400 Dolar Engelini Aşan Ethereum İçin Sıradaki Hedef Neresi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • ETH 390 dolar bölgesinden çıkış gerçekleştirdi. En yakındaki direnç 485 dolarda yer alıyor.

  • Günlük grafikteki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor.

  • ETH/BTC paritesinde 0,00287₿ desteği ve 0,00314₿ direnci bulunuyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Ethereum (ETH) fiyatı, eylül ayındaki düşüşten sonra ilk defa 390 dolardaki direnç seviyesi üzerinde kapanış gerçekleştirmeyi başardı.390 dolar seviyesi korunduğu sürece yükseliş hareketinin devam etmesi en muhtemel senaryo olarak belirginlik kazanıyor.Fiyat Seyri

Ethereum fiyatı, 1 Eylül’de 489,57 dolarda tepe oluşturduktan sonra düşüşe geçti. Keskin bir şekilde başlayan düşüş, 5 Eylül’de ulaşılan 311,4 dolardaki dip seviyeyle sonlandı. Daha sonra artış başladı fakat fiyat 390 dolar seviyesine, sonuncusu 12 Ekim’de olmak üzere, üç kez takıldı.

Öte yandan 21 Ekim’de 390 dolar seviyesi aşıldı ve şu anda destek olarak onaylanıyor. Bu seviye, destek olarak onaylanırsa 485 dolardaki dirence doğru yükseliş devam edebilir. Fakat son düşüşün 0,618 fib. seviyesi henüz aşılamadı. Bu da mevcut yükseliş hareketinin bir düzeltme olabileceği ihtimalini artırıyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler yükselişe işaret ediyor. RSI, MACD ve Stokastik Osilatör yükseliş kaydediyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Ünlü kripto para analistlerinden Posty (@PostyXBT) bir Ethereum grafiği paylaşarak 400 dolardaki direnç bölgesinden çıkış denemesine dikkat çekmişti. 400 dolar üzerindeki bir günlük kapanışın ise son derece güçlü bir yükseliş işareti olduğunu belirtti.

Kaynak: Twitter

400 dolar seviyesi üzerindeki kapanış 21 Ekim’de meydana geldi. Fiyat artışı 420 dolara kadar uzandı. Bu gelişme, 1 Eylül tepelerine ulaşılabileceğini gösteren bir yükseliş işareti olarak değerlendirilebilir.

Yükseliş Hareketinin Devamı

6 saatlik grafik, günlük grafikteki bulguları yanlışlamıyor. Fiyat, 390 dolardaki direnç bölgesinden net biçimde çıkış gerçekleştirdi. Çıkış, RSI’da herhangi bir negatif uyumsuzluğa sebep olmadı.

Ayrıca iki adet yükselen destek çizgisinin (kesikli çizgi ve düz çizgiyle gösterildi) takip edildiği görülüyor. Bu çizgilerin ikisi de yeterince onaylanmış değil. Aşağıdaki grafikte düz çizgiyle gösterilen destek çizgisi 390 dolar bölgesiyle de kesişiyor.

ETH Grafiği (TradingView)

Dalga sayımı net bir görüntü sergilemiyor. Fiyatı 1 Eylül tepesine (griyle gösterildi) taşıyan hareket, impulsif bir nitelik taşımıyor. Bu da yukarı yönlü bir impulsün daha meydana gelebileceğini gösteriyor.

 

Muhtemel olan tek dalga sayımı ise 1-2/1-2 formasyonu (mavi ve kırmızı) ile belirginlik kazanıyor. İkinci 1-2, öncü bir diyagonal (turuncu) olabilir.

Dalga sayımı geçersiz olursa mevcut yükseliş de bir düzeltme olarak kalacak ve yeni dip seviyeler meydana gelecek. Dalga sayımının geçersiz olması için ise birinci alt dalganın (turuncu) 370,6 dolardaki tepe seviyesi altına bir gerileme yaşanması gerekiyor.

ETH Grafiği (TradingView)

ETH/BTC

ETH/BTC paritesi, ETH/USD paritesinden daha negatif bir tablo çiziyor. ETH ilk olarak alçalan bir direnç çizgisinden çıkış gerçekleştirdiyse de daha yüksek seviyelerde tutunmayı başaramadı.

Ethereum, 0,00287₿’deki destek ve 0,00314₿’deki direnç arasında hareket ediyor. Direncin altına kısa süre önce gerilediği görülüyor.

Günlük grafik ölçeğindeki teknik göstergeler düşüşe işaret ediyor. RSI 50 çizgisinin altına düştü, MACD negatif bölgede seyrediyor ve Stokastik Osilatör ölüm kesişimi oluşturma sürecinde bulunuyor.

Dolayısıyla 0,00287₿’ye doğru bir düşüş kaydedilmesi bekleniyor.

ETH Grafiği (TradingView)

BeInCrypto’da yayımlanan 26 Ekim 2020 tarihli Bitcoin analizini okumak için tıklayınız.

Uyarı: Kripto para alım satımı, yüksek seviyede risk barındırır ve tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Bu içerikte açıklanan görüşler, BeInCrypto’nun görüşlerini yansıtmaz.

Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın