121 Milyon Ripple (XRP) Harekete Geçti: Kritik Tarihe Son 4 Gün

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Ripple’ın bünyesinde airdrop etkinliği yapılacak Spark tokenlerini dünyaca ünlü birçok borsa destekleme kararı almıştı.

  • Bugün itibarıyla bu etkinlik için piyasada harekete geçen XRP sayısı ise tam olarak 121 milyona ulaştı.

  • Milyarlarca adet XRP hacmine sahip bu borsaların, etkinlik günü itibarıyla bu yüksek sayıda XRP’yi kullanması halinde büyük bir fiyat artışı yaşanabileceği düşünülüyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.
Piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para olan Ripple (XRP), son haftaların en çok merak edilen altcoini durumunda. Yatırımcılar ve analistler, teknik ve temel göstergeler doğrultusunda fiyatın büyük bir patlama yapacağını düşünüyorlar. XRP fiyatı için kritik gelişmelerden bir tanesi de geçen hafta yaşanmıştı. Ripple’ın bünyesinde airdrop etkinliği yapılacak Spark tokenlerini dünyaca ünlü birçok borsa destekleme kararı almıştı. Bugün itibarıyla bu etkinlik için piyasada harekete geçen XRP sayısı ise tam olarak 121 milyona ulaştı.

Kripto para piyasaları için boğa sezonu bekleyişi sürerken, bu koşuda en büyük beklentilere sahip olan Ripple için iyi haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak dünyanın en büyük borsalarının destekleme kararı aldığı Flare Network’ün Spark token airdrop etkinliği için piyasalar hareketlendi. Dev borsalar aracılığıyla harekete geçen XRP miktarı ise sabah saatlerinde 121 milyona ulaştı. Ripple’ın desteklediği bu projenin airdrop etkinliği 12 Aralık itibarıyla başlayacak.Yaklaşık 73 Milyon Dolarlık Hareket

Ripple şirketinin bünyesinde yer alan Flare Networks’ün Spark tokenleri, 12 Aralık’ta başlayacak airdrop etkinliğiyle birlikte kullanıcılara dağıtılacak. Geçtiğimiz günlerde dev Amerikan borsası Coinbase’in de destekleme kararı aldığı bu etkinlik için, yatırımcılar ellerindeki XRP miktarı kadar Spark token kazanacak. Bu durum, kripto para borsalarında XRP hareketliliğinin de artmasını sağladı. XRPL Monitor platformunun paylaştığı verilere göre yaklaşık 73 milyon dolarlık XRP’nin etkinliği destekleyen borsalara aktarıldığı belirtildi.121 milyon XRP’nin harekete geçtiği bu süreçte, bu miktarın 61 milyon kadarı dev borsalar aracılığıyla oldu. Coinbase, Bitfinex, Binance, Bittrex, BitGo ve diğer büyük borsalar arasında hareket eden XRP’lerin, etkinlik tarihine kadar sayıca artması bekleniyor. Milyarlarca adet XRP hacmine sahip bu borsaların, etkinlik günü itibarıyla bu yüksek sayıda XRP’yi kullanması halinde büyük bir fiyat artışı yaşanabileceği düşünülüyor. Zira Spark tokenleri için yatırımcıların Ripple (XRP) tokenlerini borsalarla takas etmeleri isteniyor.

Ripple Kullanılmaya Devam Ediyor

Ripple için iyi haberler bununla da sınırlı değil. RippleNet müşterisi Orbit Limited, Yeni Zelanda’dan Hindistan’a para transferi sağlamak için Hindistan Federal Bankası’yla iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında Yeni Zelanda’dan Hindistan’a rupi havalesi sağlanacak. Swift işlemlerine alternatif olarak görülmeye devam eden Ripple’ın çözümleri, ilgi görmeye devam ediyor. Bu iş birliklerinin artmasıyla birlikte, XRP fiyatının da artması mümkün olabilir.

Özellikle ABD’deki kripto para sektöründe ilgi gören Ripple, bazı davalar ve yönetici problemleri nedeniyle olumsuz süreçler yaşamıştı. Davaların sürmesi ve arz problemleri eşliğinde projeye karşı olumsuz bakış, bu tip haberlerle de aşılabilir. Yine de ellerinde yüklü miktarda XRP bulunan eski yöneticilerin stratejileri fiyat konusunda riskleri beraberinde getiriyor.

XRP Boğa Koşusuna Hazırlanıyor

Şirket için önemli gelişmelerin yanı sıra, XRP fiyatının teknik göstergeleri de son günlerde olumlu ilerliyor. Dünyaca ünlü birçok uzman, fiyatın sıçrama yapabilmek için güç topladığını ve orta vadeli hedefin 1 dolar seviyesi olduğunu söylüyor. Ripple (XRP) fiyatını şu an için engelleyen şey ise lider kripto para birimi Bitcoin’in aşağı yönlü hareketleri. Dominance oranının düşmemesi sebebiyle birçok altcoin projesi şu anda baskı altında bulunuyor.

Diğer taraftan Bitcoin’de düzeltme hareketinin bitmesiyle beraber, birçok analist altcoin sezonunun geleceğine inanıyor. Geçtiğimiz haftalarda piyasaları heyecanlandıran ve altcoin sezonunun başladığına yorulan bu hareketler Ripple (XRP) tarafından gelmişti. Değerini yüzde 100’den fazla artıran popüler altcoin için yeni hedefler çok daha yukarı olabilir.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Share Article

Furkan, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında tamamlamış, halihazırda Ortadoğu konusunda yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Özellikle Körfez ülkelerinin teknoloji, blockchain ve kripto para yatırımları konusuna hususi ilgi göstermektedir. Bir süreden beri bu konular hakkında içerik üreterek sektöre olan ilgisini genişletmektedir.

YAZARI TAKİP ET

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın

Günlük sinyaller, Bitcoin analizleri ve kripto para ipuçları Telegram grubumuzda!

Katılın