ABD’li Analist Müjdeyi Verdi: Gümüş ve Altın Geri Döndü

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Değerli metal piyasasının önemli araçlarından gümüş ve altın yeni haftaya yükselişle başladı.

  • Gary Wagner, teşvik paketinin geçmesi sonrası gri metalin 30 dolar üzerine çıkabileceğini düşündüğünü açıkladı.

  • Daniel Moss ise yakın dönemde yaşanan değer kayıplarının geri kazanılabileceğini ifade etti.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Değerli metal piyasasının önemli araçlarından gümüş ve altın yeni haftaya yükselişle başladı. Ons altın fiyatının yeniden 1.800 dolar üzerine çıkması ve gümüşün 28 dolar bandını yakalaması değerli metallerde boğa sezonunun devam ediyor olabileceği yorumlarını beraberinde getirdi. Önemli piyasa analistlerinden Gary Wagner ise yazısında, teşvik paketinin geçmesi sonrası gri metalin 30 dolar üzerine çıkabileceğini düşündüğünü açıkladı.

Yeni yılda altına oranla daha olumlu bir grafik sergileyen gümüş, yeni haftaya da yükseliş ile başladı. Uzun bir zaman sonra yeniden 28 dolar direncini aşmaya başaran gri metalin bu noktada tutunup tutunamayacağı merak ediliyor. Uzmanlar, altın gibi gümüşün de yükselişini sürdüreceğini düşünüyor.Gümüş Altını Gölgede Bıraktı

Değerli metal piyasasının önemli analistlerinden Gary Wagner, gümüş ve altın fiyatlarında yaşanan yükselişi inceleyen bir yazı kaleme aldı. Wagner, yazısında zayıflayan ABD doları ve enflasyon beklentilerinin değerli metallerin yükselmesinde etkili olduğunu belirtirken, bu durumun tahvil faizlerindeki artışa rağmen gerçekleştiğinin de altını çizdi;“Altın bugün mükemmel bir performans sergilemesine rağmen, yol arkadaşı gümüş tarafından yeniden gölgede bırakıldı. Tüm değerli metaller zayıflayan ABD dolarından yararlandı. Ayrıca değerli metaller piyasa duyarlılığına tepki göstererek, enflasyonist endişeler olacağı varsayımıyla toparlandı. Bu endişeler tahvil faizlerindeki artıştan bile daha ağır bastı. Gri metalde hedef 30-33 dolar olarak görünüyor. 1,9 trilyon dolarlık teşvik yasası oylanıp kabul edildikten sonra gümüşün piyasa tahminlerin üst sınırlarına kolayca ulaşabileceğine inanıyoruz.”

Gümüş Yükselmeye Devam Edecek Gibi Görünüyor

Önemli emtia analistlerinden Daniel Moss da altın ve gümüş hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. ABD’den gelen verilerin değerli metaller açısından olumlu gelişmeler sağlayabileceğini belirten Moss, yakın dönemde yaşanan değer kayıplarının geri kazanılabileceğini açıkladı. Gri metal ile ilgili teknik noktalara da değinen deneyimli analist, 29 dolar üzerinde kalıcı bir grafiğin olumlu olabileceğinin altını çizdi;

“Yükselen enflasyon beklentileri, gerileyen reel oranlar ve zayıf bir ABD doları önümüzdeki aylarda altın ve gümüş fiyatları için bir yükseliş grafiği sağlayabilir. Mali destek paketinin yaklaşmakta olan teslimi, doların potansiyel gücünü muhtemelen sınırlayacak ve dolayısıyla değerli metallerin kaybedilen zemini geri kazanmasının yolunu açacaktır. Gümüş, 26 dolardan uzaklaşması ve ocak ayındaki 27.9’luk direnci aşması nedeniyle yükselmeye devam edecek gibi görünüyor. 29 doların üzerinde bir kapanış, yükseliş trendinin yeniden başladığına işaret edebilir. Ancak bununla birlikte 28 dolardaki psikolojik desteğin altına düşerse 26 dolara kısa vadeli bir geri dönüş olabilir.”

Altın Fiyatları Hareketlendi

Altın yeni haftada gümüş kadar iyi bir performans sergileyememiş olsa da önemli bir psikolojik direnci kırmış oldu. Bir süredir 1.750 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başaran sarı metal 1.800 dolar direncini de geçti. Dolardaki değer kaybı ve ABD’de enflasyon beklentilerinin bu yükselişe öncülük ettiği düşünülüyor. Teşvik paketinin piyasalara bir an önce sürülmesi ise sarı metaldeki yükselişi hızlandırabilir. Uzmanlar pakete kadar altında dalgalı bir grafik görülebileceğini belirtiyor.

Gram altın ise uzun bir aradan sonra ilk defa yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bir süredir düşüş yaşayan ve 400 TL’nin altına gerileyen değerli metalde yeniden 400 bandının üstü görüldü. Bu yükselişte doların bir miktar değer kazanması ve ons fiyatının yükselmesinin etkili olduğu düşünülüyor. Yazının kaleme alındığı sırada ons altın 1.811 dolar, gram altın 411 TL, gümüş ise 28 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın