Altcoin Piyasalarında En Çok Düşüş Kaydeden 8 Kripto Para

Makaleyi Paylaş
KISACA
 • BTT ve HOT 5 Nisan'da bir rekora imza attı.

 • NEO ve ZRX paralel kanal içinde hareket ediyor.

 • VET 0,16 dolar ile 0,235 dolar aralığındaki işlem bölgesinde hareket ediyor.

 • promo

  Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu analizde, altcoin piyasalarında 7-14 Mayıs tarihleri arasında en çok değer kaybeden 8 altcoin fiyatını ve düşüş oranlarını ele alacağız.Altcoin piyasalarında 7 Mayıs ile 14 Mayıs tarihleri arasında en çok düşüş sergileyen kripto para birimleri ve düşüş oranları şöyle oldu: 1. QTUM  – %33,0
 2. BitTorrent (BTT) – %28,8
 3. Ethereum Classic (ETC) – %28,7
 4. Holo (HOT) – %25,6
 5. NEO – %24,4
 6. OMG Network (OMG) – %23,8
 7. 0x (ZRX) – %23,5
 8. Vechain (VET) – %23,1

En Çok Değer Kaybeden Altcoin QTUM Oldu

QTUM, 23 Nisan’da dördüncü dalga geri çekilmesini tamamladı ve artış kaydetmeye başladı. Yükseliş hareketiyle birlikte altcoin, 7 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35,68 dolara ulaştı.

Rekor seviyenin ardından düşüş gerçekleşti. QTUM 18,50 dolarda yer alan destek bölgesine dek geriledi ve böylece yüzde 40 oranında değer kaybetti. Düşüşün ardından destek bölgesinde bir sıçrama gerçekleşti ancak sıçrama güç kazanamadı.

QTUM fiyatının artış sergilemeye devam etmesi halinde en yakın direnç bölgesi 25 dolarda bulunuyor. Bu direnç ise son düşüş hareketinin 0,382 fib. düzeltme seviyesini oluşturuyor ve yatay bir direnç bölgesiyle de kesişiyor.

QTUM Grafiği (TradingView)

Altcoin Piyasalarında Hızlı Düşüş: BitTorrent (BTT)

BitTorrent (BTT) 5 Nisan’da bir rekora imza attı ve 0,134 dolara ulaştı. Ancak BTT, rekor seviyeden sonra bir alçalan takoz formasyonu içinde hareket etmeye başladı ve değer kaybı yaşandı.

23 Nisan’da 0,0059 dolardaki destek bölgesinden bir sıçrama gerçekleşti ve BTT, 5 Mayıs’ta alçalan takoz formasyonundan çıkış yaptı.

Yükseliş hareketiyle birlikte altcoin, 6 Mayıs’ta 0,009 dolardaki direnç bölgesine ulaştı ancak buradan reddedildi. O tarihten beri düşüş kaydediliyor.

BTT şu anda 0,009 dolar bölgesini bir direnç olarak ve 0,006 dolar bölgesini ise bir destek olarak onaylamayı deniyor.

BTT Grafiği (TradingView)

Ethereum Classic (ETC) Analizi

Ethereum Classic (ETH) 6 Mayıs’ta rekor seviye olan 176,72 dolara ulaştı ancak daha sonra düşüş kaydetti. Altcoin fiyatındaki düşüş, yüzde 43 oranında gerçekleşti.

Düşüş hareketi, 13 Mayıs’a kadar devam etti ve ardından ETH, 0,618 fib. düzeltme seviyesinden bir sıçrama gerçekleştirdi. Bu seviye, 83,4 dolardaki destek bölgesinde yer alıyor. 

Öte yandan sıçrama güç kazanamadı ve günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, düşüşe işaret ediyor.

ETC Grafiği (TradingView)

Holo (HOT) Rekor Seviye Ardından Düşüş Kaydetti 

Holo (HOT) fiyatı, 5 Nisan’da bir rekora imza attı ancak daha sonra değer kaybetmeye başladı. Düşüş hareketi boyunca bir alçalan direnç çizgisi takip edildi.

23 Nisan’da 0,0088 dolar seviyesinde bir dip oluştu ve ardından sıçrama gerçekleşti. Altcoin şu anda 0,01 dolardaki destek bölgesi üzerinde bir yüksek dip oluşturmayı deniyor. 

Ayrıca günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret etmeye başladı.

Alçalan direnç çizgisinden çıkış gerçekleşmesi halinde ise HOT’ın 0,017 dolardaki direnç bölgesine ulaşması muhtemel görünüyor.

HOT Grafiği (TradingView)

NEO Paralel Kanal İçinde Hareket Ediyor

NEO 7 Mayıs’ta 414 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu ve daha sonra düşüş gerçekleşti. Böylece 7 ve 14 Mayıs tarihleri arasında yüzde 28,6 oranında değer kaybı meydana geldi.

Yaşanan düşüşe rağmen NEO, yükselen paralel kanal içinde hareket etmeyi sürdürüyor. Diğer yandan paralel kanallar, genelde düzeltici nitelikteki hareketler olarak biliniyor.  

Ayrıca NEO, şu anda yükselen paralel kanalın destek çizgisine oldukça yakın duruyor. Dolayısıyla bir çıkış gerçekleşmesi muhtemel görünüyor.

NEO Grafiği (TradingView)

OMG Network (OMG) Yükselişe Geçecek mi?

OMG Network (OMG) 7 Mayıs’ta 15,50 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu ve daha sonra düşüş kaydetti.

Düşüş hareketi, 13 Mayıs’a kadar devam etti ancak daha sonra 9 dolar seviyesinde bir dip meydana geldi. Altcoin, 9 dolardaki yatay destek seviyesini onayladı ve daha önce çıkış gerçekleştirdiği alçalan direnç çizgisini de test etti.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, yükselişe işaret ediyor. Dolayısıyla günlük grafik, OMG fiyatının direnç çizgisini test ettiğini ve yükseliş trendinin hala devam ettiğini destekliyor.

OMG Grafiği (TradingView)

Paralel Kanal İçinde Hareket Eden Bir Diğer Altcoin: 0x (ZRX)

0x (ZRX) 5 Şubat’ta 2,18 dolar seviyesinde tepe oluşturdu ve o tarihten beri yükselen bir paralel kanal içinde hareket ediyor. Bu formasyon içindeki fiyat hareketinin son derece dalgası olması ise düzeltme meydana geldiğine dair bir işaret olarak kabul edilebilir. Dolayısıyla altcoin fiyatının bir running flat düzeltmesi gerçekleştirmesi muhtemel görünüyor.

Running flat düzeltmesinin gerçekleşmesi halinde ZRX’in bir çıkış yapması ve yeni bir fiyat rekoru kırması bekleniyor.

Öte yandan günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler, nötr bir görünüm sergiliyor.

ZRX Grafiği (TradingView)

Vechain (VET) Fiyat Hareketi

Vechain (VET) 17 Nisan’da 0,278 dolar seviyesinde bir tepe oluşturdu ve ardından değer kaybı yaşandı. Altcoin fiyatındaki düşüş, 23 Nisan’a dek devam etti ancak daha sonra 0,16 dolardaki destek bölgesinden bir sıçrama gerçekleşti. 

Öte yandan sıçramayla gelen yükseliş, güç kazanamadı ve bir yükseliş hareketi başlamadı. VET, 0,235 dolar bölgesinden reddedildi ve düşüş kaydetmeye devam etti.

12 Mayıs tarihinde ise sıçramanın gerçekleştiği 0,16 dolar bölgesine bir gerileme yaşandı.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergelere bakıldığında, nötr bir görünüm öne çıkıyor. Dolayısıyla VET’in, 0,235 dolar ile 0,16 dolar aralığında bulunan işlem bölgesinde yatay bir seyir izlemeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

VET Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 14 Mayıs 2021 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

+% 70 doğrulukla En İyi Telegram Sinyali ile kripto borsa tahminleri!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın