Altcoin Piyasalarında Son Durum, Altcoinler Ne Zaman Yükselecek?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Kripto Para Piyasası Toplam Büyüklüğü ve Altcoin Piyasa Büyüklüğü uzun vadeli bir direnci geride bıraktı.

  • Uzun vadeli trend her iki değer için de yükselişe işaret ediyor.

  • Altcoin Piyasa Büyüklüğü kısa vadede çift tepe formasyonu oluşturdu.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto Para Piyasası Toplam Büyüklüğü (TOTALCAP) ve Altcoin Piyasası Büyüklüğü (ALTCAP) ana direnç seviyelerini aştı. TOTALCAP, ALTCAP’ten daha pozitif bir görünüm sergiliyor.Her iki piyasa büyüklüğünde de kısa vadeli bir düşüş meydana gelebilir fakat uzun vadeli trend yükselişe işaret ediyor.Altcoin Piyasaları İçin Direnç Seviyesi

ALTCAP temmuz ayında 125 milyar dolardaki direnç seviyesini geride bıraktı ve eylül ayında da bu seviyeyi onayladı. Daha sonra ise yükseliş hareketi devam etti.

Altcoin piyasaları yılın en yüksek seviyesine 166 milyar dolar tepesinde ulaştı ve bir miktar düşüş kaydetti.

Teknik göstergeler zayıflık sergiliyor fakat dönüş için henüz herhangi bir işaret görülmüyor.

Haftalık RSI’da muhtemel bir negatif uyumsuzluk ihtimali göze çarpıyor fakat bu negatif uyumsuzluk henüz onaylanmadı. Ayrıca MACD düşmeye başladı ve Stokastik Osilatör de ölüm kesişimi oluşturma sürecinde bulunuyor. Haftalık kapanış trendin yönünü belirlemekte önemli bir rol oynayacak.

ALTCAP, yükselişe devam ederse sıradaki direnç bölgesi de 265 milyar dolarda kendini gösterebilir.

ALTCAP Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden @FilbFilb altcoin piyasaları için paylaştığı bir grafikle mevcut direnç bölgesinden gerçekleşecek çıkışın %50 oranında artış sağlayabileceğini belirtti. %50 artış yaşanması halinde, yukarıda belirtilen 265 milyar dolardaki direnç bölgesine de ulaşılmış olacak.

Kaynak: Twitter

ALTCAP Çift Tepe Oluşturdu

Kısa vadede ele alındığında 165 milyar dolardaki ara destek bölgesinde çift tepe formasyonu oluştuğu görülüyor. Çift tepe formasyonu, RSI ve MACD’deki negatif uyumsuzlukla da destekleniyor.

Düşüş meydana geldiği takdirde 150 milyar dolar yakınlarında bir ara destek seviyesi bulunuyor. Daha önce direnç olarak çalışan bu bölge, artık destek olarak görev yapıyor.

ALTCAP Grafiği (TradingView)

Kripto Para Piyasası Toplam Değeri

TOTALCAP, altcoin piyasalarından daha pozitif bir görüntü sergiliyor. 2017 Aralık tarihindeki fiyat rekoru esas alındığında, 426 milyar dolarda yer alan 0,5 fib. düzeltme seviyesine doğru patlama yaşandığı görülüyor.

TOTALCAP, bu analizin yazıldığı sırada 505 milyar dolardaki 0,618 fib. düzeltme seviyesinde hareket ediyordu.

0,5 fib. seviyesinin destek olarak onaylanmasıyla sonuçlanacak bir reddedilme meydana gelebilir fakat 426 milyar dolar bölgesi kaybedilmediği sürece TOTALCAP’ın yönü uzun vadede yükseliş eğilimi gösteriyor.

Fiyat artışı aşırı alım bölgesinde olmasına rağmen teknik göstergeler henüz zayıflık sergilemedi.

TOTALCAP Grafiği (TradingView)

Benzer şekilde günlük grafikte aşırı alım trendine işaret ediyor fakat henüz zayıflıktan söz edilemiyor. Ayrıca RSI’da da küçük bir negatif uyumsuzluk göze çarpıyor.

Günlük grafikteki görünüm, 505 milyar dolar bölgesinden küçük bir reddedilme yaşanacağını fakat tamamıyla bir trend dönüşü gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.

TOTALCAP Grafiği (TradingView)

Sonuç

Sonuç olarak TOTALCAP ve altcoin piyasalarının uzun vadede yükseleceği söylenebilir. Her ikisi de kısa vadeli direnç seviyeleri yakınında hareket ediyor, bu da reddedilme ihtimalini öne çıkarıyor.  Yine de uzun vadede her ikisinin de yükselmesi bekleniyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 18 Kasım 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve herkes için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın