22 Nisan Fiyat Analizi – Ethereum, Bitcoin, XRP, Litecoin, EOS, BCH, LINK, XTZ

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC, keskin bir düşüş yaşamadan önce direnç seviyesine doğru hareket edebilir.

  • Ethereum cephesinde de düşüş sinyalleri görünürlük kazanıyor.

  • XRP'nin yeni bir yükseliş hareketine başlaması bekleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bitcoin fiyatı, 20 Nisan’da başladığı düşüşü sonlandırdı ve ertesi gün konsolide olmaya başladı. Fakat güçlü bir düşüş sinyali vererek bir önceki işlem aralığına geri düştü.FED tarafından eşi benzeri görülmemiş bir şekilde para basılması, endişeleri artırıyor. Bu esnada Tether hazinesinin de Tether basmayı artırdığı ve son 25 günde bastığı Tether’lerin değerinin 1 milyar doları geçtiği görüldü. Bu da günde ortalama 40 milyon dolarlık bir para ihracına tekabül ediyor. Öte yandan para basmadaki artışa rağmen hacim, benzer seviyelerde kalmaya devam ediyor.Bu analizimizde piyasanın en göz önünde bulunan kripto paralarını mercek altına alacak ve onların gelecekteki görünümlerini incelemeye çalışacağız.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı, 3 Nisan tarihinden beri 6.650 ve 7.200 dolar arasındaki işlem bandında hareket ediyor. Bu analizin yazımı esnasında fiyat, bu aralığın 6.900 dolardaki orta noktası üzerinde işlem görüyordu.

BTC, 200 saatlik hareketli ortalama (MA) ile ayı geçişi oluşturan 50 saatlik hareketli ortalamada bir dirençle karşılaşmaya oldukça yakın duruyor.

Aynı geçiş 11 Nisan tarihinde de görülmüştü. O zaman fiyat, EQ’nun altındaydı ve ilginç bir biçimde hem EQ’da hem de 50 saatlik MA’de dirençle karşılaşıyordu. Daha sonra ise bir çıkış gerçekleştirdi ve direnç çizgisini onaylayıp keskin bir biçimde desteğe doğru düşüşe geçti.

Eğer bu kez de aynı hareket gerçekleşirse Bitcoin bugün geç saatlerde hem MA’den hem de EQ’dan bir çıkış gerçekleştirebilir ve direnç çizgisine doğru harekete geçebilir. Ardından da keskin bir düşüş yaşanması bekleniyor.

İşlem aralığının direnç çizgisi üzerine çıkması ise fraktali geçersiz kılacaktır. Bu analizin yazımı esnasında bu ihtimalin gerçekleşmesi ise olası görünmüyor.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı, 19 Nisan tarihinde 178,98 dolardaki tepeye ulaşarak düşmeye başladı. Üç kez onaylanmış olan alçalan direnç çizgisiyle beraber bir düşüş hareketi de belirginlik kazanıyor.

ETH, 16 Nisan tarihinde 166,13 dolardaki dibi gördü ve 170 dolar bölgesinin üzerine bir sıçrama daha gerçekleştirdi. Fiyat, o zamandan beri yükselen bir kanal içinde hareket ediyor. Kanal ve yukarıda belirtilen alçalan direnç çizgisi 178 dolarda kesişiyor. Bu kesişim ise çok büyük ihtimalle bir trend dönüşünü başlatabilir.

Bu hareket, aşağı yönlü bir dönüş anlamına gelen omuz-baş-omuz formasyonunun sağ omzunu da oluşturabilir. Eğer fiyat bu formasyonu tamamlarsa uzun vadeli yükselen kanalın 160 dolardaki destek çizgisine düşüş yaşanabilir.

Ethereum Grafiği (Trading View)
BeInCrypto Türkiye Youtube kanalında yayınlanan 22 Nisan tarihli Ethereum analizini izlemek için tıklayınız.

XRP (XRP)

XRP fiyatı, 0,18 dolardaki destek bölgesinin biraz üzerinde seyrediyor. XRP 7 Nisan itibarıyla 0,205 dolarda bir tepe oluşturmuş ve ardından da düşüşe geçmişti.

Fiyat, 16 Nisan’da alçalan direnç çizgisinden bir çıkış gerçekleştirdi. Bu yükselişin kısa bir süre devam etmesinin ardından keskin bir düşüş yaşandı ve 0,18 dolar destek bölgesindeki çizgi, destek olarak onaylandı. Bu durum, çıkış hareketlerinden sonra sık sık görülmekle beraber genelde de devam hareketlerine imkân verir.

Bu yüzden fiyatın 0,194 dolardaki bir sonraki direnç seviyesine, hatta alçalan direnç çizgisinin başlangıç noktasını oluşturan 0,205 dolardaki tepe seviyesine doğru yükselmesi bekleniyor.

XRP Grafiği (Trading View)

Bitcoin Cash (BCH)

BCH fiyatı, 20 Nisan’da omuz-baş-omuz formasyonundan aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirdi. Kırılım seviyesini onayladıktan sonra düşmeye devam eden fiyat, aynı gün içinde 215,74 dolardaki dip seviyesine ulaştı. O zamandan bu yana aşamalı bir biçimde artıyor ve yükselen bir üçgen içinde hareket ediyor.

