100 Milyon Doları Aşan Dev Bitcoin Transferi, Neyin Habercisi?

Makaleyi Paylaş
KISACA
  • Sabah saatlerinde yapılan dev Bitcoin transferi, kripto para sektöründe dikkatleri üzerine çekti.

  • Toplamda 100 milyon dolarlık BTC, sadece 0.45 dolar ödenerek transfer edildi.

  • Bu hareketin, fiyata bir etkisi olması beklenmiyor.

  • promo

    Tüm dostlarımızı, en güncel trade sinyallerinden ve kripto haberlerinden haberdar olmaları için Telegram grubumuza davet ediyoruz.

The Trust Project şeffaflık konusunda yeni standartlar oluşturan uluslararası bir haber kurumları konsorsiyumudur.

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda 9548 dolardan işlem gören Bitcoin, son birkaç gündür güzel bir performans ortaya koyuyor. 8800 dolar altına inmeyen ve oradaki destekten güç alarak toparlanan Bitcoin için, sürecin bundan sonraki dönemde ne getireceği ise büyük bir merak konusu.

SponsorSponsor

100 Milyon Doları Aşkın Bitcoin Nereye Gitti?

Yüklü miktarlardaki Bitcoin ve diğer kripto para transferlerini Twitter’da paylaşan Whale Alert hesabından dün atılan bir tweet, kripto para sektöründe bir anda dikkatleri üzerine çekti. Dün daha önce hiç kullanılmayan bir adrese, tam 11 bin 660 adet BTC yollanmıştı. Toplam değeri 100 milyon doları aşan bu BTC’lerin kime gittiği ya da bu BTC’lerin tam olarak hangi amaçla kullanılacağı ise bilinmiyor.

SponsorSponsor

İşte bu sabaha karşı yine Whale Alert tarafından paylaşılan bir başka tweet, dün gönderilen BTC’lerin yeni adresini sektöre duyurmuş oldu. Gönderime göre, dün 11 bin 660 adet BTC alan yeni hesap, bu BTC’lerin 10 bin 660 tanesini bir başka adrese yolladı. 10 bin 600 BTC’yi alan adres de aynı ilk adres gibi hiç kullanılmamış bir adres. Bu da işleme dair merak boyutunu artıran bir başka detay olarak dikkat çekiyor.

İşin daha da ilginci, toplamda neredeyse 200 milyon doları aşkın bir işlem yapılmasına karşın, bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için ödenen toplam ücretin 2.50 dolar bile etmemesi. Bu da aslında büyük miktardaki varlık transferlerinde BTC’nin bazı sıkıntılarına karşın mevcut yöntemlere kıyasla halen çok iyi bir alternatif olduğunu gözler önüne seriyor.

Fiyata Bir Etkisi Olur mu?

Genelde bu tarz büyük boyutlarda yapılan Bitcoin transferleri, fiyatı olumlu ya da olumsuz etkiliyor. Ancak bu transfer özelinde baktığımızda ise, işin içindeki adreslerin herhangi bir borsa ile ilgisi olmadığını görüyoruz. Yani, direkt olarak bir satış ya da devasa boyutta bir alım yapıldığına dair elimizde net bir veri ve de kanıt yok.

Dolayısıyla bu işlemin fiyat üzerinde büyük bir etki yapması beklenmiyor. Ancak elbette iki yeni adresin işin içine girdiği bir ortamda, dedikodu ve spekülasyonun boyutu da artıyor. Bu adreslerin, kripto para sektörüne yeni giren bir balinaya ait olduğu yönünde bazı iddialar var. Ancak bunlar, elbette ki teyide muhtaç.

Öte yandan 12 Mart günü düştüğü 3800 dolar seviyesinden güçlü bir şekilde 10.000 dolara kadar yükselen Bitcoin’de yeni gelişmeler var. Bitcoin düş

manı iki ülke, Rusya ve Çin’in Bitcoin’e kısıtlama getirebilecekleri iddia ediliyor. Konu, BTC yatırım fonu yöneticisi Marius Landman tarafından Twitter üzerinde dile getirildi.

Landman, yaptığı açıklamada Rusya ve Çin’in Bitcoin’e adeta savaş açtığını iddia etti. Ayrıca MASAK Başkanı Hayrettin Kurt, bugün Sabah gazetesinde yer alan demeçlerinde, 100 milyon TL’lik kripto parayı yurt dışına kaçırmak isteyen şirket ve bireysel yatırımcıların hesaplarına bloke koyulduğunu açıkladı. Kurt, gerekli incelemelerin yapılacağını belirtti. MASAK Başkanı, ayrıca bu şirket ve kişileri ifşa edeceklerini de sözlerine ekledi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.
Sponsor
Share Article

İLGİLİ KONULAR

Hekimlik eğitimine devam eden Nihat, bir yandan da kripto para sektörü ile ilgili çalışmalar yapıyor. Bu alanda içerik üretimi başta olmak üzere, pazarlama ve çeşitli projelerde yönetim kademesinde görev alan Nihat, Blockchain ve kripto paraların dünyadaki ekonomik sistemde ciddi değişiklikler yapacağını düşünüyor. Nihat’ın bir hedefi de üniversite hayatını sonlandırdıktan sonra, Blockchain teknolojisi ve onun medikal uygulamaları hakkında araştırmalara katılmak.

YAZARI TAKİP ET

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın

Pazar sinyalleri, çalışmaları ve analizleri! Bizi bugün Telegram'da ziyaret edin!

Katılın