16 Nisan Detaylı Fiyat Analizi – Bitcoin, Ethereum, XRP, BCH, LTC, EOS, LINK, XTZ

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • BTC fiyatı, gün içinde 6.461 dolardan 7.147 dolara çıktı.

  • Piyasaların hangi aralıkta seyrettiğini keşfetmek için iyi bir zaman dilimi içinde bulunuyoruz.

  • ETH, BCH ve LTC gibi altcoin'lerin direnç bölgelerine doğru yükselişe geçmesi bekleniyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

BTC fiyatı, 16 Nisan’ın ilk ışıklarıyla 6.461 dolar seviyesini gördü. Fakat yine aynı gün içinde hızlı bir dönüş gerçekleştirerek 7.147 dolardaki tepeye ulaşmayı da başardı.Bu yükselişin 120 milyon dolarlık Tether (USDT) basımının bir sonucu olabileceği düşünülüyor. Hatırlanacağı üzere bu gelişme, yükselişten kısa bir süre önce meydana gelmişti. Ayrıca daha önceki seviyelere göre normal dönen BTC’deki dalgalanma düzeyi, göstergelerin normal olduğuna da işaret ediyor. Tüm bunları kenara bırakıp Bitcoin ve altcoin grafiklerini inceleyerek piyasaların ne yönde hareket edebileceğine bir bakalım.Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı 6 saatlik grafikte, bir yutan boğa mumu oluşturma sürecinde bulunuyor. Fakat kapanışa ulaşmadan önce düşmeye başladı ve yukarı doğru uzun bir fitil oluşturdu.

Bitcoin Grafiği (Trading View)

Bitcoin grafiği hâlâ bir ayı görünümü sergiliyor. Fiyat, direnç seviyelerinin kesişim noktalarında yer alıyor.

İlk olarak 6 Nisan’dan beri çalışan bir alçalan direnç çizgisi göze çarpıyor. Daha kısa vadeli grafiklerde ise fiyatın zaten bu direncin üzerine çıktığı görülüyor. Daha uzun vadedeki grafiklerde ise hâlâ kırılmadığı görülebiliyor zira bu çıkış, tek bir mum olarak kalmış durumda.

İkinci olarak 5.700-6.900 dolardaki işlem aralığının yatay direnç çizgisi göze çarpıyor. Fiyat, henüz bu bölgenin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmiş değil.

Son olarak da fiyata çok yakın bir bölgede direnç oluşturan 25 günlük hareketli ortalama (MA) dikkat çekiyor.

RSI’da bazı pozitif uyumsuzluklar gözleniyor ve hacim de iyi görünüyor fakat bu faktörler ayı görünümünün ortadan kalkması için yeterli değil.

Görünüm: BTC fiyatı, işlem aralığının orta noktası olan 6.300 dolara düşebilir.

Ethereum (ETH)

16 Nisan’da Ethereum fiyatı, iki aydır çalışan alçalan bir direnç çizgisinin üzerine çıkış gerçekleştirdi. O tarihten beri yükseliş kaydediyor. Ayrıca şu andaki günlük mum da yutan bir boğa mumu olarak şekilleniyor.

Ethereum Grafiği (Trading View)

Bu gibi uzun vadeli trend çizgilerinin üzerine çıkış, genelde boğa trendinin başladığı şeklinde yorumlanır.

Şu anda fiyatın üzerinde iki adet direnç bölgesi bulunuyor. Bunlardan biri 0,0245₿ seviyesinde bulunurken diğeri de 0,028₿ seviyesinde bulunuyor. Fiyat, ilk direnç bölgesine ulaştıktan sonra hafif bir düşüş gerçekleştirmişti.

Şu anki seviyeden meydana gelebilecek olan en muhtemel hareket ise 0,0225₿’deki destek seviyesine doğru bir düşüşün gerçekleşmesi olacaktır. Bu da fiyatın yükselişe geçmeden önce 0,0225₿-0,0245₿ arasında bir süre konsolide olmasına sebep olabilir.

Görünüm: Fiyat 0.0225₿’deki desteğe doğru düşebilir ve daha sonra da dirence doğru aşamalı bir yükseliş gerçekleştirebilir.

XRP (XRP)

XRP fiyatı, 18 Şubat’tan beri alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve bu çizgiyi de 16 Nisan tarihine kadar dört kez onayladı. Fiyat hareketi, destek çizgilerinin azlığı nedeniyle oldukça alışılmadık bir biçimde seyrediyor. 2550 satoshi’de bir destek bölgesi bulunsa da fiyat birçok defa bu seviyenin altına indi ve kısa süre sonra da toparladı.

XRP Grafiği (Trading View)

Hareketin yönü konusundaki mevcut kararsızlık, 50 seviyesinin altında ve üstünde serbestçe hareket eden RSI’da da gözlemleniyor. Bu da fiyatın konsolide olduğu düşüncesi yerine baskın bir trendin olmadığını fikrini daha çok öne çıkarıyor.

Görünüm: Fiyat, belirtilen destek veya direnç seviyelerinden bir kırılım gerçekleştirene kadar “nötr” olarak değerlendirilmeye devam edecektir.

Bitcoin Cash (BCH)

BCH fiyatı, 200 günlük hareketli ortalamaya (MA) da çok yakın olan ve 0,033₿’de bulunan çok önemli bir destek bölgesinde hareket ediyor. Dün yaşanan bir düşüşle birlikte fiyat, bu seviyenin altına kısa süreliğine düşmüş olsa da hızlı bir toparlanma gerçekleştirmeyi başardı.

BCH Grafiği (Trading View)

BCH 0,033₿ seviyesi üzerinde kaldığı sürece fiyat hareketi de “boğa” olarak değerlendirilebilir. 200 günlük hareketli ortalamada tutunması ise yükseliş hareketini hızlandırabilir ve fiyatın bir sonraki direnç seviyesi olan 0,0375₿’ye ulaşmasını sağlayabilir.

Görünüm: BCH fiyatının, en yakın direnç bölgesi olan 0,0375₿’ye ulaşması bekleniyor.

Litecoin (LTC)

6 Nisan tarihinde Litecoin fiyatı, 11 Mart’tan bu yana çalışan alçalan bir takoz formasyonundan çıkış gerçekleştirdi. Bununla beraber üç gün önce 0,00645₿’deki dirençte bir tepe oluşturan LTC, daha sonra ise düşmeye başladı.

LTC Grafiği (Trading View)

LTC fiyatı, 16 Nisan’da 0,0059₿’deki destek bölgesine ulaştı. LTC’nin bu seviyeden dirence doğru bir kez daha yükselmesi bekleniyor. Bu ihtimal, günlük RSI’da devam etmekte olan ve şimdiye kadar dört adet yüksek dip oluşturmuş pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor.

Boğa görünümü, mevcut destek seviyesinin altındaki kararlı bir kapanışla bozulabilir. Bu ise henüz olası görünmüyor.

Görünüm: LTC fiyatının 0,00645₿’deki direnç bölgesine doğru yükselmesi bekleniyor.

EOS (EOS)

EOS fiyatı, 6 Nisan’da gerçekleştirdiği hareketle 18 Şubat’tan bu yana çalışan alçalan bir direnç çizgisinden çıkış yaptı. Fiyat bu tarihten itibaren aşamalı bir şekilde yükseliyor, özellikle de 16 Nisan tarihinde dikkat çekici bir yükseliş yakaladı.

EOS Grafiği (Trading View)

En yakındaki destek ve direnç bölgeleri sırasıyla 3400 ve 4100 satoshi’de bulunuyor. Buna ek olarak fiyat, 200 günlük MA’de bir dirençle karşı karşıya kalmış durumda. Bu da fiyatın, dirence doğru yeni bir yükseliş hareketine başlamadan önce 3400 satoshi seviyesindeki destek bölgesine bir kez daha düşebileceğini gösteriyor. Bu görüş, daha kısa vadeli grafiklerde oluşan fakat henüz onaylanmamış olan negatif uyumsuzlukla da destekleniyor.

200 günlük MA’den dönüş, yükselişe hız kazandırabilir.

Görünüm: Fiyatın 3400 satoshi’deki destek bölgesine düşmesi bekleniyor. Daha sonra ise direnç bölgesine doğru bir yükseliş muhtemel gözüküyor.

Tezos (XTZ)

7 Nisan tarihinde XTZ fiyatı, bir yükseliş hareketine başladı. Kısa süre sonra 0,0002750 satoshideki ana direnç bölgesinin üzerine çıktı ve burayı destek olarak onayladı. Fiyat, bir simetrik üçgen görünümü sergiliyor.

XTZ Grafiği (Trading View)

Simetrik üçgen, nötr bir formasyon olarak değerlendirilir ve çoğu zaman da bir devam formasyonu olarak hareket edeceği anlamına gelir. Mevcut üçgen, bir yükseliş hareketinin ardından geldiği için fiyatın bir çıkış gerçekleştirmesi de olası görünüyor. Bu ihtimal aynı zamanda RSI’da gelişen gizli bir pozitif uyumsuzlukla da destekleniyor.

Eğer bir çıkış gerçekleşirse en yakındaki direnç bölgeleri sırasıyla 0,0003120₿ ve 0,000335₿’de bulunuyor.

Görünüm: XTZ fiyatının simetrik üçgenden bir çıkış gerçekleştirmesi ve yukarıda belirtilen direnç bölgelerine doğru hareket etmesi bekleniyor.

ChainLink (LINK)

7 Nisan’da LINK fiyatı, alçalan bir takozdan çıkış gerçekleştirdi. Bu yükseliş, 13 Nisan tarihinde 51.379 satoshi’deki tepeye ulaşana kadar devam etti.

LINK Grafiği (Trading View)

13 Nisan’da ulaştığı tepeden gerçekleşen düşüş iki adet ayı işaretinin ardından geldi:

  • Aşağı yönlü bir dönüş formasyonu olarak bilinen yükselen takoz
  • RSI’da, genelde trend dönüşlerinden önce görülen, negatif uyumsuzluk

En yakın destek bölgesi 44.000 satoshi’de bulunuyor. Kırılımla birlikte gerçekleşen düşüş henüz sonlanmadığı için fiyatın bu bölgeye kadar düşüp orada destek bulması, kayda değer bir etki yaratabilir.

Görünüm: Fiyatın 44.000 satoshi’de destek bulması ve 52.000 satoshi’deki dirence doğru bir yükseliş hareketine başlaması bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Kripto paralarla yakından ilgilenen Valdrin aynı zamanda kripto para alım-satımı da gerçekleştiriyor. Barcelona Graduate Schoolf of Economics (Barselona Ekonomi Enstitüsü) Finans Piyasaları bölümünden master derecesini aldıktan sonra kendi ülkesi Kosova’da Ekonomik Kalkınma Bakanlığında çalıştı. 2019 yılında ise tüm vaktini kripto paralara ve alım-satım yapmaya ayırmaya karar verdi.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın