Altcoin Piyasalarında Haftanın Kaybedenleri: AVAX, FTM ve Diğerleri

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • 1INCH 3 ila 4,45 dolar arasındaki işlem bölgesinde fiyatlanıyor.

 • VGX henüz yeni bir fiyat rekoruna imza atamadı.

 • SOL parabolik şekilde yükselen bir destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdi.

 • promo

  BIT Launchpad: 3.500 BIT’i ÜCRETSİZ kazan. Bu Fırsat Kaçmaz. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu analizde, altcoin piyasalarının en çok değer kaybeden 8 kripto parasını mercek altına alacak ve fiyat hareketlerini ele alacağız.

SponsorSponsor

Geçtiğimiz hafta altcoin piyasalarında en çok değer kaybeden 8 kripto para ve düşüş oranları şöyle oldu:

SponsorSponsor
 1. 1Inch (1INCH) – %19,80
 2. Voyager Token (VGX) – %16,68
 3. Fantom (FTM) – %15,63
 4. Solana (SOL) – %1083
 5. Ravencoin (RVN) – %7,75
 6. Celsius (CEL) – %7,29
 7. Avalanche (AVAX) – %6,45
 8. Huobi Token (HT) – %5,31

En Çok Değer Kaybeden Altcoin 1INCH Oldu

1INCH 5 Şubat tarihinde 6,33 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti. Kademeli bir şekilde gerçekleşen düşüş, 4,50 dolar seviyesinden kırılım gerçekleştikten sonra hızlandı. 4,50 dolar bölgesinin takip eden süreçte direnç olarak çalışması bekleniyor.

Düşüşten sonra 23 Şubat tarihinde 3 dolar bölgesine ulaşan fiyat destek bulmayı başardı ve değer kazanmaya başladı.

Sıçramayla gelen yükselişe rağmen yükseliş trendinin onaylanması için 4,50 dolardaki direnç bölgesinde tutunma ve alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleşmesi gerekiyor. Böylece yeni bir fiyat rekoru kırılabilir.

Voyager Token (VGX)

VGX 25 Şubat tarihinde 7,81 dolar seviyesinde tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti. Düşüşle birlikte yukarı doğru uzun bir fitil oluştu ve 7,77 dolarda yer alan 0,5 fib. düzeltme seviyesi, direnç olarak onaylandı. 

Yaşanan düşüşe rağmen 5 dolardaki destek bölgesinden sıçrama gerçekleşti. VGX’in 5 ila 7,77 dolar arasındaki işlem bölgesinde hareket etmesi beklenebilir.

5 dolar altına gerçekleşecek bir kırılım ise bu altcoin fiyatını 3,80 dolar seviyesine taşıyabilir.

Fantom (FTM)

FTM 25 Şubat tarihinde 0,90 dolarda yeni bir fiyat rekoruna imza attıktan sonra yaklaşık %50 oranında değer kaybetti ve 0,45 dolar seviyesine geriledi.

Meydana gelen önemli düşüşe rağmen herhangi bir dönüş ya da sıçrama işareti görülmüyor. Tam aksine Stokastik Osilatör ölüm kesişimi gerçekleştirdi ve trendin düşüşe işaret ettiğini gösteriyor.

Bir sonraki destek bölgesi ise 0,30 dolarda yer alıyor.

Hızlı Yükselen Altcoin Hız Kesti: Solana (SOL)

SOL 24 Şubat tarihinde 18,20 dolarda yeni bir fiyat rekoru kırdı ve daha sonra değer kaybetmeye başladı. 25 Şubat’ta yutan ayı mumu meydana geldikten sonra düşüş başladı.

FTM’ye benzer şekilde bu altcoin fiyatında da teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor.

Ayrıca SOL’un parabolik yükselen bir destek çizgisinden kırılım gerçekleştirdiği görülüyor. Kırılımın onaylanması halinde 9,50 dolardaki destek bölgesine doğru değer kaybı yaşanabilir.

Ravencoin (RVN)

RVN 20 Şubat tarihinde 0,29 dolarda tepe oluşturduktan sonra düşüş kaydetmeye başladı. Düşüşle birlikte 8 gün sonra 0,11 dolar seviyesinde dip oluştu ve RVN bu bölgeden hızlı bir şekilde sıçradı.

Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi meydana gelmesine ve MACD ile RSI düşüş kaydetmesine rağmen RVN 0,148 dolar bölgesinde tutunmayı başardı. 0,148 dolar bölgesi, 0,5 fib. düzetme seviyesini (siyah) oluşturmasının yanı sıra yatay bir destek bölgesini de oluşturuyor.

Dolayısıyla RVN’nin destek bulması güçlü bir yükseliş işareti olarak değerlendirilebilir ve RVN’nin 0,225 dolarda yer alan en yakındaki direnç bölgesine (beyaz) doğru yükseliş ortaya koyması beklenebilir.

Bittorrent (BTT)

BTT 9 Şubat’ta 0,002 dolarda yeni bir fiyat rekoruna imza attı. Kısa vadeli bir düşüşten sonra 22 Şubat’ta çift tepe formasyonu meydana geldi ve düşüş yaşandı.

Öte yandan altcoin fiyatı 0,001 dolar üzerinde destek bulmayı başardı. Bu bölge korunduğu sürece sıçrama ihtimali de geçerliliğini koruyor olacak.

Yine de günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler net bir şekilde düşüşe işaret ediyor. Stokastik Osilatör’de ölüm kesişimi meydana geldiği ve MACD’de de düşüş yaşandığı görülüyor.

Dolayısıyla BTT sıçrama gerçekleştirse bile daha sonra yeni bir düşük dip meydana gelebilir.

Çok Konuşulan Altcoin Avalanche (AVAX)

AVAX 10 Şubat’ta 60 dolar seviyesinde yeni bir rekor kırdıktan sonra düşüşe geçti. Şimdiye kadar ise %60 oranında değer kaybı yaşandı.

Öte yandan altcoin fiyatının, son yükseliş hareketinin 0,618 fib. düzeltme seviyesinde hareket ettiği görülüyor. Ayrıca bu seviyeye üç kez temas etmesine rağmen güçlü bir sıçrama gerçekleştirememiş olması da satıcıların biraz daha baskın geldiğini öne çıkarıyor.

Buınlara ek olarak günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. Bu yüzden 14 dolara kadar değer kaybı yaşanması söz konusu olabilir.

Huobi Token (HT)

HT 20 Şubat’ta 26,89 dolar seviyesinde yeni bir rekora imza attı ve düşüşe geçti. Şimdiye kadar rekor seviyeden %42 oranında düşüş yaşandığı görüldü.

Diğer yandan bu altcoin fiyatı da 1 mart tarihinde 0,618 fib. düzeltme seviyesinden sıçrama gerçekleştirdi ve toparlanma ortaya koydu. Sıçramadan hemen önce RSI’da gizli bir pozitif uyumsuzluk meydana geldi. Bu gelişme ise yükseliş trendinin devam edeceğine dair güçlü bir işaret olarak değerlendirilebilir.

Dolayısıyla HT’nin 19,72 dolarda yer alana en yakındaki direnç bölgesine doğru yükseliş kaydetmesi beklenebilir. Yükseliş trendinden bahsetmek için bu bölgede tutunmanın gerçekleşmesi gerekiyor.

BeInCrypto’da yayımlanan 5 Mart 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Launchpad. 3.500 BIT’e Kadar ÜCRETSİZ. Bu Fırsat Kaçmaz

Katılın