Altcoin Hareketliliği Devam Ederse XRP Fiyatı Tırmanacak

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Uzmanlar DeFi projeleri ile başlayan hareketliliğin altcoin sezonunu başlatabileceğini söylüyor.

  • Ripple (XRP) da güçlü dirençleri kırdı ve yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,2043 seviyelerinde işlem görüyor.

  • Fiyatta 0,2120 seviyesisinin aşılması halinde 0,2200 seviyelerine doğru bir tırmanış gerçekleşebilir.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Kripto para piyasası içinde bulunduğumuz haftada uzun bir süredir devam eden sıkıcı görüntüyü üzerinden attı. Özellikle altcoin hareketliliğinin başlaması XRP gibi popüler altcoinlerin fiyatını da olumlu yönde etkilemeye başladı. Uzmanlar DeFi projeleri ile başlayan bu hareketliliğin altcoin sezonunu başlatabileceğini söylüyor.Birkaç haftadır küresel piyasalarda yaşanan risk ortamı ve Bitcoin fiyatının kritik seviyelere düşüşünün etkisiyle kripto para piyasasında olumsuz bir gidiş mevcuttu. Fakat aşı çalışmaları haberleri, küresel piyasalarda toparlanma, DeFi projelerinin piyasaları kavurması ve Bitcoin’in 9.300 dolar seviyesini tekrar aşmasıyla durum düzeldi. Bu iyiye gidişten nasibini alan Ripple (XRP) de güçlü dirençleri kırdı ve yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,2043 seviyelerinde işlem görüyor. Tecrübeli analist Aayush Jindal ise bu yükseliş trendinin devam edebileceğini düşünüyor.Ripple (XRP) Fiyatı 0,2100 Doların Üstüne Çıkabilir

Türkiye’de de birçok yatırımcısı bulunan popüler altcoin Ripple (XRP), altcoinlerin son günlerdeki yükseliş trendine uyum sağladı. Öncelikle 0,1920 dolarlık ve 0,1950 dolarlık önemli direnç noktalarını aşan kripto para birimi, sonrasında ise 0,2064 dolara yükselerek aylık en yüksek seviyesinde işlem gördü. Tecrübeli kripto para analisti Aayush Jindal, yapmış olduğu analizde fiyatın bir sonraki destek bölgesini aştığında tırmanabileceğini ifade ediyor.

Paylaşılan grafiğe göre, XRP/USD paritesinin saatlik grafiğinde 0,2065 dolarlık dirence doğru yükselen bir ivme görülüyor. Şayet bu direnç bölgesinin üstüne doğru bir kırılma gerçekleşirse fiyat yükselmeye devam edebilir. Bir sonraki kilit direnç 0,2100 dolar civarında, ardından 0,2120 dolarlık bir direnç daha gözüküyor. Bu seviyelerin aşılması halinde ise 0,2200 seviyelerine doğru bir tırmanış gerçekleşebilir.

Destek Noktası Güçlü

XRP fiyatında yaşanabilecek bir aşağı yönlü düzeltmenin destek noktasından geri dönmesi olası. Jindal de 0,2000 dolarlık bu destek bandının son düzeltmeden sonra güçlendiğini düşünüyor. Zira son dönemde yaşanan aşağı yönlü düzeltme sonrası boğalar 0,2000 dolarlık seviyede devreye girerek fiyatı tutmuşlardı. Benzer bir durumun yaşanması halinde fiyat aynı seviyelerden dönebilir.

Saatlik göstergeler ise XRP için yükseliş bölgesine geçmek üzere olduğunu gösteriyor. Jindal, XRP yatırımı yapmak isteyenler için ise destek seviyelerini 0,2020 dolar, 0,2000 dolar ve 0,1980 dolar olarak açıklıyor. Güncel direnç seviyeleri ise 0,2065 dolar, 0,0210 dolar ve 0,2150 dolar seviyelerinde bulunuyor.

Altcoin Hareketliliği Koşuyu Başlatabilir

Son günlerde DeFi projeleriyle başlayan hareketlilik, son bir haftadır birçok altcoin fiyatında olumlu gelişmelere sahne oldu. Birkaç haftadır süren gergin havanın dağılmasıyla birlikte büyük fiyat yükselişleri gösteren XLM, ADA gibi altcoinleri XRP gibi altcoinler takip edebilir.

DeFi projelerinin katlanarak artmasıyla başlayan hareketliliğin bir süre daha sürmesi bekleniyor. Zira birçok güçlü DeFi projesinin piyasaya girerek büyük borsalarda listelenmesine az bir zaman kaldı. Bu durum piyasaları tekrar hareketlendirebilir.

Altcoinlerde yaşanan bu hareketliliğin Bitcoin fiyatına bağlı olduğunu düşünen uzmanlar, kritik 9.300 dolar seviyesinden sert bir düşüş yaşanması halinde işlerin tersine dönebileceğini ifade ediyorlar. Fakat teknik göstergelerin olumlu ilerlemesi de Bitcoin’in önümüzdeki dönemde büyük sıçramalara hazır olduğunu gösteriyor. Bu olumlu hava birlikte devam ederse çok beklenen boğa koşusu da çok gecikmeden gerçekleşecektir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın