarak önümüzdeki dönemde ciddi bir artış yaşaması gündemde olan altcoin projelerini derledik.

PlotX: Toplam Piyasa Değeri 625 Bin Dolar

DAO Maker ekibinin mutfağından çıkan PlotX’den beklentiler bir hayli yüksekti. Uniswap borsasında listelemenin ardından baş aşağı giden projede fiyat, ciddi bir düşüş yaşıyor. CoinGecko verilerine göre PLOT fiyatı şu anda 0.045 dolara kadar düştü. Her gün neredeyse yüzde 20’den fazla düşen projenin toplam piyasa değeri ise 625 bin dolara kadar inmiş durumda.

Ancak gerek arkasındaki ekibin ciddiyeti ve geçmişte başardıkları, gerekse de projenin hali hazırda çalışan bir ürüne sahip olması, PlotX’in ciddi bir artış yaşayabileceği şeklinde yorumlanıyor. Altcoin projeleri arasında son dönemde en fazla dikkat çeken projelerden olan bu tahmin platformunun, piyasanın toparlanmaya başlaması ile birlikte ciddi bir yükseliş yakalama ihtimali bulunuyor.

Özellikle de PlotX’e benzer işler yapan platformların piyasa değerleri ve coin fiyatları göz önüne alındığında, en az onlar kadar gelecek vaat eden bu projenin gelecekte ciddi artışlar yaşaması muhtemel olabilir.

PowerTrade: Toplam Piyasa Değeri 1.1 Milyon Dolar

Pantera Capital’den yatırım alan ve piyasaya büyük bir sükse ile giren PowerTrade ve platformun kripto parası PTF de bu düşüşten çok sert etkilenen kripto paralar arasında yer alıyor. Ciddi bir hype ile piyasaya girdikten sonra, BitMax borsasında listelenen ve halka açık satış fiyatının 5 katı ile giriş yapan PTF, sonrasında ise düştükçe düştü.

O seviyelerden sonra çok sert bir gerileme yaşayan coin, şu anda 0.15 dolardan işlem görüyor. Bu da coin’in toplam piyasa değerinin 1.1 milyon dolarda kaldığı anlamına geliyor. Ciddi şekilde yatırımcıları olan projenin, borsası da bu yıl bitmeden piyasaya girmiş olacak.

Bitcoin türev borsaları arasında çok önemli bir yer edinmesi beklenen projede ürünün de devreye girmesi ile birlikte, PTF fiyatında ciddi bir artış yaşanabilir. Ancak bunun olması için, elbette ki ekibin sözlerini tutması şart.

Unilend: Toplam Piyasa Değeri 1.6 Milyon Dolar

Yakın dönemde satışı yapılan en başarılı projeler arasında gösterilen Unilend’in durumu da şu an için pek iç açıcı değil. Ancak gerek teknik, gerekse de temel manada ciddi avantajlara sahip olan projenin kripto parası UFT, 0.14 dolara kadar inmiş durumda. Toplam piyasa değeri 1.6 milyon dolar olan proje, yakın gelecekte piyasalar toparlanırsa ciddi bir artış yaşayabilir.

UFT’yi ön ya da özel satıştan alan kişiler şu an itibariyle zarar etmiş durumdalar. Ancak projedeki düşüş, projenin kötü olmasından öte; tam aksine DeFi projeleri ve altcoin özelinde yaşanan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Ancak yine de her ne olursa olsun, UFT’nin potansiyelinin çok büyük olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Linear Finance: Toplam Piyasa Değeri 2 Milyon Dolar

Geride bıraktığımız dönemin en şaşalı ön satışlarından birisini yapan Linear Finance için de sürecin pek iyi gitmediği aşikar. Halka açık satışı saniyeler içinde tükenen proje, piyasaya girdiğinde ciddi bir kazanç ile başlamıştı.

Ancak sonrasında gelen kar satışları ve altcoin piyasalarının düşüşe geçmesi ile birlikte Linear Finance’in kripto parası LINA, şu anda 0.0056 dolardan işlem görüyor. Mevcut değerden hesaplandığında projenin toplam piyasa değeri 2 milyon dolar olarak görülüyor. Bu piyasa değeri de birçok otoriteye göre aslında LINA’nın potansiyelini yansıtmıyor.

Ancak LINA için göz önüne alınması gereken ana detaylardan bir tanesi de projede daha birçok coinin açılacak olması. 10 milyar adet arza sahip olan LINA’da dolaşımda yer alan coinlerin miktarı ise sadece 378 milyon.

Dodo: Toplam Piyasa Değeri 3.9 Milyon Dolar

Sektörün geliştirici ekip ve fikir anlamında en orijinal projelerinden birisi olan DODO da şu anda pek iyi günler geçirmiyor. Binance tarafından yatırım alan projenin, sektörün en büyük borsasında listelenmesinin an meselesi olduğu ifade ediliyor. Bu haber ile gündeme gelen proje, buna karşın son dönemde pek de iyi bir performans gösteremiyor.

Toplam piyasa değeri olan 3.9 milyon dolar ile, CoinGecko’nun listesinde 555. sırada kendisine yer bulan DODO, günlük bazda yüzde 20 düşmüş durumda. Coin’in değeri, son verilere göre 0.33 dolar. Şu anda platformda 382 milyon dolarlık bir fonun kilitli olduğu düşünüldüğünde, DODO’nun aslında ne kadar kaliteli bir proje olduğu da net bir biçimde ortaya çıkıyor.

Binance tarafından yatırım alan, bireysel yatırımcıların da fonlarını güvenle teslim ettiği platformun kripto parasının, altcoin piyasası toparlandığında çıkış yapmasını beklemek, aslında pek de mantıksız değil. Bir hafta içinde neredeyse yüzde 40 değer kaybeden coin, şu anda birçok otoriteye göre dip yapmış durumda. Dolayısıyla DODO da aslında önümüzdeki dönemin iyi yatırımları arasında yer alabilir.

DeFi’de Son Durum

Öte yandan DeFi projeleri özelinde de düşüş giderek derinleşmeye devam ediyor. Temmuz ve ağustos aylarına damga vurduktan sonra, ekim ayında adeta dibe çöken DeFi projeleri arasında şüphesiz en fazla konuşulan altcoin’ler arasında CRV var. Çıktığı zirve değerden yüzde 99 oranında düşen CRV, bu dönemde en fazla değer kaybeden altcoin projeleri arasında başı çekiyor.

Enflasyonist yapısı ile birlikte aslında CRV’deki bu düşüş bekleniyordu ancak; bu düşüşün bu denli hızlı olması ise birçoklarına sürpriz oldu. Değeri 0.33 dolara kadar gerileyen coin’e ek olarak YFII, LEND ve SUSHI gibi DeFi coin’leri de şu anda yatırımcısını üzen performanslar gösteriyor.

 

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Hekim adayı olan Nihat Emre, İzmir'de yaşıyor. Kripto paralara ve arkasındaki teknolojiye inanan ve bu yönde uzunca bir süredir içerik üreten Nihat Emre'nin hedefi, blok zinciri teknolojisi ise medikal uygulamalar alanında çalışmak.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın