ABD’de Veriler Açıklandı: Gümüş ve Ons Altın Hızla Yükseldi

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Gümüş yeni günde yönünü yukarıya çevirdi.

  • Gri metal 26,45 dolar seviyelerini yakalamış durumda.

  • Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr ise son analizinde gümüşün en iyi yatırım aracı olabileceğini belirtti.

  • promo

    BIT Kazanma Zamanı: 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük Kazanç. Hemen Katıl!

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Gümüş ve ons altın yeni günde yükselişte. Değerli metaller gün içerisinde açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrası hızlı bir yükseliş kaydetti. Gri metal açıklanan veriyle birlikte 26,45 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr ise son analizinde gümüşün en iyi yatırım aracı olabileceğini belirtti.

SponsorSponsor

Değerli metaller yeni günde yönünü yukarıya çevirdi. Haftayı yatay bir grafikle geçiren gümüş, dün 26 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başarmıştı. Yeni günde ise ABD’de tarım dışı istihdam verisinin 850 bin olarak açıklanması ile birlikte değerli metaller hızla yükselişe geçti. Piyasalardaki beklenti verinin 720 bin civarında olmasıydı. Ons altın ise bu süreçte 1.795 dolar seviyesine kadar yükseldi.

SponsorSponsor

Gümüş En İyi Yatırım Aracı

Değerli metal piyasası analistlerinden Phil Carr, sosyal medya platformu aracılığıyla güncel gümüş analizini paylaştı. Son günlerde yatay bir grafik sergileyen değerli metalin altının ardında göz ardı edildiğine dikkat çeken Carr, artık yatırımcıları gümüşe yönlendiren birçok neden olduğunu belirtti. İlerleyen süreçte gümüşten olumlu bir performans göstermesini bekleyen Carr, yatırımcıların gümüşü üçüncü çeyrekte dikkatli takip etmelerini gerektiğini belirtti:

“Gümüş fiyatları şu anda ons başına 26 doların üzerinde işlem görüyor. Bu, 14,50 dolar seviyelerinde işlem gördüğü bir yıl öncesine göre %79’luk bir kazanç anlamını taşıyor. Yatırımcıları tekrar gümüşe çeken birkaç faktör var. Bunlar arasında artan enflasyon beklentileri, altın ile karşılaştırıldığında hala ucuz olması ve elbette yeşil enerji ve altyapı harcamalarındaki yükseliş yer alıyor. Gümüş, emsallerine kıyasla hala nispeten ucuz ve kesinlikle yakalaması gereken çok şey var. Bence gri metal şu anda kesinlikle en iyi yatırım aracı ve 2021’in üçüncü çeyreğine girerken dikkatle izlemek gerekiyor.”

Kısa Vadeli Görünüm Olumsuz

Deneyimli piyasa analistlerinden David Becker ise yeni günün erken saatlerinde kaleme aldığı gümüş teknik analizini yayımladı. Becker, değerli metalin son zamanlarda bir ayı bayrağı modeli oluşturduğu belirtirken, kısa vadeli görünümün olumsuz olduğunu yineledi. Piyasaların değerli metaller üstünde baskı yarattığına dikkat çeken deneyimli analist, dolar endeksindeki hareketlerin kısa vadede gümüş için önemli olacağını belirtti:

“Gümüş dün işlem seansının erken saatlerinde yükseldikten sonra ABD’de piyasaların açılışıyla düşüşe geçti. Fiyatlar şu an için kısa vadeli desteğin üzerinde. Ancak hala bir ayı bayrağı modeli oluşturuyor. 10 günlük hareketli ortalama son zamanlarda 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğünden, kısa vadeli beklenti düşüş yönünde. Doların yükselmeye devam etmesiyle değerli metaller muhtemelen baskı altında kalmaya devam edecek. Bu gümüşün ivme kazanmasını zorlaştıracaktır.”

Ons Altın Hızla Yükseldi

Ons altın ise son saatlerde yakaladığı yükseliş ile birlikte haftayı kazançla kapatmaya hazırlanıyor. Değerli metal yeni güne 1.774 dolar seviyelerinde başlamıştı. Son yükseliş trendiyle birlikte ise 1.800 dolar seviyesine oldukça yaklaşmış durumda. Uzmanlar psikolojik 1.800 dolar seviyesinin aşılması durumunda sarı metalin 1.815 dolar seviyesine kadar yükselebileceğini belirtiyor. Trendin tersine döndüğü senaryoda ise destek seviyesi 1.760 dolar bandında yer alıyor.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

BeinCrypto bünyesinde metin yazarı olarak görev almaktadır. Lisans öğrenimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu Çalışmaları'nda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Türkiye ve İsrail'deki teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

BIT Kazanma Zamanı. 8 Milyon BIT Kazanma Şansı. Üç Farklı Yol, Bir Büyük

Katılın