Yükselen üçgenler, pozitif yönlü bir formasyonlar olarak değerlendiriliyor. Bu yüzden de buradan bir çıkış gerçekleşmesi bekleniyor. Bu ihtimal, 50 üzerine çıkan saatlik RSI ile de destekleniyor.

Eğer bu çıkış başlarsa fiyatın muhtemelen 230 dolara kadar ulaşması ve ardından da düşüşe geçmesi bekleniyor.

BCH Grafiği (Trading View)

Litecoin (LTC)

LTC fiyatı, 11 Nisan’dan bu yana 39,5 ve 44 dolar arasındaki bir işlem aralığında hareket ediyor.

Bu analizin yazımı esnasında bu işlem aralığının orta ve destek noktası arasında hareket eden fiyat, orta noktaya biraz daha yakın seyrediyor. Bu seviyenin üzerinden yapacağı bir çıkış, fiyatı dirence doğru taşıyabilir.

Öte yandan bunun gerçekleşmesi iki sebepten ötürü mümkün görünmüyor. Bu sebeplerden ilki, işlem aralığının EQ’su ile de kesişen 200 saatlik hareketli ortalamanın (MA), mevcut tepe direncini güçlendiriyor olması. İkinci sebep ise 50 seviyesine doğru yükselen RSI’ın reddedilebilecek olması olarak öne çıkıyor.

Bu yüzden de önce EQ’nun tekrar test edilmesi ve ardından da desteğe doğru bir düşüş hareketinin başlaması muhtemel gözüküyor.

LTC Grafiği (Trading View)

EOS (EOS)

EOS fiyatı, 13 Mart’tan bu yana yükselen bir destek çizgisini takip ediyor ve bu çizgiyi de birçok defa onayladı. Bu onaylamaların en sonuncusu ise 20 Nisan’da gerçekleşti.

Öte yandan 2,8 dolarda bir çift tepe oluşturan fiyat, negatif uyumsuzlukla da destekleniyor. Bunun ardından ise fiyatın yükselen destek çizgisine doğru düşmesi bekleniyor.

Destek çizgisi, 2,4 dolar bölgesinden geçtiği için bu kadar güçlü bir destek seviyesinin, bir kez daha 2,8 dolar bölgesine doğru yükseliş hareketi başlatması da olasılıklar dahilinde bulunuyor. Fiyatın bu bölgeden alacağı tepki, EOS’un bir çıkış gerçekleştirerek 3,1 dolardaki bir sonraki direnç bölgesine doğru devam edip etmeyeceğini veya yükselen destek çizgisine doğru geri düşüp düşmeyeceğini de belirleyecek. Fakat bu durumda, bir düşüş gerçekleşmesi daha olası görünüyor.

Düşüş senaryosu, yukarıda bahsedilen negatif uyumsuzluk ve BTC fiyatının aşağı yönlü olması nedeniyle biraz daha fazla öne çıkıyor.

EOS Grafiği (Trading View)

Tezos (XTZ)

Tezos fiyatı, 13 Mart’taki dibe ulaştıktan sonra yükselen bir kanal içinde aşamalı olarak artmaya başladı. Hem direnç hem de destek çizgilerini birçok defa onayladı.

Bu analizin yazımı sırasında fiyatın, bu kanalın tam direnç çizgisi üzerinde hareket ettiği görülüyor. Buna ek olarak mevcut direnç, 20 Şubattan beri çalışan ve kanalın direnç çizgisiyle kesişim gösteren bir başka alçalan direnç çizgisi tarafından da destekleniyor.

Bir negatif uyumsuzluk görülmediği için XTZ fiyatının, bu alçalan direnç çizgisi üzerinden çıkış yapması ve 2,55 dolardaki bir sonraki direnç bölgesine ulaşması bekleniyor.

XTZ Grafiği (Trading View)

Chainlink (LINK)

LINK fiyatı, 13 Mart’tan bu yana yükselen bir destek çizgisini takip ederek aşamalı bir biçimde yükseliyordu. Yükseliş, fiyatın 18 Nisan’da 3,81 dolardaki tepeye ulaşmasından sonra sona erdi. Bu tepe, RSI’da çok güçlü bir negatif uyumsuzlukla desteklendi. Fiyat da bu noktadan itibaren düşüşe geçti.

Görülen bu düşüş hareketini çok önemli bir negatif uyumsuzluk açıklamaya yetiyor ve fiyatın daha da düşeceğini gösteriyor. Eğer bu durum gerçekleşirse en yakındaki destek bölgesi 3 dolarda bulunuyor. Bu bölge, yukarıda belirtilen uzun vadeli yükselen destek çizgisiyle kesiştiği için muhtemelen fiyatın tekrar bir sıçrama yapmasını sağlayabilir.

LINK Chart By Trading View

Bu sıçrama gerçekleşirse LINK’in 3 dolarda destek bulması söz konusu olabilir. Bu seviye hem bir minör destek bölgesini teşkil ediyor hem de yükselen destek çizgisiyle kesişim halinde bulunuyor.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın